Geri Dön
DünyaArtık ‘first lady’ olmak istemiyor

Artık ‘first lady’ olmak istemiyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024’teki başkanlık seçimlerinde aday olacağının sinyalini veriyor. Ama eşi Melania Trump’ın tekrar “first lady” olmak istemediği belirtiliyor

Artık ‘first lady’ olmak istemiyor

DIŞ HABERLER - ABD’nin bir önceki başkanı Donald Trump, 2024’teki başkanlık seçimlerinde aday olmayı düşündüğünü birçok kez dile getirdi. Ama eşi Melania Trump’ın (51) tekrar “first lady” olmaya sıcak bakmadığı belirtiliyor. Çiftin yakınları, Melania Trump’ın eşinin olası bir seçim kampanyasına destek olmayacağını söyledi. CNN’den Kate Bennett, “2016’dan farklı olarak Melania Trump’ın gerçekten başkanlık seçimi kampanyasına katılmaya niyeti yok. Tekrar Beyaz Saray’da first lady olmakla ilgilenmediğini söyleyen yakın arkadaşlarıyla konuştum” dedi.

‘HAYATINDAN MEMNUN’

Eşinin Ocak ayında başkanlık görevini bırakmasının ardından kamuoyunun önüne çok az çıkan Melania Trump’ın, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra mutlu olduğu bildiriliyor. Bennett de “Melania artık bir anne olarak Mar-a-Lago’ya (Trump çiftinin yaşadığı mülk) çekildi. Halkın gözü önünde olmanın ilk başta yapmak istediği birşey olmadığını biliyoruz” dedi. Ancak Donald Trump’ın  eşinin aksine henüz 2024 adaylığını resmi olarak açıklamamasına rağmen bağış toplamaya ve mitingler düzenlemeye devam ettiği biliniyor.

ANKETE GÖRE BUGÜN SEÇİM YAPILSA TRUMP KAZANIYOR

ABD’de yapılan yeni bir anket, ülkede bugün bir başkanlık seçimi olsa Donald Trump’ın kazanacağını gösteriyor. Trump ankette şimdiki ABD Başkanı Joe Biden’dan çok az bir farkla da olsa galip çıkıyor. “Emerson College” tarafından 30 Ağustos ile 1 Eylül arasında yapılan ankette, ABD’lilere Biden ve Trump’ın 2024’teki seçimlerde nihai adaylar olması durumunda hangisini tercih edecekleri soruldu. Ankette, Trump yüzde 47, Biden ise yüzde 46 oy aldı. ABD’nin Afganistan’dan çekilmesinin ardından Biden’ın notunun düşmeye başladığı biliniyor.

 

Takla atan aracı bırakıp kaçtılarBursa'nın İnegöl ilçesinde kavga ihbarına giden polis ekiplerini gören şüphelilerin kaçtığı hafif ticari araç takla attı. Takla atan araçtan çıkan 3 şüpheli, yaya olarak kaçıp, kayıplara karıştı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler