Geri Dön
DünyaAvukat kılığına giren silahlı saldırganlar, mahkemede gangsteri öldürdü

Avukat kılığına giren silahlı saldırganlar, mahkemede gangsteri öldürdü

Hindistan'da avukat kılığına giren silahlı kişiler, başkent Delhi'de mahkeme binasında ülkenin ünlü bir gangsterini öldürdü. Delhi polisi, iki kişinin duruşma sırasında Jitendra Gogi'ye ateş açtıklarını açıkladı. Saldırganlar duruşma salonunda polis tarafından vuruldu.

Avukat kılığına giren silahlı saldırganlar, mahkemede gangsteri öldürdü

 

Duruşma salonundan kaçanların görüntüleri kısa sürede Hindistan'da sosyal medyada yayıldı. Polis yetkililer, Gogi ve onu öldürenlerin birbirlerine düşman rakip iki çeteden olduklarını söyledi.

Jitendra Gogi geçen yıl Mart ayında "cinayet" ve "gasp" suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Başka eyaletlerde "adam kaçırma" ve dolandırıcılık" ile de suçlanan Gogi tutuklanana kadar, Delhi'de polisin en çok arananlar listesinde ilk sıradaydı.

Gogi, organize suç dünyasında hızla yükselmesi sonrası birçok çetenin hedefi olmuştu.

Gangsterin adı Haryana eyaletinde ünlü bir şarkıcının kaçırılmasına da karışmıştı.

Bugünkü olay sonrası Hindistan'da, Delhi'de mahkeme salonlarındaki güvenlik önlemlerinin yetersizliği yeniden tartışma konusu oldu.

Kaynak: BBC Türkçe

3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler