Geri Dön
DünyaAvustralyalı sörfçü köpekbalığı saldırısında öldü

Avustralyalı sörfçü köpekbalığı saldırısında öldü

Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinin kuzeyinde, köpekbalığı saldırısına uğrayan sörfçü yaşamını yitirdi. Avustralya Yayın Kurumunda (ABC) yer alan habere göre, NSW'nin kuzeyindeki Coffs Harbour kasabasının Emerald Plajı'nda, ismi açıklanmayan erkek sörfçü sabah saatlerinde köpekbalığı saldırasına uğradı.

Avustralyalı sörfçü köpekbalığı saldırısında öldü

Ülkede bugün kutlanan Babalar Günü dolayısıyla plajda çok sayıda kişinin bulunduğu sırada gerçekleşen olayda, ağır yaralı olarak kıyıya çıkarılan 30'lu yaşlardaki sörfçü olay yerinde hayatını kaybetti.

Kol bölgesinden ağır yaralanan sörfçü, sağlık görevlilerinin ve acil servis ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Ambulans görevlisi Chris Wilson, "Ekipler çok zorlu bir durumda inanılmaz derecede cesurlardı. Tüm çabalara rağmen hasta hayata döndürülemedi. Bu sabah sahildeki herkes için yıkıcı oldu." ifadesini kullandı.

Coffs Harbour Belediyesi, olayın meydana geldiği Emerald Plajı'nın yanı sıra bölgedeki Shelly ve Serenity plajlarının 48 saat boyunca kapatıldığını duyurdu.

Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler