Köpekbalığı

Köpekbalığı

Son dakika köpekbalığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan köpekbalığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan köpekbalığı haber sayfamızda...

Köpekbalığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 930 köpekbalığı haberi bulunmuştur.
‘Köpekbalıklarını yok etmeyin’
‘Köpekbalıklarını yok etmeyin’Deniz biyoloğu Mert Gökalp, Akdeniz, Ege,’ Karadeniz, Marmara’da yaşayan 232 türü ‘Deniz Canlıları’ kitabında topladı. Ekosistem için kıymetli 30 tür köpekbalığı tespit ettiğini söyleyen Gökalp, ‘Onları korumamız lazım’ dedi.
22.05.2022Gündem
Bilim insanları balina köpekbalıklarını neyin öldürdüğünü ortaya çıkardı
Bilim insanları balina köpekbalıklarını neyin öldürdüğünü ortaya çıkardıUydu verileri devasa balıkların deniz tabanına yavaşça battığını gösteriyor. Rhincodontidae familyasına ait balina köpekbalıklarının boyu 20 metreye ulaşabilir.
12.05.2022Dünya
Bu nasıl şaka? Köpekbalığını astılar...
Bu nasıl şaka? Köpekbalığını astılar...Florida'daki Ponte Vedra Lisesi'nin çatı kirişlerine "eşek şakası" olarak iç organları çıkarılmış büyük bir köpekbalığı asıldı.
9.05.2022Dünya
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma Lakaplar
Takma İsimler 2022: İnstagram için Etkileyici, Tatlı, Güzel Takma LakaplarÖzellikle sanal dünyada ve sosyal ortamda sıkılıkla duyduğumuz terimlerden birisi de takma isimlerdir. Genellikle takın arkadaşlar ve kişinin kendi karakteri, görünüşü, kariyeri gibi özelliklerine uygun takma lakaplar verilir. Şaka amacıyla verilen takma isimler İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında da kullanılmaktadır. Özellikle oyun sektöründe takma isimler tercih edilir. Oyuncular kendilerine uygun etkileyici, havalı ve en güzel ismi vermek isterler. İngilizce veya Türkçe fark etmeksizin lakaplar kişinin insanlarda oluşturduğu etkiye katkı sağlamaktadır. İnstagram için etkileyici, tatlı, güzel takma lakaplar arıyorsanız “Takma İsimler” içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.04.2022Yaşam
Köpek balığının karnından çıkanlar şaşkınlık yarattı!
Köpek balığının karnından çıkanlar şaşkınlık yarattı!ABD'nin Florida eyaletinde plaja yüzmek için gelenler, ölü bir köpek balığı ile karşılaştı. Köpek balığının karnından çıkarılanları görenler ise adeta dehşete düştü. İşte uzmanların "Çok nadir yaşanıyor" dediği olayın perde arkası.
20.04.2022Dünya
Oltalarına ikinci kez takılan köpekbalığını "Gelme bir daha" diye bağırarak denize bıraktılar
Oltalarına ikinci kez takılan köpekbalığını "Gelme bir daha" diye bağırarak denize bıraktılarAntalya’nın Manavgat ilçesinde, sahilde oltalarına ikinci kez köpekbalığı takılan amatör balıkçılar, kuyruğundan tutup sahilde sürükleyerek denize tekrar attıkları köpekbalığını “Gelme, hadi oğlum gelme bir daha” diye yolcu etti.
7.04.2022Haberler
Gelibolu'da nefes kesen köpek balığı avı
Gelibolu'da nefes kesen köpek balığı avıFenomen balıkçı İlker Reis, Saroz açıklarında 500 kilogram ağırlığında 6 yüzgeçli camgöz köpekbalığı yakaladı. Nefes kesen köpekbalığı avı anını saniye saniye kaydeden fenomen balıkçı, olta ile yakalanan köpek balığını tekrar denize bıraktı.
3.04.2022 Haberler
Düştüğü okyanustan fokun yardımıyla kurtuldu!
Düştüğü okyanustan fokun yardımıyla kurtuldu!ABD'nin California eyaletinde yaşayan Scott Thompson, düştüğü okyanustan bir fokun yardımıyla kurtulduğunu söyledi.
22.02.2022Dünya
60 yıldır ilk kez oldu! Kontrol ısırığı bile ölümcül
60 yıldır ilk kez oldu! Kontrol ısırığı bile ölümcülHafta sonu düzenlenecek bir hayır etkinliği için yüzme antrenmanı yapan adam, ne olduğunu anlayamadan kendini 'büyük beyaz'ın hedefinde buldu. Saldırı sadece birkaç saniye sürdü, denizin kan gölüne dönmesi ise hiç uzun sürmedi. Dünya son 60 yılın ilk ölümcül köpek balığı saldırısıyla sarsıldı. Köpek balıkları konusunda uzman olan Hakan Kabasakal, balıkçıların kullandıkları yemlerden süzülen kanın köpek balığını kıyıya çekmiş olabileceğini vurgulayarak korkunç saldırıyı yorumladı. Kabasakal, Türkiye'de görülen 36 köpek balığı türünden biri olan kum köpek balıklarıyla, 2 dalgıcın talihsiz karşılaşmasının detaylarını da anlattı.
21.02.2022Dünya
Avustralya'da 1963'ten bu yana ilk ölümcül köpekbalığı saldırısı!
Avustralya'da 1963'ten bu yana ilk ölümcül köpekbalığı saldırısı!Avustralya'nın Sydney kenti açıklarında 1963 yılından bu yana yaşanan ilk ölümcül köpek balığı saldırısı nedeniyle 13 plaj kapatıldı.
17.02.2022Dünya
Antalya’da dev köpek balığı paniği!  "Allah'ım bu ne ya"
Antalya’da dev köpek balığı paniği! "Allah'ım bu ne ya" Antalya’nın Kemer ilçesi Beldibi açıklarında tekneyle balık avına çıkan balıkçılardan birinin oltasına yaklaşık 3 metre uzunluğunda kum köpek balığı takıldı. Oltayı çekmekte zorlanan balıkçı, "Bu ne ya" diyerek şaşkınlığını dile getirirken, yanındaki arkadaşının, “Bize saldırmasın" sözleri cep telefonu kamerasına yansıdı.
17.02.2022Gündem
Uyarı yapılmıştı! Kumsaldaki canavarın görüntüleri hızla yayıldı
Uyarı yapılmıştı! Kumsaldaki canavarın görüntüleri hızla yayıldıBir sahil müdavimi tarafından sahile vurmuş devasa bir köpekbalığı bulundu. Büyük beyaz köpekbalığının cesedinin görüntüleri internette hızla yayıldı.
14.02.2022Dünya
Casus alarmı! Rusya roket peşinde, İsrail balıkları kullanıyor...
Casus alarmı! Rusya roket peşinde, İsrail balıkları kullanıyor...İstihbarat savaşları sürürken bu rekabet ortamında zaman zaman ilginç olaylar da gündeme gelebiliyor. Geçtiğimiz hafta İsrail'in katil yunusları kullandığı iddiası konuşulurken, bu hafta da Almanya'da Rusya için casusluk yapan bir şüphelinin yakalanması ile ilgili gelişmeler öne çıktı.
1.02.2022Dünya
Çin’de robot köpekbalığı sergilendi
Çin’de robot köpekbalığı sergilendiGerçek bir köpekbalığı gibi yüzebiliyor, dalabiliyor, hareket edebiliyor… Çin’in doğusundaki Şangay’da bulunan bir akvaryumda sergilenen bu köpekbalığı, gerçek değil robot… Tam 4 metre 70 cm boyunda ve 350 kilo ağırlığında… Bilindik robotların aksine her hareketiyle gerçek bir köpekbalığını andırıyor. Görenler gerçeğinden ayırt edemiyor. Çünkü gerçek bir köpekbalığı gibi hareket edebilmesi için biyonik teknolojisi kullanılıyor.
30.01.2022Haberler
Çin’de robot balina köpekbalığı tanıtıldı
Çin’de robot balina köpekbalığı tanıtıldıÇin’de bulunan bir akvaryumda robot balina köpekbalığı sergilendi.
29.01.2022Haberler
Tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar yaşıyorsa bize de gelebilir'
Tartışmanın fitilini ateşledi! 'Canavar yaşıyorsa bize de gelebilir'Meksika'nın Isla Guadalupe Adası açıklarında dalış yapan Jalil Najafov'un sosyal medyada paylaştığı fotoğraf, soyu tükendiği belirtilen dünyanın en yırtıcı canlısı Megalodon köpek balıklarıyla ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Deniz Ekolojisti Dr. Mert Gökalp ve Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Hakan Kabasakal, bu türün yaşadığına dair bazı işaretlerin olduğunu belirterek, 'Yaşıyorsa Türkiye kıyılarına da gelebilir' uyarısı yaptı.
2.03.2022Dünya
Dev ısırık! Büyük beyaz köpekbalığını kim ısırdı?
Dev ısırık! Büyük beyaz köpekbalığını kim ısırdı?Meksika kıyısı açıklarında fotoğraflanan bir büyük beyaz köpekbalığınıdaki dev ısırık izi, birçok kişinin okyanusun en büyük yırtıcılarından birinin sırtında iz bırakacak kadar büyük yaratığın ne olduğunu merak etmesine yol açtı.
6.01.2022Dünya
Hamilelik döneminde uzak durmanız gereken besinler
Hamilelik döneminde uzak durmanız gereken besinlerSağlıklı gebelik ve sorunsuz doğum için bazı besinlerin ya tamamen terk edilmesi ya da kısıtlandırılması gerekir. Peki bu gıdalar ve gıda grupları nelerdir? Hamilelikte beslenmeye dikkat etmek sağlıklı bir gebeliğe ve sorunsuz bir doğuma büyük katkı sağlar diyen Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Onur Meray hamilelikte uzak durulması gereken besinler hakkında bilgi verdi.
28.12.2021Genel Sağlık
Vahşice öldürüldü! ABD'de köpekbalığı saldırısı
Vahşice öldürüldü! ABD'de köpekbalığı saldırısıKaliforniya’da bir sörfçü, köpek balığı tarafından uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
25.12.2021Dünya
Akdeniz’in kırmızı listesi
Akdeniz’in kırmızı listesiSualtı Belgesel Yönetmeni ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Çevre Kurulu Başkanı Tahsin Ceylan, Akdeniz’deki biyoçeşitliliğin kaybına dikkat çekmek amacıyla nesli yok olma tehdidi altındaki 62 denizel türden 22’sini fotoğrafladı.
12.12.2021Pazar
Akdeniz'de 62 türün nesli tehlike altında
Akdeniz'de 62 türün nesli tehlike altındaAkdeniz'de yüzde 10'u endemik olan 17 bin denizel türden 62'sinin neslinin tehlike altında olduğu kaydedildi. Su altı görüntü yönetmeni Tahsin Ceylan tarafından görüntülenen nesli tehlike altındaki türlerden 22'sinin fotoğrafı, Antalya'da düzenlenen Akdeniz'in Kirlenmeye Karşı Korunması Sözleşmesi'nin 22'nci Taraflar Konferansı'nda (COP 22) sergileniyor. Bu türlerle ilgili bir de film hazırlandı.
9.12.2021Gündem
Dünyanın ilginç canlıları: Zebra köpekbalığı
Dünyanın ilginç canlıları: Zebra köpekbalığıDoğada var olan o kadar ilginç canlılar var ki… Bunları sırayla araştırıp seninle paylaşacağız. Bugünkü konuğumuz zebra köpekbalığı.
17.11.2021Doğa ve Çocuk
Ondan geriye sadece gözlüğü kaldı... Sabah sporu yaparken saldırdı!
Ondan geriye sadece gözlüğü kaldı... Sabah sporu yaparken saldırdı!Her sabahki gibi yüzmek için denize giren 57 yaşındaki iki çocuk babası, neye uğradığını anlayamadan bir mamut büyüklüğündeki köpek balığının saldırısına uğradı. Çevredekilerin dehşet içindeki bakışları arasında plajda çığlıklar yükseldi.
8.11.2021Dünya
İngilizce Hayvanların İsimleri Ve Okunuşları Nasıldır?
İngilizce Hayvanların İsimleri Ve Okunuşları Nasıldır?İngilizce öğrenmek ve konuşmak son zamanlarda oldukça yaygın olan bir durum olmaktadır. Yabancı bir dili öğrenirken kişilerin yaşadığı sorunlardan biri de kelimelerin telaffuzlarının doğru yapılamayışı olmaktadır. İngilizce dilini kolay bir şekilde öğrenmek için yapılan bazı çalışmalar bulunmaktadır. Bu çalışmalardan biri de bir liste hazırlanarak kelimelerin yazılışları ve okunuşlarına beraber çalışmak olmaktadır. Peki, İngilizce hayvanların isimleri ve okunuşları nasıl olmaktadır? İşte, İngilizcede hayvan isimlerinin okunuş ve yazılışları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli bilgiler.
26.10.2021Eğitim
Anbean kaydedildi, korkunç anlar! Kısa süre içinde etrafını sardılar
Anbean kaydedildi, korkunç anlar! Kısa süre içinde etrafını sardılarSuyun içindeki eşini çektiği sırada dehşet verici manzarayı fark etti. Sörf yaptığı sırada etrafının balıklarla çevrildiğini fark eden adam, arkasını döndüğünde köpekbalığı ile karşı karşıya kaldı. O sırada nişanlısı onun fotoğraflarını çekiyordu.
21.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Köpekbalığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.