Geri Dön
Dünya‘Beyaz Saray’ın kopyası yapılsın’

‘Beyaz Saray’ın kopyası yapılsın’

ABD Gizli Servis Direktörü James Murray, katıldığı bir Kongre oturumunda 6 Ocak Kongre baskınında yaşananlara benzer güvenlik açıklarını önlemek amacıyla eğitim için Beyaz Saray’ın replikasının, yani bir benzerinin yapılmasını talep etti.

‘Beyaz Saray’ın kopyası yapılsın’

Replikanın Beyaz Saray ve başkanı koruyan Gizli Servis için eğitilen kişilere hizmet verebileceğini belirten Murray, “Benim talebim, yetkililerimiz ve ajanlarımızın Beyaz Saray’da faaliyet gösterdiği alanların benzerlerinin inşa edilmesi” dedi. Beyaz Saray’ın bir replikasının olmamasını “potasız sahada basketbol antrenmanı yapmaya” benzeten Murray, bu planın güvenlik açısından “oyun değiştirici” olabileceğine dikkat çekti. Birçok senatör, Murray’ın bu fikrine maliyetinin yüksek olması nedeniyle karşı çıkarken, 2015’te de Beyaz Saray’ın 8 milyon dolarlık bir replikasının yapılması gündeme gelmiş ancak plan rafa kaldırılmıştı.

 

Lütfü Savaş canlı yayında kendini savundu! Sözleri tepki çekmiştiCHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 'Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kim olacak?' sorusuna "Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği aday" yanıtını vermişti. Savaş, gündem yaratan o ifadesine yönelik eleştirilere CNN TÜRK ekranlarında yanıt verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet