Beyaz Saray

Beyaz Saray

Son dakika Beyaz Saray haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Beyaz Saray gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Beyaz Saray haber sayfamızda...

Beyaz Saray

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.156 beyaz saray haberi bulunmuştur.
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığı
Son dakika! Joe Biden'dan dünyaya çağrı! Kimileri için kahramanca kimileri için hayal kırıklığıABD’de Joe Biden hükümeti, Kovid-19 aşıları ile ilgili patent haklarının geçici olarak kaldırılması çağrısında bulundu. AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen de bu öneriyi görüşebileceklerini dile getirdi. Dünya Ticaret Örgütü, olumlu karşıladığı öneriyi en kısa sürede masaya koyun çağrısını yaptı. DSÖ, ABD’nin kararını ‘kahramanca’, ilaç üreticileri ise ‘hayal kırıklığı’ olarak nitelendirdi
7.05.2021Dünya
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...
Son dakika... 'Aşı patenti' krizi büyüyor! Peş peşe açıklamalar...Gelen son dakika haberine göre, Pfizer CEO'su Albert Bourla, Kovid-19 aşılarındaki fikri mülkiyet hakkından feragat edilmesine karşı olduğunu ifade etti. Öte yandan Almanya'dan da Kovid-19 aşılarındaki patent korumasının sürmesinden yana olduğunu belirten bir açıklama geldi. "İnsanlar ölüyor, dünya izliyor" diyen Dünya Ticaret Örgütü'nden Rusya'ya kadar dünyanın dört bir yanından açıklamalar geldi.
6.05.2021Dünya
Son dakika... Almanya, aşılardaki 'patentin' kaldırılmasına karşı!
Son dakika... Almanya, aşılardaki 'patentin' kaldırılmasına karşı!Almanya’nın, ABD yönetiminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması teklifine karşı olduğu bildirildi.
6.05.2021Dünya
Son dakika... ABD Gizli Servisi, Beyaz Saray'ın replikasının yapılmasını istedi!
Son dakika... ABD Gizli Servisi, Beyaz Saray'ın replikasının yapılmasını istedi!ABD'de başkan ve Beyaz Saray'ın korunmasından sorumlu olan Gizli Servis, eğitimler için Beyaz Saray'ın 8 milyon dolarlık replikasının yapılması talebinde bulundu.
6.05.2021Dünya
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!
Son dakika... DTÖ'den 'aşı patenti' için kritik açıklama!Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) üyesi ülkeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere başlanılmasına yeşil ışık yaktı.
6.05.2021Dünya
DSÖ: 'Koronavirüs ile mücadelede muazzam bir an!'
DSÖ: 'Koronavirüs ile mücadelede muazzam bir an!'DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, ABD'nin Kovid-19 aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyet hakkının kaldırılmasını desteklemesine övgüde bulunarak "Bu, Kovid-19 ile mücadelede muazzam bir an." ifadesini kullandı.
6.05.2021Dünya
Son dakika haberi: ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamle
Son dakika haberi: ABD dünyaya duyurdu! Salgını bitirmek için dev hamleABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının üretim kapasitesini artırmak için fikri mülkiyetin kaldırılmasını desteklediklerini, Dünya Ticaret Örgütün'de (DTÖ) gerekli müzakerelere katılacaklarını bildirdi.
5.05.2021Dünya
Son dakika: Biden'a Ermenilerden büyük tepki! Dün kahramandı bugün...
Son dakika: Biden'a Ermenilerden büyük tepki! Dün kahramandı bugün... Gelen bir son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Azerbaycan’a yönelik askeri yardımlara devam etme kararı alırken, bu gelişme, Beyaz Saray’a birkaç hafta önce övgüler yağdıran Ermeni diasporası tarafından tepkiyle karşılandı
5.05.2021Dünya
Son dakika... Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü
Son dakika... Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştüABD Başkanı Joe Biden ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed al Nahyan telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki ortaklığın önemini vurguladı.
4.05.2021Dünya
Son dakika... Biden, 4 Temmuz için aşılama hedefini açıkladı!
Son dakika... Biden, 4 Temmuz için aşılama hedefini açıkladı!ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin bağımsızlık günü olan 4 Temmuz'a kadar ABD'deki yetişkinlerin yüzde 70'inin en az 1 doz Kovid-19 aşısı olmasını ayrıca 160 milyon kişinin de bu tarihe kadar tamamen aşılanmış olmasını hedeflendiklerini açıkladı.
4.05.2021Dünya
Son dakika... Biden'dan Putin görüşmesi için yorum!
Son dakika... Biden'dan Putin görüşmesi için yorum!ABD Başkanı Joe Biden, haziran ayında Avrupa'ya yapacağı ziyaret kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin, "Umudum ve beklentim bu yönde." açıklamasında bulundu.
4.05.2021Dünya
Son dakika... CIA'in Kongre sunumunda tartışma çıktı!
Son dakika... CIA'in Kongre sunumunda tartışma çıktı!ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA), bazı ABD'li yetkililere yönelik "enerji saldırıları" konusunda Kongre üyelerine verdiği brifingin, Kongre üyelerinin olay hakkında daha fazla bilgi talep etmesi üzerine tartışmaya dönüştüğü ortaya çıktı.
4.05.2021Dünya
Biden yönetimi yıllık mülteci kotasını 15 binden 62 bin 500'e çıkardı
Biden yönetimi yıllık mülteci kotasını 15 binden 62 bin 500'e çıkardıABD Başkanı Joe Biden, Donald Trump yönetiminin 2021 mali yılı için belirlediği 15 bin mülteci kabulü kotasını 62 bin 500'e çıkardı. Joe Biden ayrıca 2022 mali yılı için de kotayı 125 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
3.05.2021Dünya
Kuzey Kore: Biden düşmanca politika izliyor
Kuzey Kore: Biden düşmanca politika izliyorKuzey Kore, Pyonyang yönetimi ve nükleer programıyla ilgili stratejisini açıklamaya hazırlanan ABD Başkanı Joe Biden'ın yönetimini kendilerine düşmanca siyaset yürütmekle suçladı.
2.05.2021Dünya
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemde
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemdeAdını, ortaya çıktığı Küba'nın başkenti Havana'dan alan gizemli hastalık, ilk olarak 2016-2017 yıllarında Küba'da görev yapan Kanadalı ve ABD'li diplomatlar ile ailelerinde görüldü.
1.05.2021Dünya
Melania Trump artık daha mutlu!
Melania Trump artık daha mutlu!ABD eski başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ın, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra daha “mutlu ve rahat” olduğu bildirildi.
1.05.2021Dünya
Son dakika... Beyaz Saray, Kuzey Kore politikasının incelemesini tamamladı!
Son dakika... Beyaz Saray, Kuzey Kore politikasının incelemesini tamamladı!Beyaz Saray, Kuzey Kore'ye ilişkin politika incelemelerini tamamladıklarını ve yönetimin hedefinin Kore Yarımadasının tamamen nükleerden arındırılması olduğunu belirtti.
30.04.2021Dünya
Son dakika... ABD'den Hindistan'a seyahat kısıtlaması!
Son dakika... ABD'den Hindistan'a seyahat kısıtlaması!Gelen son dakika haberine göre, Beyaz Saray, Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren Hindistan'dan ABD'ye seyahatlere kısıtlama getirildiğini açıkladı.
30.04.2021Dünya
Son dakika... ABD'de aşılananların sayısı 100 milyonu aştı!
Son dakika... ABD'de aşılananların sayısı 100 milyonu aştı!Ajansların geçtiği son dakika haberine göre, ABD'de aşı olanların sayısı 100 milyonu geçti. Açıklama Beyaz Saray koronavirüs müdahale direktörü Zients tarafından yapıldı.
30.04.2021Dünya
Son dakika... Bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromu!
Son dakika... Bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromu!ABD'de başkent Washington DC ve Virginia'daki iki Beyaz Saray yetkilisine yönelik "Havana sendromu" isimli hastalığa yol açan saldırının soruşturulduğunun ortaya çıkmasının ardından Miami'deki bir hükümet yetkilisine yönelik saldırının da soruşturulduğu belirtildi.
30.04.2021Dünya
Biden, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüşecek
Biden, Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüşecekABD Başkanı Joe Biden, 21 Mayıs'ta Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile Beyaz Saray'da bir araya gelecek.
30.04.2021Gündem
CNN: ABD'de Beyaz Saray yetkililerinde görülen "Havana Sendromu" vakaları soruşturuluyor
CNN: ABD'de Beyaz Saray yetkililerinde görülen "Havana Sendromu" vakaları soruşturuluyorABD'li yetkililerin yakın zamanda Beyaz Saray yetkililerini hedef alan, "Havana sendromu" olarak adlandırılan iki gizemli rahatsızlık vakasını araştırdığı belirtildi.
29.04.2021 Dünya
Biden kapsamlı bir aile harcama paketi açıklayacak
Biden kapsamlı bir aile harcama paketi açıklayacakABD Başkanı Joe Biden'ın Kongre'de yapacağı ilk konuşmada, eğitim, çocuk bakımı ve ailelere yönelik 1,8 trilyon dolarlık kapsamlı bir harcama paketi açıklayacağı bildirildi.
28.04.2021Ekonomi
Biden harcama paketi açıklayacak
Biden harcama paketi açıklayacakABD Başkanı Joe Biden'ın Kongre'de yapacağı ilk konuşmada, eğitim, çocuk bakımı ve ailelere yönelik 1,8 trilyon dolarlık kapsamlı bir harcama paketi açıklayacağı bildirildi.
28.04.2021Uzmanpara
Biden kritik kararnameyi imzaladı
Biden kritik kararnameyi imzaladıABD Başkanı Joe Biden, federal kurumlarda çalışan işçiler için asgari saatlik ücretin 15 dolara çıkarılmasına yönelik kararnameye imza attı.
28.04.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

abdaşıbeyaz sarayjoe bidenkoronavirüs

Beyaz Saray ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.