Geri Dön
DünyaBiden ailesinin köleleri varmış

Biden ailesinin köleleri varmış

ABD Başkanı Joe Biden ve ailesi hakkında yazılan bir kitap, Biden’ın atalarından birinin iki köle, bir diğerinin ise 14 yaşında bir çocuk köleye sahip olduğunu öne sürdü.

Biden ailesinin köleleri varmış

Gazeteci Ben Schreckinger’ın kitabıyla ilgili haber yapan “Politico” dergisi, Katolik İrlandalı kökenleriyle gurur duyan Biden’ın üç nesil önceki dedesiJesse Robinett’in Maryland’de 1800’lü yıllarda iki köleye sahip olduğunu yazdı. Biden’ın diğer dedesi Thomas Randle’ın da 1850’de  Baltimore’da çocuk köleye sahip olduğu belirtildi. Kitapta, Biden’ın aile kütüğünü çıkaran Alexander Bannerman’ın döneme ait kayıtları kullandığı bildirildi. Bannerman’ın sömürgeci Amerika’da derin kökleri olan Biden ailesi için “ne çok fazla ata ve ne çok fazla köleye sahipler” dediği aktarıldı.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Benim yolum Türk’ün yoludurKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep’te Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Açılış ve Ödül Töreni'ne katıldı. Törende 'Geçmişten Günümüze Kıbrıs Türklerinin Ada’da Varoluş Mücadelesi' konulu konferans veren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Türkiye ile ayrılmaz bir bütün olduğunu söyleyerek, "Benim yolum Türk’ün yoludur, Türkiye ile birlikte yürüme yoludur" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler