Biden

Biden

Son dakika Biden haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Biden gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Biden haber sayfamızda...

Biden

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.537 biden haberi bulunmuştur.
ABD’den Ukrayna’ya yeni yardım paketi
ABD’den Ukrayna’ya yeni yardım paketi ABD Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın saldırganlığına karşı Ukrayna’yı desteklemek amacıyla 275 milyon dolarlık yeni bir yardım paketi açıkladı.
24.05.2024 Dünya
Trump’ın eski ‘düşmanı’ şimdilerde ‘dostu’ oldu
Trump’ın eski ‘düşmanı’ şimdilerde ‘dostu’ oldu Cumhuriyetçi Parti’de başkanlık için Donald Trump’la yarışan son aday Nikki Haley, Joe Biden’ı “felaket” diye niteleyip, seçimlerde oyunu Trump’a vereceğini söyledi.
24.05.2024 Dünya
UCM'nin kararı Batı’yı böldü
UCM'nin kararı Batı’yı böldü Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde (UCM) İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant ile birlikte Hamas yöneticileri İsmail Haniye, Yahya Sinwar ve Muhammed Deyf hakkında tutuklama emri çıkarılması talebinde bulunulması büyük ses getirdi.
22.05.2024 Dünya
CIA ajanlarını yakaladılar! Darbenin arkasından onlar çıktı, diz çöküp af dilediler
CIA ajanlarını yakaladılar! Darbenin arkasından onlar çıktı, diz çöküp af dilediler Ülkede darbe yapmaya çalıştıkları gerekçesiyle yakalanan ve CIA ajanı olduğu belirtilen şahısların görüntüleri dünya medyasında yankı uyandırdı.
21.05.2024 Dünya
Netanyahu ve Hamas liderleri için tutuklama talebinde bulunuldu
Netanyahu ve Hamas liderleri için tutuklama talebinde bulunuldu Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Başsavcısı Karim Ahmad Khan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant ve Hamas liderleri İsmail Haniye, Yahya Sinvar ve Muhammed Deyf hakkında tutuklama emri çıkarılması talebinde bulundu.
21.05.2024 Dünya
Trump’ın sağ kolundan şok itiraf! Trump’tan para çalmış
Trump’ın sağ kolundan şok itiraf! Trump’tan para çalmış Trump’ın eski avukatı ve sağ kolu olan Cohen'den şok bir itiraf geldi. Michael Cohen verdiği ifadede Trump'ın şirketinden para çaldığını söyledi. İşte merak edilen detaylar...
20.05.2024 Dünya
Son dakika... İran'da yeşil bayrak siyaha döndü! Reisi'nin ölümü sonrası jet hızında değişikliğe gittiler
Son dakika... İran'da yeşil bayrak siyaha döndü! Reisi'nin ölümü sonrası jet hızında değişikliğe gittiler Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Abdullahiyan'ın helikopter kazasında ölmesiyle dünya İran'a kilitlendi, bu sabah İmam Rıza türbesine çekilen bayrak gözlerden kaçmadı.
20.05.2024 Dünya
Reisi’nin helikopteri düştü!
Reisi’nin helikopteri düştü! İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı Emirabdullahiyan’ın bulunduğu helikopter ülkenin kuzeyinde düştü. Arama çalışmalarına İran’ın talebiyle Türkiye’den Akıncı İHA ile dağcılardan oluşan bir ekip de katıldı.
20.05.2024 Dünya
Savaşta son dakika... İsrail gözünü bir başka ülkeye çevirdi: Karadan ve havadan saldırıp ele geçireceğiz
Savaşta son dakika... İsrail gözünü bir başka ülkeye çevirdi: Karadan ve havadan saldırıp ele geçireceğiz İsrail Savaş Kabinesi Üyesi Benny Gantz, savaş kabinesinin 8 Haziran’a kadar Gazze Şeridi’nde devam eden savaş için 6 maddelik bir plan oluşturmasını talep etti ve bu planın maddelerini açıkladı. Gantz ayrıca, İsrail'in Suudi Arabistan ile yaşadığı krizi dile getirirken İsrail ordusundan yetkililer "Netanyahu olmasaydı bu savaşı aylar önce bitirirdik" dediler. İsrailli bakan ise savaşın bir sonraki olası adresini duyurdu ve karadan ve havadan ortak bir operasyon gerçekleşmesi gerektiğini bildirdi.
19.05.2024 Dünya
Yardım iskelesi faaliyete geçti
Yardım iskelesi faaliyete geçti ABD’nin kurduğu yüzer iskele sayesinde Gazze’ye denizden ilk yardımlar ulaştırıldı. Yeni iskele sayesinde yardım girişleri kapanan bölgeye yeni bir insani yardım rotası açılmış oldu.
18.05.2024 Dünya
İsrail’in savaş sonrası planı ne?
İsrail’in savaş sonrası planı ne? İsrail’in savaş kabinesinde Gazze’deki durumla ilgili ciddi görüş ayrılıkları bir kez daha kamuoyuna yansıdı. Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın televizyonda yayınlanan konuşmasında hükümetin savaş sonrası plansızlığını gündeme getirmesi ve sert eleştiriler yöneltmesi büyük ses getirdi.
17.05.2024 Dünya
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı Suikast girişiminde ağır yaralanan Slovakya Başbakanı Robert Fico hayati tehlikeyi atlattı. Yerel basın infial yaratan saldırının detaylarını yazdı. Buna göre, fail, 'Robo, buraya gel!' diyerek bağırdı ve hemen ardından silah sesleri sokaklarda yankılandı.
16.05.2024 Haberler
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı Suikast girişiminde ağır yaralanan Slovakya Başbakanı Robert Fico hayati tehlikeyi atlattı. Yerel basın infial yaratan saldırının detaylarını yazdı. Buna göre, fail, 'Robo, buraya gel!' diyerek bağırdı ve hemen ardından silah sesleri sokaklarda yankılandı.
16.05.2024 Dünya
ABD’de ‘İsrail’e silah’ restleşmesi: Biden veto edecek!
ABD’de ‘İsrail’e silah’ restleşmesi: Biden veto edecek! ABD Kongresi’nde Cumhuriyetçilerin hazırladığı ve İsrail’e silah sevkiyatını zorunlu kılacak yasa tasarısı büyük ses getirdi. Biden, Kongre’den geçmesi durumunda yasayı veto edeceğini açıkladı.
16.05.2024 Dünya
Slovakya Başbakanı Fico’ya saldırı anı ortaya çıktı! Saldırganın kimliği belli oldu
Slovakya Başbakanı Fico’ya saldırı anı ortaya çıktı! Saldırganın kimliği belli oldu Slovakya Başbakanı Robert Fico'nun silahlı saldırıda yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı, saldırganın yakalandığı bildirildi. Slovakya Başbakanı Robert Fico’ya yönelik silahlı saldırı anının görüntüleri ortaya çıkarken, saldırganın da kimliği belli oldu. İşte detaylar...
15.05.2024 Dünya
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: ABD kayıtsız şartsız İsrail'i destekliyor
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: ABD kayıtsız şartsız İsrail'i destekliyor Dışişleri Bakanı Hakan Fidan katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin merak edilenleri yanıtladı. Gazze meselesi ile ilgili açıklamada bulunan Fidan, "ABD kayıtsız şartsız İsrail'i destekliyor. Biz de Filistin'i destekliyoruz. Bu bir ayrım noktası." dedi. Bakan Fidan terörle mücadele konusunda da net mesajlar verdi.
15.05.2024 Gündem
Biden ve Trump canlı yayında kozlarını paylaşacak! Tarih belli oldu
Biden ve Trump canlı yayında kozlarını paylaşacak! Tarih belli oldu ABD'deki Kasım ayında yapılacak olan başkanlık seçimleri için Biden ve Trump canlı yayında kozlarını paylaşacak. Eski başkan ile yeni başkanın bir araya gelecekleri tarih de belli oldu. İşte detaylar...
15.05.2024 Dünya
Son dakika... Slovakya Başbakanı Robert Fico silahlı saldırıya uğradı
Son dakika... Slovakya Başbakanı Robert Fico silahlı saldırıya uğradı Slovakya Başbakanı Robert Fico'nun silahlı saldırıda yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı, saldırganın yakalandığı bildirildi. Slovakya Başbakanı Robert Fico’ya yönelik silahlı saldırı anının görüntüleri ortaya çıkarken, saldırganın da kimliği belli oldu. İşte detaylar...
15.05.2024 Dünya
Gri bölgeye 500 bin asker! Karşılarında 40 bin kişilik bir ordu ve İHA'lar var
Gri bölgeye 500 bin asker! Karşılarında 40 bin kişilik bir ordu ve İHA'lar var 2022'den beri devam eden savaşta Rus ordusu en büyük saldırılarından birine hazırlanıyor. İngiliz medyasına göre 500 bin Rus askerinin karşısında yalnızca 40 bin Ukrayna askeri yer alacak.
15.05.2024 Dünya
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek
Çin savaşta devreye giriyor! ABD basını duyurdu: Sınırsız ilişki kuruldu, ibre tersine dönecek ABD medyası Çin'in Avrupa'daki savaş için devreye gireceğini ve Rusya'ya teknolojik destek sunacağını ifade etti. Rusya ise Pekin ile 'sınırsız ilişkisini' dünyaya duyurdu.
15.05.2024 Dünya
Gümrük vergisi ABD'de enflasyonu artırabilir
Gümrük vergisi ABD'de enflasyonu artırabilir ABD'nin Çin menşeli bazı ürünlere yönelik yeni gümrük vergileri enflasyonu artırabilir.
15.05.2024 Uzmanpara
SON DAKİKA! ABD'den Çin’e yeni hamle! Alınan tedbirler tek tek açıklandı
SON DAKİKA! ABD'den Çin’e yeni hamle! Alınan tedbirler tek tek açıklandı ABD Başkanı Joe Biden, Çin'e karşı yeni tedbirler alındığını duyurdu. Elektrikli araçlar, güneş panelleri ve çeliğin de yer aldığı birçok ürüne ek vergi getirildi. İşte detaylar...
14.05.2024 Dünya
İsrail’i sıkıştıran hamle! Haaretz’ten itiraf gibi manşet: Refah’ta kim var?
İsrail’i sıkıştıran hamle! Haaretz’ten itiraf gibi manşet: Refah’ta kim var? İsrail Refah’a operasyona hazırlanırken, Hamas militanlarının kuzey bölgelere gittiği öne sürülüyor. Bunun, İsrail’in operasyon planını sekteye uğratabileceği belirtiliyor
14.05.2024 Dünya
Netahyahu’nun Refah inadı
Netahyahu’nun Refah inadı İsrail, dünyanın gösterdiği tepki ve ABD’nin silah sevkiyatını askıya alma açıklamalarına rağmen 1.5 milyon Filistinlinin yaşadığı Refah’a operasyon konusunda ısrarını sürdürüyor.
13.05.2024 Dünya
Biden: Hamas rehineleri serbest bıraksa yarın ateşkes olurdu
Biden: Hamas rehineleri serbest bıraksa yarın ateşkes olurdu Gazze'deki savaşta silahların susmamasını yalnızca Filistinlilere bağlayan ABD lideri, İsrail işgal ordusunun saldırılarına ise değinmedi.
12.05.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Biden ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.