Geri Dön

Bişkek’te yeniden OHAL ilan edildi...

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’un, kitlesel olaylar nedeniyle can ve mala olası saldırıların önlenmesi amacıyla başkent Bişkek’te yeniden Olağanüstü Hal (OHAL) ilan ettiği bildirildi.

Bişkek’te yeniden OHAL ilan edildi...

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Ceenbekov’un daha önce ilan ettiği ve parlamento tarafından onaylanmayan OHAL kararının yeniden imzalandığı aktarıldı. Yeni OHAL 19 Ekim’e kadar geçerli olacak, 22.00-05.00 arasında sokağa çıkma yasağı
uygulanacak.

Ülkede 4 Ekim’de yapılan milletvekili seçimlerinin ardından barajı aşamadığı belirtilen 12 siyasi partinin taraftarlarının başlattığı gösteriler, yüzlerce kişinin yaralanmasına, bir kişinin de hayatını kaybetmesine neden olmuştu. Göstericiler Cumhurbaşkanlığı ve parlamento binasınının yanı sıra pek çok resmi binayı işgal etmişti. Kırgızistan Silahlı Kuvvetleri’ne mensup askerler şehrin giriş ve çıkışlarında, polis de şehir içinde sıkı denetimlerini sürdürüyor.

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 22 Ekim 2020 )Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs'te son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 117 bin 198 Kovid-19 testi yapıldı, 2102 kişiye hastalık tanısı konuldu, 71 kişi hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber