Ohal

Ohal

Son dakika OHAL haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan OHAL gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan OHAL haber sayfamızda...

Ohal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.850 ohal haberi bulunmuştur.
'MGK muhalefete uyarıda bulunuyor'
'MGK muhalefete uyarıda bulunuyor'CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Milli Güvenlik Kurulu muhalefete uyarıda bulunuyor, tavsiyede de değil. MGK muhalefeti aba altından sopa göstererek tehdit ediyor. Acaba Erdoğan, Milli Güvenlik Kurulu'nun bu tutumuyla bir OHAL zemini mi hazırlıyor” diye sordu. Altay, TBMM’de dün düzenlediği basın toplantısında, yanında getirdiği dolar ve Türk lirasıyla hesap yaparak, “11 Kasım’da 100 dolar 970 liraydı. 20 gün geçti, 1370… Ekonominin ordinaryüsü 100 doları bu hale getirdi. Ordinaryüsün Türk parasını, dolar karşısında nasıl pul ettiğinin somut göstergesi bu” dedi.
2.12.2021Siyaset
Çekya’da aşıya zorlanan 100 öğrenci üniversiteye dava açıyor
Çekya’da aşıya zorlanan 100 öğrenci üniversiteye dava açıyorÇekya’da Brno Masaryk Üniversitesi’nde okuyan 100 öğrenci, aşı yaptırmaya zorlandıkları gerekçesiyle okulu dava etmeye hazırlanıyor.
1.12.2021Dünya
Myanmar'da cuntadan kilise hastanesine baskın
Myanmar'da cuntadan kilise hastanesine baskınAskeri cuntayla yönetilen Myanmar'da ordu, darbe karşıtı grupların üyelerini tedavi ettiği gerekçesiyle aralarında 4 doktorun da bulunduğu 18 sağlık çalışanını pazartesi gözaltına aldı.
25.11.2021Dünya
Japonya ekonomisi daraldı
Japonya ekonomisi daraldıJaponya ekonomisi, önceki çeyreğe kıyasla Temmuz-Eylül 2021 periyodunda yıllık bazda yüzde 3 daraldı.
16.11.2021Uzmanpara
Myanmar tutuklu ABD'li gazeteciyi serbest bıraktı
Myanmar tutuklu ABD'li gazeteciyi serbest bıraktıABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) eski temsilcisi Bill Richardson, mayıs ayından bu yana Myanmar’da tutuklu bulunan ABD’li gazeteci Danny Fenster’in serbest bırakıldığını bildirdi.
15.11.2021Dünya
Al Jazeera Sudan temsilcisi gözaltında
Al Jazeera Sudan temsilcisi gözaltındaKatar merkezli Al Jazeera kanalı, Sudan ofisi müdürü Müslimi Kebbaşi'nin, polis tarafından gözaltına alındığını bildirdi. Kanalın Twitter hesabından yapılan açıklamada, Kebbaşi'nin, evine baskın düzenleyen polislerce gözaltına alındığı belirtildi.
14.11.2021Dünya
BM, Sudan'a insan hakları uzmanı atadı
BM, Sudan'a insan hakları uzmanı atadıBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet, askeri müdahalenin yaşandığı Sudan'a insan hakları uzmanı atadı.
13.11.2021Dünya
Adalet Bakanı Gül: Asla eski Türkiye'ye dönüş olmayacak
Adalet Bakanı Gül: Asla eski Türkiye'ye dönüş olmayacakAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'de en önemli reformlardan birisinin ve reformların çıtasının yeni ve sivil bir anayasa yapmak olduğunu belirterek, "AK Parti, vatandaşlarımıza hakkı olan alanda özgürlükleri genişletti ancak bunu anayasal bir güvenceye bağlamak için yeni ve sivil bir anayasayı ortaya koymamız lazım." dedi.
12.11.2021Siyaset
Myanmar'da ABD'li gazeteciye 11 yıl hapis cezası
Myanmar'da ABD'li gazeteciye 11 yıl hapis cezasıMyanmar'da 25 Mayıs'tan bu yana gözaltında olan ABD vatandaşı gazeteci Danny Fenster, 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
12.11.2021Dünya
Kuveyt basını: Sudan vatandaşlarına vize durduruldu
Kuveyt basını: Sudan vatandaşlarına vize durdurulduKuveyt'in, askeri müdahale nedeniyle bir süredir iç karışıklık yaşayan Sudan'ın vatandaşlarına vize vermeyi durdurduğu bildirildi.
11.11.2021Dünya
Avrupa ortasında insani kriz!
Avrupa ortasında insani kriz!Belarus-Polonya sınırında binlerce göçmenin bekleyişi sürerken, AB ve Polonya, yaşanan insani krizden Belarus’u sorumlu tutuyor. Belarus ise, sınıra asker yığan Polonya’nın tutumundan rahatsız
10.11.2021Dünya
ABD'den Etiyopya uyarısı: Ülkeyi terk edin!
ABD'den Etiyopya uyarısı: Ülkeyi terk edin!ABD yönetimi, artan iç çatışmalardan dolayı Etiyopya'da acil işlerde çalışmayan diplomatları ve ailelerinin ülkeyi terk etmesini istedi.
6.11.2021Dünya
‘Başkenti savunun’
‘Başkenti savunun’Etiyopya’da isyancı TPLF karşısında zor duruma düşen hükümet, başkent Addis Ababa sakinlerini yaklaşan TPLF güçlerine karşı savunmaya çağırdı
4.11.2021Dünya
BM'den Etiyopya'da taraflara ateşkes çağrısı
BM'den Etiyopya'da taraflara ateşkes çağrısıBirleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Etiyopya'da artan çatışmalar ve olağanüstü hal kararının ardından taraflara ateşkes çağrısında bulundu.
2.11.2021Dünya
AB'den Etiyopya çağrısı: Endişe duyuyoruz
AB'den Etiyopya çağrısı: Endişe duyuyoruzAvrupa Birliği (AB), Etiyopya'da olağanüstü hal ilan edilmesinden endişe duyduklarını belirterek, silahların susturulması için çağrıda bulundu.
2.11.2021Dünya
Etiyopya'da OHAL ilan edildi
Etiyopya'da OHAL ilan edildiSon dakika haberine göre; Etiyopya, kuzeyde ilerleyişini sürdüren isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi'nin (TPLF) saldırıları nedeniyle ülkede olağanüstü hal (OHAL) ilan etti.
2.11.2021Dünya
Sudan'da gösterilerde 2 protestocu hayatını kaybetti
Sudan'da gösterilerde 2 protestocu hayatını kaybettiSudan’da askerlerin sivil yönetime müdahalesine tepki olarak başlatılan gösterilerde, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu 2 protestocu yaşamını yitirdi.
30.10.2021Dünya
Korkunç iddia! Myanmar’da ordu 160'dan fazla binayı ateşe verdi
Korkunç iddia! Myanmar’da ordu 160'dan fazla binayı ateşe verdiMyanmar ordusunun 160’tan fazla binayı ateşe verdiği öne sürüldü.
30.10.2021Dünya
Sudan'a yardımlar askıya alındı
Sudan'a yardımlar askıya alındıDünya Bankası, darbe girişiminin yaşandığı Sudan'daki operasyonlarına yönelik ödemeleri durdurduğunu duyurdu.
28.10.2021Uzmanpara
İspanya'da salgındaki OHAL'lerin anayasaya aykırı olduğu açıklandı
İspanya'da salgındaki OHAL'lerin anayasaya aykırı olduğu açıklandıİspanya Anayasa Mahkemesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, sol görüşlü azınlık hükümetinin iki dönem aldığı olağanüstü hal (OHAL) kararlarının anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.
27.10.2021Dünya
Mısır'da 4 yıldan uzun süredir devam eden OHAL kaldırıldı
Mısır'da 4 yıldan uzun süredir devam eden OHAL kaldırıldıMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, ülkede 4 yıldan uzun süredir uygulanan olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmasına karar verdi.
25.10.2021Dünya
AİHM, FETÖ firarisi Akın İpek'in başvurusunu kabul edilemez buldu
AİHM, FETÖ firarisi Akın İpek'in başvurusunu kabul edilemez bulduAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) çatı davasının firari sanığı, eski Koza Holding'in yöneticisi Hamdi Akın İpek'in başvurusunu kabul edilemez buldu.
21.10.2021Gündem
CHP’nin AYM karnesini çıkardı
CHP’nin AYM karnesini çıkardıCHP İstanbul Milletvekili, anayasa hukuku profesörü İbrahim Özden Kaboğlu, TBMM 27. Dönem 5. Yasama yılına kadar AYM’ne yapılan başvurulara ilişkin çalışmasını Milliyet ile paylaştı. AYM’nin, 27. dönem yasa ve Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerine yönelik, “uzun sürelerde çok az karar verdiğini” savunan Kaboğlu, yürürlüğe giren 280 düzenlemeye ilişkin 132 başvurudan yalnız 35’ine ilişkin karar çıktığını kaydetti. Kaboğlu, bu kararların 18’inin “ret”, 17’sinin ise “iptal” yönünde olduğunu bildirdi.
20.10.2021Siyaset
Ekvador kan gölüne döndü, OHAL ilan edildi
Ekvador kan gölüne döndü, OHAL ilan edildiGüney Amerika ülkesi Ekvador'da son zamanlarda artan suç oranı nedeniyle ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildi.
19.10.2021Dünya
IMF, Japonya'nın büyüme oranını revize etti
IMF, Japonya'nın büyüme oranını revize ettiUluslararası Para Fonu (IMF) Japonya'nın bu yıl ekonomik büyüme oranını aşağı yönlü güncelledi.
15.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Ohal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.