Geri Dön

BM: Dağlık Karabağ'da 130 binden fazla kişi yerinden edildi

Birleşmiş Milletler (BM), Ermenistan ve Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ'da devam eden çatışmalarda bir ay içinde 130 binden fazla kişinin yerinden edildiğini açıkladı.

BM: Dağlık Karabağ'da 130 binden fazla kişi yerinden edildi

BM Çocuklara Yardım Fonu'ndan (UNICEF) yapılan açıklamaya göre, Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalarda 130 binden fazla kişi yerinden edildi. 

76 okul, bir kreş ve bir doğum hastanesinin çatışmalarda zarar gördüğü belirtilen açıklamada, sayısız çocuğun ise günlük roket ve füze saldırıları nedeniyle psikolojik yaralara maruz kaldığına dikkat çekildi. 

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric ise günlük basın brifinginde, çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı Azerbaycan'ın Berde kenti dahil sivillerin olduğu tüm alanlara yönelik saldırıları güçlü bir şekilde kınadı. 

Sivillerin bulunduğu bölgelere saldırıların kabul edilemez olduğunu belirten Dujarric, saldırılara derhal son verilmesi ve insani ateşkes çağrısında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erkek arkadaşını tabancayla öldüren kadın tutuklandıBursa'da erkek arkadaşını tabancayla vurarak öldüren kadın tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet