Azerbaycan

Azerbaycan

Son dakika Azerbaycan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Azerbaycan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Azerbaycan haber sayfamızda...

Azerbaycan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.532 azerbaycan haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılı hedefimiz yıllık 440 milyon tona çıkarmak
Bakan Karaismailoğlu: 2053 yılı hedefimiz yıllık 440 milyon tona çıkarmak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Türkiye, Asya ile Avrupa arasında gerçekleşen taşımacılık açısından stratejik bir noktada. 2053 yılı hedefimiz, demiryolu ile taşınan yük miktarını; yıllık 38 milyon tondan 440 milyon tona çıkaracağız" ifadelerini kullandı.
5.07.2022Ekonomi
İbrahim Tatlıses 15 yıl sonra Bodrum’da hayranlarıyla buluştu
İbrahim Tatlıses 15 yıl sonra Bodrum’da hayranlarıyla buluştu'İmparator' lakaplı türkücü İbrahim Tatlıses, Bodrum’da 15 yıl sonra hayranlarının karşısına çıktı. Yalıkavak'ta bir restoranın açılışında sahne alan Tatlıses, hem sesiyle hem de esprileriyle sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.
5.07.2022Cadde
Fuzuli Sözleri: Fuzuli'nin Sevgi, Hayat Üzerine Söylediği En Güzel Ve Anlamlı Sözler
Fuzuli Sözleri: Fuzuli'nin Sevgi, Hayat Üzerine Söylediği En Güzel Ve Anlamlı SözlerFuzuli, Azerbaycan Türkçesinde eser veren Türk divan şairinin en önemli temsilcisidir. Türk şiiri ve edebiyatını önemli ölçüde etkilemiştir. Anlamlı sözleri ile her insanın hayatına dokunmuş ve önemli ölçüde kalplerinde iz bırakmıştır. Fuzuli mahlası ile tanınan türk divan şairinin asıl adı Mehmet bin Süleyman'dır. Fuzuli'nin hayatını, sözlerini ve eserlerini detayları ile derledik.
Sanat Günleri Mosso’yla başladı
Sanat Günleri Mosso’yla başladıAliağa Sanat Günleri, Fanatik adlı tiyatro oyunu ve Melek Mosso konseriyle başladı.
4.07.2022Ege
Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyiş
Heyelan sahasındaki TIR kuyruğunda 'korkulu' bekleyişArtvin'in Hopa ilçesi Karadeniz Sahil Yolu Esenkıyı Tüneli mevkisinde meydana gelen ve 1 TIR şoförünün hayatını kaybettiği heyelanda yola düşen dev kayaların kaldırılması için çalışma yürütülüyor. Sarp Sınır Kapısı'ndan geçiş yaparak Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine ulaşmak isteyen şoförler de heyelanlı sahada uzayıp giden TIR kuyruğunda korkulu bekleyişlerini sürdürüyor. TIR şoförü Kazım Demirkıran, "Burada endişeli bekleyişin sona erebilmesi için en az 1000 araçlık TIR parkı şart. Böyle yol boylarında beklemek olmuyor" dedi.
3.07.2022Gündem
Jandarma göz açtırmıyor! Muğla'da tedbirler üst seviyeye çıkarıldı
Jandarma göz açtırmıyor! Muğla'da tedbirler üst seviyeye çıkarıldıMuğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan ve 5'inci günde söndürülen orman yangınının ardından tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Jandarma, ormanlarda devriye görevine başladı.
2.07.2022Gündem
Yunanistan Ege Denizi'ne gizlice İsrail 'şemsiyesi' kuruyor
Yunanistan Ege Denizi'ne gizlice İsrail 'şemsiyesi' kuruyorAtina yönetiminde korku dağları sardı, Ege Denizi'nde tehlikeli bir oyun oynanıyor. İsrail'deki üs ziyareti haberinden bir hafta sonra Yunan medyası çarpıcı bir gelişmeyi duyurdu.
2.07.2022Dünya
Gürcistan sınırında 16 kilometrelik tır kuyruğu
Gürcistan sınırında 16 kilometrelik tır kuyruğuTürkiye’yi Gürcistan’a bağlayan Aktaş Gümrük Kapısı’na gelen tırlar, Gürcistan tarafına geçişlerin yavaşlaması nedeniyle çift sıra olarak, 16 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
2.07.2022Haberler
Gürcistan sınırında 16 kilometrelik tır kuyruğu
Gürcistan sınırında 16 kilometrelik tır kuyruğuTürkiye’yi Gürcistan’a bağlayan Aktaş Gümrük Kapısı’na gelen tırlar, Gürcistan tarafına geçişlerin yavaşlaması nedeniyle çift sıra olarak, 16 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
2.07.2022Ekonomi
MSB: Uluslararası Anadolu Kartalı-2022 Eğitimi tamamlandı
MSB: Uluslararası Anadolu Kartalı-2022 Eğitimi tamamlandıMilli Savunma Bakanlığı (MSB) sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Uluslararası Anadolu Kartalı-2022 Eğitimini tamamlandığını açıkladı.
1.07.2022Gündem
Son dakika... Artvin'de heyelan anı kamerada! Kayalar TIR'ların üzerine devrildi
Son dakika... Artvin'de heyelan anı kamerada! Kayalar TIR'ların üzerine devrildiArtvin'in Kemalpaşa ilçesinde meydana gelen heyelandan ötürü yoldan geçen TIR'lar zarar gördü. 1 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı heyelanla ilgili AFAD açıklama yaptı.
1.07.2022Gündem
Kleopatra Hande
Kleopatra HandeHande Yener, Azerbaycan’daki Şazeli Restoran’da hayranlarıyla buluştu.
1.07.2022Cadde
Çeşme’yi çok özledik
Çeşme’yi çok özledikPandemi gölgesinde geçen iki yılın ardından bu sezon 1 milyon ziyaretçi bekleniyor. Bayram tatili için yerli turistten yoğun talep var. Yabancı turistte de ülke çeşitliliğinin artığı görüldü.
30.06.2022Ege
Mustafa Şentop, Bağlantısızlar Hareketi Parlamenterler Ağı Bakü Konferansı’na katıldı
Mustafa Şentop, Bağlantısızlar Hareketi Parlamenterler Ağı Bakü Konferansı’na katıldıTBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki Parlamento heyeti, Bakü’de Haydar Aliyev Merkezinde düzenlenen “Bağlantısızlar Hareketi Parlamenterler Ağı Konferansı’na katıldı.
30.06.2022Siyaset
Resim, Türk dünyasını birleştirdi
Resim, Türk dünyasını birleştirdi“Resmin Türkçesi” sergisi Türk dünyasının önemli sanatçılarını buluşturdu. Serginin küratörü Azeri ressam Sakit Mammadov, “Bugün İstanbul’a dedelerimizin kültürünü getirdik” diyor.
30.06.2022 Kültür Sanat
'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldı
'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldıTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldı.
29.06.2022Haberler
'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda bir ilk! Bayraktar Akıncı TİHA'dan yeni rekor
'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda bir ilk! Bayraktar Akıncı TİHA'dan yeni rekorTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', tatbikatına Bayraktar Akıncı TİHA ilk kez katıldı.
29.06.2022Gündem
Arçelik, Whirlpool’un Rusya fabrikasını alıyor
Arçelik, Whirlpool’un Rusya fabrikasını alıyorArçelik, Indesit ve Whirlpool’un Rusya’daki fabrikasını ve bu markaların 11 Asya ülkesindeki operasyonlarını satın almak için sözleşme imzaladığını duyurdu. Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, satın alma bedeli üst sınırı 220 milyon euro olarak belirlendi.
29.06.2022Ekonomi
E ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: E Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
E ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: E Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen anne ve baba adayları heyecanlarının yanı sıra isim konusunda da büyük heyecan yaşıyorlar. Kız bebeklerine verecek isimleri seçerken aileler konu üzerine derin bir araştırma sürecine giriyor. Bebeklerine verecekleri isim konusunda kulağa hoş gelen ve anlamlarına dikkat eden aileler duyulmamış, nadir bulunan ve değişik isimleri tercih ediyorlar. Hayat boyu taşıyacakları isimlerinin en güzel olması için aileler kararsız kalabiliyor. Kız bebekler için Kur’an’da geçen birbirinden güzel isimler bulunuyor. E harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “E ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
BP, petrolü BTC’ye yönlendirdi
BP, petrolü BTC’ye yönlendirdiUkrayna’daki savaş nedeniyle Karadeniz’deki petrol tankerlerinin güvenliğinden endişe eden, Azerbaycan’ın ana petrol üreticisi BP, Haziran ayı boyunca Gürcistan’ın Karadeniz kıyılarına giden işlettiği petrol boru hattını kapattı...
28.06.2022Vitrin
Kısa vadede LNG diplomasisi, uzun vadede yeni tedarik hatları
Kısa vadede LNG diplomasisi, uzun vadede yeni tedarik hatlarıAB için kısa vadede alternatif, LNG tedarikini artırmak ve çeşitlendirmek. Orta ve uzun vadede ise, Azerbaycan, Türkmenistan, İran, Irak’ın kuzeyi ve Doğu Akdeniz coğrafyaları devreye giriyor, buralardan yeni tedarik hatları açma arayışında olacaktır. Ama her bir ülkede çözülmesi gereken sorunlar farklı.
28.06.2022Vitrin
Enerjide kararsızlık dönemi ve esneklik ihtiyacı
Enerjide kararsızlık dönemi ve esneklik ihtiyacı Enerji politikalarında, hızla değişen kararlar dikkat çekiyor. Sektörde pek alışık olmadığımız bu “savaş durumu hali” bir kararsızlık dönemine işaret ederken, sektörü “gri bir alan” haline de getiriyor. Yeni dönemde enerji politikalarına artık piyasa mekanizmaları doğrultusunda “esneklik” kazandırmak önemli hale geldi
28.06.2022Vitrin
Marmaris yangınında alevlerin ilerlemesi, karşı ateşle önlenmiş
Marmaris yangınında alevlerin ilerlemesi, karşı ateşle önlenmişMuğla'nın Marmaris ilçesinde, 5'inci gününde söndürülen ve 5 bin 143 hektar alanın kül olduğu orman yangınında, karşı ateş yakılarak alevlerin doğu yönüne ilerlemesinin durdurulduğu ve daha fazla yerin yanmasının önüne geçildiği belirtildi.
28.06.2022Gündem
İlk defa Türkiye'de! Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda
İlk defa Türkiye'de! Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndaTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca her yıl düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', Avrupa’nın tek taktik eğitim merkezinde, kapılarını yarın ulusal ve uluslararası basın mensuplarına açacak.
28.06.2022Gündem
Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'nda
Avrupa’nın gözü 'Anadolu Kartalı Tatbikatı'ndaTürk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca her yıl düzenlenen 'Uluslararası Anadolu Kartalı Eğitimi', Avrupa’nın tek taktik eğitim merkezinde, kapılarını yarın ulusal ve uluslararası basın mensuplarına açacak. Anadolu Kartalı Eğitimi ile ilişkilendirilen 'NATO İntikal ve Hazırlık Tatbikatı' olan 'Ramstein Dust-II 2022' kapsamında, NATO envanterine giren NATO DDR (İntikal Edebilir Hava Savunma Radarı) de ilk defa bir NATO ülkesine intikal etmiş oldu. 470 kilometre menzili bulunan radar, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na konuşlandırıldı. Akıncı TİHA da ilk sınır ötesi harekat görevinin ardından ilk kez uluslararası tatbikatta yer alacak.
28.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Azerbaycan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.