Dünya 'Bunlar büyücü' deyip mücadele yöntemini açıkladı: Dua ve Meryem Ana

'Bunlar büyücü' deyip mücadele yöntemini açıkladı: Dua ve Meryem Ana

28.03.2023 - 14:04 | Son Güncellenme:

Meksika'da ülkenin Polis şefi ve aynı zamanda General olan Henry Sanabria karteller hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Sanabria'nın sözlerindeki büyü ve şeytan ifadeleri ise dikkat çekti.

Bunlar büyücü deyip mücadele yöntemini açıkladı: Dua ve Meryem Ana

Sık sık kartellerin yaptığı vahşetle gündeme gelen Meksika, dün bir insanlık dramı ile gündeme geldi. Bir yaşında olduğu öne sürülen bir bebek insan kaçakçısı tarafından ABD sınırının dibine terk edildi. Yetkililer tarafından fark edilen bebek bölgeden kurtarılırken durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Haberin Devamı

'BÜYÜ KULLANIYORLAR'

Olay sıcaklığı korurken Ülkenin polis şefi General Henry Sanabria çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Sanabria, ülkede hüküm süren uyuşturucu baronlarının Meksikalı yetkilileri atlatmak için büyü ve şeytan kovma tekniklerini kullandığını öne sürdü. Konuyla ilgili ülkesinde bir basın kuruluşuna konuşan Sanabria şöyle dedi:

'Şeytanın varlığı kesin. Onu gördüm. Hissettim'

İLGİNÇ BİR ANISINI PAYLAŞTI

Sanabria, kartelleri 'büyü ve şeytan' yöntemlerinden korunmak için ofisinde dini simgelere yer verdiğini belirtti ve odasında çok sayıda haç ve Meryem Ana resminin olduğunu aktardı. Dini yöntemlerin kartel üyelerini etkisiz hale getirmekte kullanışlı olduğunu da belirten Sanabria yaşadığı bir olayı hatırlatarak şöyle dedi:

'Silahsız polislerden oluşan küçük bir grubun etrafını yüzlerce şiddet yanlısı protestocu çevrelemişti. Olay yerine gelir gelmez bir haç çıkardım. Polisler bana baktı. Bana ne olduğunu sormaya cesaret edemediler, isyancılar ise dağılmaya başladı'

CADILAR BAYRAMINI KINADI

Öte yandan Sanabria'nın katı dini inançları daha önce manşetlere konu olmuştu. Geçen yıl Cadılar Bayramı'ndan hemen önce, festivali "şeytani" bir tatil olarak niteleyen Sanabria bir kınama mesajı yayınlamıştı. Ayrıca Sanabria, her türlü doğum kontrolü ve kürtaja da karşı biri.