Geri Dön
DünyaÇavuşoğlu ve Dendias Ankara’da görüşecek

Çavuşoğlu ve Dendias Ankara’da görüşecek

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, perşembe günü Türkiye’ye geliyor. Ziyaretinin ilk ayağında İstanbul’da Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüşecek olan Dendias, ardından Ankara’ya geçerek Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından ağırlanacak. Türkiye’den önce Libya’ya giden Dendias’ın İstanbul ve Ankara ayaklı ziyareti, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe’nin 14 bakanıyla Ankara’ya yaptığı ziyaretin hemen ertesinde gerçekleşiyor.

Çavuşoğlu ve Dendias Ankara’da görüşecek

ECEM TOPLAR Ankara

Daha önce Dendias’ın Türkiye ziyaretinin 14 Nisan’da gerçekleşeceği açıklanmıştı ancak dün Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ziyaretin 15 Nisan’da yapılacağı bildirildi. Programına göre Dendias, İstanbul’da Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüşecek ve ardından Ankara’ya geçerek Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından ağırlanacak. Dendias’ın, programına Çavuşoğlu ile görüşmesini sonradan eklemesi, Türkiye ziyareti öncesinde Ankara’ya gelmek için ileri sürdüğü “iyi tutum sergilenmesi” şartını da askıya aldığını ortaya koyuyor.

Dendias ile yapılacak görüşmede, Doğu Akdeniz’deki ihtilaflı konular, ay sonu İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşecek gayrıresmi Kıbrıs görüşmesi, istişari görüşmelerin bakan düzeyinde değerlendirmesinin yapılması ve Ege’de anlaşmazlık yaşanan konuların ele alınması bekleniyor.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit olduİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet