Geri Dön
DünyaÇin'de 'kafa kesme' mesajlı oyuncak ortalığı karıştırdı!

Çin'de 'kafa kesme' mesajlı oyuncak ortalığı karıştırdı!

Danimarkalı ünlü oyuncak şirketi Lego'nun muadili olarak bilinen Sembo Block, Çin'in uzay programı temalı yeni bir oyuncak serisi piyasaya sürdü. Oyuncakta "Sırları çalanlar yakalanacak ve kafaları kesilecek" yazan bir tabelanın yer aldığı ortaya çıktı.

Çin'de 'kafa kesme' mesajlı oyuncak ortalığı karıştırdı!

Danimarkalı ünlü hobi ürünleri ve oyuncak şirketi Lego'nun muadili olarak bilinen Sembo Block, Çin'in uzay programı temalı yeni bir oyuncak serisi piyasaya sürdü.

Çin Havacılık ve Uzay Bilimi ve Kültürel İnovasyon Merkezi'yle ortak üretilen serideki bir oyuncakta bulunan ilginç bir detaysa sosyal medyada viral hale geldi.

Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi'nin maket oyuncağında "Sırları çalanlar yakalanacak ve kafaları kesilecek" yazan bir tabelanın yer aldığı ortaya çıktı.

"6 yaş ve üstü için uygundur" ibaresinin bulunduğu oyuncak setindeki detayı Manya Koetse adlı bir Twitter kullanıcısı 3 Temmuz'da sosyal medyaya taşıdı.

Fakat oyuncak setinde yer alan tabela firmanın sonradan eklediği bir parça değil. Çin'in ilk kurduğu 4 uzay üssünden biri olan Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi'nin girişinde bulunuyor.

Çinde kafa kesme mesajlı oyuncak ortalığı karıştırdı

Tabela, 11 Haziran 2013'te Shenzhou 10 adlı uzay programı kapsamında üsten gerçekleştirilen fırlatma sırasında dikkat çekmiş ve sosyal medyada tartışma yaratmıştı.

Sette ayrıca 1999'da bu üsten fırlatılan ve ilk uçuşunu gerçekleştiren Uzun Yürüyüş 2F adlı roket, fırlatma kulesi ve elektronik aksamlar da detaylı olarak yer alıyor.

Buna ek olarak oyuncaklar arasında astronot, işçi ve bilim insanı figürleri de var.

Öte yandan, oyuncak setinin yurtdışına satılan versiyonunda bu tabela yer almıyor. Bunun yerine aynı şekilde tasarlanmış ama üzerinde hiçbir şey yazmayan mavi bir tabela bulunuyor.

Oyuncak seti 568 Çin Yuanı'na (yaklaşık 800 TL) satılıyor.

Düzce'de 2 motosiklet çapıştı, 2 kişi ağır yaralandıDüzce'de 2 motosikletin çarpışması sonucu 2 kişi ağır yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler