Geri Dön
DünyaÇocuk istismarcısı, 2 FBI ajanını vurdu

Çocuk istismarcısı, 2 FBI ajanını vurdu

10 yıldan uzun süredir cinsel istismar vakalarını soruşturan iki ajan, önceki gün Florida eyaletinin Sunrise kentinde çocuk pornosuyla uğraştığı bildirilen bir kişinin evine baskın yaptı.

Çocuk istismarcısı, 2 FBI ajanını vurdu

Ama yaşadığı apartman dairesine barikat kuran zanlı, iki ajanı görünce silahını çekip ateş etti. Bunun üzerine ajanlarla zanlı arasında silahlı çatışma çıktı. Peş peşe ateş eden saldırgan, Laura Schwartzenberger ile Daniel Alfin’i öldürdü. Üç FBI ajanını da yaralayan saldırgan ardından intihar etti.

Biden: Yüreğim yandı

Laura Schwartzenberger ve Daniel Alfin’in cenazelerinin adli tıbba götürülürken taşındığı sedyelerin üzerine ABD bayrağı örtüldü. Görüntülerde, ajanların cesetleri araca alınırken polislerin şeref kıtası oluşturması dikkati çekti.

FBI Başkanı Christopher Wray yaptığı açıklamada, öldürülen iki ajanı kahramanlıkları nedeniyle övdü ve “fedakârlıklarını onurlandıracaklarına” dair yemin etti. ABD Başkanı Joe Biden ise olayı “trajedi” olarak niteleyerek iki FBI ajanı için “Kalbim acıyor. Onlara borçluyuz” ifadesini kullandı.

Tiramisu tarifi21 Mart Dünya Tiramisu Günü için Kurukahveci Mehmet Efendi ile efsane bir tiramisu tarifi hazırladık! (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet