Geri Dön
DünyaÇocuklarda etkinliği yüzde 100

Çocuklarda etkinliği yüzde 100

Almanya merkezli BioNTech ile ABD merkezli Pfizer’in geliştirdiği Kovid-19 aşısıyla ABD’de yapılan deneylerde, aşının 12-15 yaş arasında son derece etkili olduğu belirlendi.

Çocuklarda etkinliği yüzde 100

Çalışma sonuçlarına ilişkin Pfizer’dan yapılan açıklamada, aşı olan 12-15 yaş arasındaki 2260 çocukla yapılan deneylerde yüzde 100 güvenli ve etkili sonuçlandığı ayrıca güçlü antikor yanıtları ürettiğini duyurdu. Klinik deneylerde, Kovid-19 aşısı olan gençlerde hiçbir vakaya rastlanmadığı, placebo alan grupta ise 18 kişide virüse rastlandığı bildirildi. Yapılan açıklamada şirketler, sonuçların birkaç hafta içinde ABD’de acil kullanım izni almalarının önünü açtığını söyledi. Pfizer CEO’su Albert Bourla, aşılarının gelecek okul yılından önce uygulanmaya başlamasını umduğunu söyledi. BioNTech ve Pfizer tarafından geliştirilen Kovid-19 aşısının klinik deney sonuçları daha önce 16 yaşından büyük kişilerde kullanılmak üzere olumlu sonuçlar vermişti. Açıklanan yeni sonuçlar ise aşının 15 yaş ve altındaki kişiler ile ilgili ilk klinik deney sonuçlar olarak dikkat çekti.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet