Biontech

Biontech

Son dakika BioNTech haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BioNTech gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BioNTech haber sayfamızda...

Biontech

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.462 biontech haberi bulunmuştur.
Pfizer: Yıllarca Covid aşısı yaptırmak gerekecek
Pfizer: Yıllarca Covid aşısı yaptırmak gerekecekDr. Albert Bourla, Omicron varyantı çıkmadan önce BBC'ye yaptığı açıklamada, Pfizer'ın ilk olarak Güney Afrika'da ortaya çıkan Beta ve Hindistan kaynaklı Delta varyantlarına karşı güncellenmiş aşılar ürettiklerini ancak bunlara gerek kalmadığını belirtti.
2.12.2021Dünya
Dünyada 'Omicron' paniği! Aşı zorunlu olabilir
Dünyada 'Omicron' paniği! Aşı zorunlu olabilirOmicron varyantıyla ilgili yeni vaka haberleri artarken, tüm dünyada yeni önlemler hayata geçiriliyor.
2.12.2021Dünya
Kovid’i 15 günde yendi öğrencilerine kavuştu
Kovid’i 15 günde yendi öğrencilerine kavuştuİngilizce öğretmeni Dilek Tepekule, “Herkese, elde hangi aşı varsa acilen yaptırmalarını öneriyorum” dedi.
1.12.2021Ege
Uğur Şahin'den çok kritik Omicron açıklaması!
Uğur Şahin'den çok kritik Omicron açıklaması!Moderna CEO'su Stéphane Bancel'in İngiliz Financial Times'a yaptığı Omicron varyantı açıklaması paniğe sebep olurken, BioNTech'in kurucularından Uğur Şahin'in yorumu ise farklı bir noktaya dikkat çekti.
1.12.2021Dünya
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Hızlı bulaşmadan endişe ediyoruz
Bilim Kurulu üyesi İlhan: Hızlı bulaşmadan endişe ediyoruzSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yeni koronavirüs varyantı 'Omicron'un daha kolay vücuda girdiğini söyleyerek, "Virüs, şeklinde gördüğümüz gibi dışındaki vantuz yapılarında değişiklik meydana getiriyor. Değişiklik de virüsün yapışmasını artırıyor, böylece de daha kolay vücuda girebiliyor, bu da riski artırıyor, hızlı bulaşmayı sağlıyor” dedi.
1.12.2021Gündem
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana ceza
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana cezaYunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Covid-19'a karşı aşılamanın gelecek yıldan itibaren 60 yaş üzerindeki vatandaşlar için zorunlu hale geleceğini, kurala uymayanlara ayda 100 Euro para cezası uygulanacağını duyurdu.
30.11.2021Dünya
Hayvan deneylerinden ötürü aşı olmayı reddeden vegan, koronadan öldü
Hayvan deneylerinden ötürü aşı olmayı reddeden vegan, koronadan öldüEmma Steel, hayvanlara eziyet edildiği endişesiyle Kovid-19 aşısı olmayı reddeden vegan eşi Glynn Steel'in bu kararından pişmanlık duyarak öldüğünü söyledi.
30.11.2021Dünya
Son harita yayınlandı! Dünyada Omicron paniği büyüyor
Son harita yayınlandı! Dünyada Omicron paniği büyüyorGüney Afrika'da yeni bir koronavirüs varyantının görülmesinden günler sonra, dünyanın dört bir yanındaki devletler de bu vakaları doğrulamaya başladı. Şu ana kadarki en bulaşıcı mutasyon olduğu düşünülen varyanta karşı aşı ve ilaçların ne derece etkili olduğu tartışılırken, ülkeler birer birer alarma geçiyor.
30.11.2021Dünya
Seyahat yasakları tartışma yarattı
Seyahat yasakları tartışma yarattıTüm dünyada etkisini göstermeye başlayan yeni Kovid-19 varyantı Omicron endişe yaratırken, özellikle Afrika ülkelerine yönelik uygulanan seyahat yasakları bu ülkelerde tepkiye neden oldu.
30.11.2021Dünya
Son dakika: G7 Sağlık Bakanları 'Omicron' gündemiyle acil toplandı
Son dakika: G7 Sağlık Bakanları 'Omicron' gündemiyle acil toplandıGelen son dakika haberine göre; G7 Sağlık Bakanları, Covid-19’un Güney Afrika’da keşfedilen Omicron mutasyonu gündemiyle acil olarak toplandı.
29.11.2021Dünya
Son dakika: 29 Kasım 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...
Son dakika: 29 Kasım 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Son dakika haberine göre; Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Tabloya göre; son 24 saatte 24 bin 317 vaka tespit edildi. Koronavirüs nedeniyle 189 kişi hayatını kaybetti. Bakan Koca," Ülkemizde yeni varyanta rastlanmamıştır" dedi.
29.11.2021Gündem
Son dakika... BioNTech'ten 'Omicron' açıklaması! Gözler aşılara çevrildi
Son dakika... BioNTech'ten 'Omicron' açıklaması! Gözler aşılara çevrildiDünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün yeni Omicron varyantına ilişkin küresel riskin 'çok yüksek' olarak değerlendirildiğini açıkladı. İngiltere hükümeti ise, bu akşam G7 ülkelerinin sağlık bakanlarının katılacağı acil bir toplantı yapılması çağrısında bulundu. CNN International, halihazırda birçok Afrika ülkesine uçuş yasağı veya seyahat kısıtlaması uygulayan ülkelerin sayısının en az 44 olduğunu bildirirken, Alman virolog Christian Drosten'in yaptığı açıklama endişe yarattı. BioNTech de Omicron varyantı ve üretilen aşılara ilişkin çok kritik bir açıklama yaptı.
29.11.2021Dünya
Dünyanın kapıları bir bir kapanıyor! Yeniden yasaklar
Dünyanın kapıları bir bir kapanıyor! Yeniden yasaklarKovid-19'un daha bulaşıcı ve aşıya dirençli türü olan Omicron varyantı dünyayı paniğe sürüklerken, pek çok ülke söz konusu varyanta karşı yeni seyahat yasakları ilan etmeye başladı.
29.11.2021Dünya
Koronavirüste 'omicron' endişesi! Yeni mutasyonun farkı ne?
Koronavirüste 'omicron' endişesi! Yeni mutasyonun farkı ne?Dünya 2019 yılından beri koronavirüs salgınıyla uğraşıyor. Aşıların bulunmasıyla umutlar artsa da mutasyonlar peşimizi bırakmıyor. Dünyayı alarma geçiren yeni mutasyonun ismi ise omicron. Bu virüs ilk olarak Güney Afrika ülkelerinde görüldü. Peki yeni mutasyon hayatımızı nasıl etkileyecek? Virolog Semih Tareen yeni mutasyonla ilgili olarak, "Bu virüsün kendi kendine yok olma ihtimali yok. Aramızda daimi olarak kalacak 5. koronavirüs olacak." dedi ve aşılanmanın önemini vurguladı.
27.11.2021Gündem
Omicron varyantı İngiltere'ye de sıçradı!
Omicron varyantı İngiltere'ye de sıçradı!Koronavirüsün endişe verici yeni varyantı Omicron (Türkçesiyle Omikron) İngiltere'de de tespit edildi.
27.11.2021Dünya
Doç. Dr. Savaşçı'dan 'Nu' varyantı uyarısı
Doç. Dr. Savaşçı'dan 'Nu' varyantı uyarısıEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, Güney Afrika'da görülen 'Nu' mutasyonunun çok tehlikeli olduğunu belirterek, "Tedbir almazsak ve Avrupa'da da yayılırsa, 1-2 ay sonra Türkiye'de bir yayılım söz konusu olacaktır" dedi. Öte yandan Savaşçı, koronavirüsün son zamanlarını yaşadığını söyleyerek, "Bu dönemde mutasyona uğrayarak kendini biraz daha korumaya çalışacağı için 'süper varyant' versiyonları da ortaya çıkabilir" şeklinde konuştu.
27.11.2021Gündem
Yeni varyant korkusu!
Yeni varyant korkusu!Dünya, Afrika’nın güneyinde ortaya çıkan yeni Kovid-19 varyantı nedeniyle büyük endişeye kapıldı. Bunun bugüne dek görülen en tehlikeli ve en bulaşıcı varyant olduğu açıklamaları sonrası sınırlar yeniden kapatılmaya başlandı
27.11.2021Dünya
‘Kendime iyi bakıyorum’
‘Kendime iyi bakıyorum’Burcu Esmersoy, işleri nedeniyle yurt dışına çıkacağını belirtti.
27.11.2021Cadde
AB'ye seyahatlerde aşılara 9 ay limiti geliyor
AB'ye seyahatlerde aşılara 9 ay limiti geliyorAB, üye ülkelere girişlerde aşıların geçerlik süresinin 9 ay olarak kabul edilmesini öngören bir tavsiye kararı açıklamaya hazırlanıyor. AB dışından seyahatlerde DSÖ'nün tanıdığı aşıların da kabul edilmesi gündemde.
25.11.2021Dünya
Son dakika... Avrupa İlaç Ajansı'ndan 5-11 yaş arası çocuklar için aşı açıklaması!
Son dakika... Avrupa İlaç Ajansı'ndan 5-11 yaş arası çocuklar için aşı açıklaması!Son dakika haberlere göre, Avrupa İlaç Ajansı 5-11 yaş arası çocuklar için Pfizer'in koronavirüs aşısının güvenli olduğunu bildirdi.
25.11.2021Dünya
Rahatlatan açıklama geldi: Yüzde 100 önlüyor!
Rahatlatan açıklama geldi: Yüzde 100 önlüyor!Gelen son dakika haberine göre; Pfizer/BioNTech'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının 12-15 yaş grubu üzerinde ciddi bir yan etkiye yol açmadan son derece etkili olduğu bildirildi.
22.11.2021Dünya
Aşılama hâlâ en temel çare
Aşılama hâlâ en temel çare2 doz yaptıranların çoğu 3. doz için olumlu
22.11.2021Gündem
Doç. Dr. Savaşçı'dan 'kuş gribi' uyarısı: Çok uyanık olunması lazım
Doç. Dr. Savaşçı'dan 'kuş gribi' uyarısı: Çok uyanık olunması lazımEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, koronavirüse göre daha bulaşıcı ve öldürücü olan kuş gribinin 14 ülkeye yayıldığını söyledi. Özellikle kümes hayvancılığı ile uğraşanları uyaran Doç. Dr. Savaşçı, "Özellikle kümes hayvancılığı ile uğraşanlar bir hayvan ölümü ya da kendilerinde öksürük, ateş, eklem, kas ağrısı gibi grip belirtileri görürlerse mutlaka yetkili yerel mercilere haber vermeleri gerekiyor. Bu konuda özellikle kanatlı hayvan üreticileri, şirketler, ferdi vatandaşlar, çiftçilerimizin çok uyanık olması lazım" dedi.
21.11.2021Gündem
‘Hava kirliliği virüsü de taşıyor’
‘Hava kirliliği virüsü de taşıyor’Türk Toraks Derneği Deneysel Araştırmalar Çalışma Grubu, hava kirliliği ile Kovid-19 arasındaki ilişkiyi inceledi. 203 örneğin incelendiği araştırmada, Kovid-19’un yaygın olarak görüldüğü yerlerde havadaki partiküller bu virüsü de taşıyor
20.11.2021Gündem
Çarpıcı koronavirüs raporu! Riski dört kat artırıyor
Çarpıcı koronavirüs raporu! Riski dört kat artırıyorGelen son dakika haberine göre; ABD’de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan hamilelerde ölü doğum riskinin normalden yüksek olduğu, Delta varyantının ise riski dört kata kadar artırdığı açıklandı.
19.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Biontech ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.