Dünya 'Çok yakışıklısın' diyerek peşine takılıp, taciz etti! Çaresiz adam tuvalete saklandı

'Çok yakışıklısın' diyerek peşine takılıp, taciz etti! Çaresiz adam tuvalete saklandı

18.04.2024 - 15:18 | Son Güncellenme:

Çin'de tanımadığı bir kadın tarafından sokakta kovalanıp kucaklandı. Çaresiz adam, peşindeki kadından kurtulabilmek için bir restoran tuvaletine sığınmak zorunda kaldı. Başına gelenleri, sosyal medyadan anlatan adam, cinsel tacizin görünüş veya cinsiyetle ilgili olmadığının altını çizdi.

Çok yakışıklısın diyerek peşine takılıp, taciz etti Çaresiz adam tuvalete saklandı

Yerel medyanın haberine göre, 90 binden fazla takipçisinin olduğu sosyal medyada 'Yizai' adını kullanan adam, Pekin'de otobüs beklediğini ve  bu sırada bir kadının aniden ona arkadan sarıldığını söyledi.

Haberin Devamı

BAĞIRARAK PEŞİNDEN KOŞMAYA BAŞLADI

Kendi çektiği bir video klipte Yizai'nin kendisini yabancıdan kurtarıp kaçtığı görülüyor ancak çılgına dönen kadın 'çok yakışıklısın' diye bağırarak onu kovalamayı sürdürüyor.

"Benden uzak dur. Beni taciz etme. Polisi arayacağım” diyor Yizai ve ekliyor: 

“Toplum içinde bunu yapmaktan utanmıyor musun?”

Kadın onu takip etmeye devam ederken, "Beni ihbar etmek için polisi aramayın" dedi.

Otobüs geldiğinde Yizai biniyor ve kadın da sapkın takibini sürdürdü. İçeride adama yaklaşmaya çalıştı ancak endişeli bir kadın yolcu tarafından durduruldu.

"Biz birbirimizi tanımıyoruz. Yanıma yaklaşmayın” dedi çaresiz adam. Otobüsten indikten sonra kadın onu takip etmeye inatla devam etti ve zavallı adamı kaçmaya ve bir restoranda saklanmaya mecbur bıraktı.

Haberin Devamı

Ancak gözü dönmüş kadın hala peşindeydi. Yizai mutfakta onu aradığını duyduğunda, hızla erkekler tuvaletine saklandı. Restorandan ayrılmayı başardı ve yakındaki başka bir restorana sığındı. Burada zavallı adamın başına gelenleri duyan bir çalışan, onu elektrikli bisikletiyle ana yola götürdü ve burada Yizai taksi çevirerek evine gitti.

Sosyal medyada yaşadıklarını anlatan adam, daha sonra kadını polise ihbar ettiğini yazdı. Böylece kadının akıl sağlığı sorunları olduğu ve başka erkekleri de taciz ettiği ortaya çıktı. Yetkililer geçmişte de benzer ihbarlar almış ve ailesinden ona daha iyi bakmasını istemişti.

'CİNSEL TACİZ CİNSİYETLE İLGİLİ DEĞİLDİR'

Yizai endişeli ancak olayı artık unutmak istediğini söylüyor. "Cinsel tacizin mağdurun dış görünüşüyle veya cinsiyetiyle ilgili olmadığını söylemek isterim. Bu, failin kişiliğinin veya zihni durumunun bir sonucu" dedi.

Yaşadığı korku dolu tecrübe Çin sosyal kanallarında birçok tartışmaya yol açtı. Bir kullanıcı, "Erkek çocuklar da evin dışına çıkarken kendilerini korumayı öğrenmeli" diye yazdı. 

Başka bir kullanıcı ise, "Aynı durumla ben de karşılaştım. Bir kadın beni ısrarla kovalamayı sürdürdü. Çok korktum ve aklım tamamen bomboş kaldı. İçe dönük biri olarak yabancıların bana bu şekilde yaklaşmasına direniyorum" diyerek benzer bir travmaya sahip olduğunu anlattı.