Geri Dön
DünyaDoğayı kurtarmak için kitap hazırladı

Doğayı kurtarmak için kitap hazırladı

Uluslararası Fotoğraf Ödülleri’nde (IPA) birçok dalda birinci olan ve dünyanın en iyi doğa fotoğrafçılarından biri kabul edilen Marsel van Oosten’in “Anne: Toprak Ana’ya Bir Övgü” adlı yeni kitabında 200’den fazla çarpıcı manzara ve vahşi yaşam fotoğrafı yer alıyor.

Doğayı kurtarmak  için kitap hazırladı

Kitapta son 15 yılda Hollandalı fotoğrafçı Van Oosten tarafından Afrika, Amerika, Asya, Avrupa ve Antarktika’da çekilen büyüleyici fotoğraflar bulunuyor. Van Oosten, kitabıyla okuyuculara doğayla yeniden bağlantı kurmaları ve onu korumaları için ilham vermeyi amaçladığını söyledi.

‘Tehdit altında’

Ünlü fotoğrafçı kitabının girişinde “Ben ‘Anne: Toprak Ana’ya Bir Övgü’ cümlesini sevdim. Basit, güçlü, sıcak ve duygu dolu. Hepimizin annemizle ve benzer şekilde Toprak Ana ile ilkel bir bağlantısı var. Hepimiz birbirimize bağlıyız” ifadesine yer verdi. Fotoğrafçı, doğanın ciddi bir tehdit altında olduğunu belirterek “Yakın hissettiğimiz bir şeyi korumamız daha olasıdır, bu yüzden ‘Anne’nin insanları yeniden doğaya bağlayacağını umuyorum” dedi. 

İzmir'de ele geçirildi! Piyasa değeri 1 milyon liraİzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir evin çatı katında, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olduğu değerlendirilen, gümrük kaçağı 3 bin 810 cep telefonu, bataryalar ve şarj aletleri ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet