Doğa

Doğa

Son dakika Doğa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğa haber sayfamızda...

Doğa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.194 doğa haberi bulunmuştur.
Korgeneral Metin Tokel, Selçuk Bayraktar ve Ahmet Akyol’dan Hakkari'deki askerlere ziyaret
Korgeneral Metin Tokel, Selçuk Bayraktar ve Ahmet Akyol’dan Hakkari'deki askerlere ziyaret Hakkari'ye gelen 2'nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, üs bölgelerindeki askerlere ziyarette bulunup, Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde halka sohbet etti.
14.04.2024 Haberler
Korgeneral Metin Tokel, Selçuk Bayraktar ve Ahmet Akyol’dan Hakkari'deki askerlere ziyaret
Korgeneral Metin Tokel, Selçuk Bayraktar ve Ahmet Akyol’dan Hakkari'deki askerlere ziyaret Hakkari'ye gelen 2'nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, üs bölgelerindeki askerlere ziyarette bulunup, Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde halka sohbet etti.
14.04.2024 Gündem
Kızılırmak Deltası kızıla büründü
Kızılırmak Deltası kızıla büründü Kızılırmak Deltası’nda su yüzeyi kızıl eğrelti otu ile kızıla döndü.
14.04.2024 Gündem
Macera yeniden...
Macera yeniden... Alper Kul, Aylin Kontente, Doğa Rutkay, Mahir İpek ve Özgün Aydın, ‘Küçük Don Kişot’un Maceraları’ filmi için bir araya geldi.
14.04.2024 Cadde
Yaşanabilir bir dünya için: “Eko Öyküler”
Yaşanabilir bir dünya için: “Eko Öyküler” AİHM geçtiğimiz hafta iklim eylemsizliği nedeniyle insan haklarının ihlal edildiğini açıklayarak oldukça önemli bir karar verdi. Biz de bu önemli kararla birlikte 19 Nisan Global İklim Grevi öncesi “Eko Öyküler” kitabının sayfalarını karıştırdık ve Greta’dan Hayrettin Karaca’ya dünyanın her yerinden iklim aktivistlerine baktık.
13.04.2024 Pazar
Bin 200 yıl boyunca gizli kaldı! Nil'in Venedik'i nasıl sulara gömüldü?
Bin 200 yıl boyunca gizli kaldı! Nil'in Venedik'i nasıl sulara gömüldü? Antik Mısır’a ilişkin arkeolojik çalışmalar elde edilen sonuçlara göre zaman zaman dünya genelinde gündem olabiliyor. Bunun en ilginç örneklerinden biri de İskenderiye kenti açıklarında gerçekleşti. İşte bin 200 yıl boyunca sular altında kalan, yağmacıların bile bulamadığı Thonis-Heracleion kentinin sırrı.
13.04.2024 Yaşam
30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı
30 yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı İstanbul Boğazı'nda nesli tükenmekte olan Yelkovan kuşlarının üreme kolonilerinin ve göç yollarının belirlenerek koruma altına alınmasını hedefleyen proje kapsamında, 30 Yelkovan kuşuna uydu vericisi takıldı.
12.04.2024 Gündem
İstanbul’dan kaçan kaçana! Akın akın göç alıyor… Emeklilerin tercihi bu 3 il oldu
İstanbul’dan kaçan kaçana! Akın akın göç alıyor… Emeklilerin tercihi bu 3 il oldu İstanbul’un yoğunluğu ve stresinden kaçmak isteyen emeklilerin en çok tercih ettiği 3 il belli oldu. Pılısını pırtısını toplayan Türkiye’nin bu illerini tercih ediyor. Akın akın göç alan iller…
11.04.2024 Yaşam
Nisan ayında 6 metre karla mücadele! Yolun açılması 3 gün sürecek
Nisan ayında 6 metre karla mücadele! Yolun açılması 3 gün sürecek Bitlis'in Tatvan ilçesindeki 2 bin 134 rakımlı Nemrut Dağı'nda, İl Özel İdaresi'nce karla mücadele çalışması başlatıldı. Kar kalınlığının yer yer 6 metreyi aştığı bölgede, yol açma çalışmalarının 3 gün süreceği belirtildi.
9.04.2024 Gündem
GÜNEŞ TUTULMASI NE ZAMAN, BAŞLADI MI? Tam Güneş Tutulması saat kaçta başlayacak, canlı olarak izlenebilecek mi? Türkiye'den çıplak gözle izlenebilecek mi?
GÜNEŞ TUTULMASI NE ZAMAN, BAŞLADI MI? Tam Güneş Tutulması saat kaçta başlayacak, canlı olarak izlenebilecek mi? Türkiye'den çıplak gözle izlenebilecek mi? Güneş Tutulması ne zaman, hangi gün gerçekleşecek sorularının yanıtları doğa olaylarına meraklı olan vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yılın ilk güneş tutulmasının ne zaman gerçekleşeceği ve hangi ülkelerden izlenebileceği en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Peki Güneş Tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?
8.04.2024 Bilgi Rehberi
Horoz dövüştürmek için il değiştirmişler! 961 bin TL ceza kesildi
Horoz dövüştürmek için il değiştirmişler! 961 bin TL ceza kesildi Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde horoz dövüştüren 41 kişi suçüstü yakalandı. 20 kişiye toplamda 961 bin 500 TL para cezası kesildi.
7.04.2024 Gündem
Güneş tutulması psikolojimizi nasıl etkiliyor?
Güneş tutulması psikolojimizi nasıl etkiliyor? Hayranlık uyandıran kozmolojik olayların psikolojimiz üzerinde güçlü etkileri olabilir. 8 Nisan'da yine bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulmasının üzerimizdeki olası etkilerini ödüllü bilim yazarı David Robinson kaleme aldı.
7.04.2024 Dünya
Fotoğraf Şanlıurfa'dan... Fotokapana böyle yansıdılar
Fotoğraf Şanlıurfa'dan... Fotokapana böyle yansıdılar Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, fotokapana yansıyan çizgili sırtlan ailesinin görüntüsünü paylaştı.
7.04.2024 Gündem
Kızılırmak'ta her yıl tekrarlanan doğa hareketi görüntülendi
Kızılırmak'ta her yıl tekrarlanan doğa hareketi görüntülendi Her yıl bu dönem kan renginde akarak Kızılırmak'a rengini veren Fadlum Irmağı'ndaki renk değişimi hayrete düşürdü.
7.04.2024 Gündem
Evrenin sırları ‘aydınlanıyor’
Evrenin sırları ‘aydınlanıyor’ Bilim insanları, yarın sadece Amerika kıtasında izlenebilecek tam Güneş tutulmasına odaklandı. 4 dakikalık tutulma, evrenin sırlarını aydınlatacak bir “altın zaman” niteliğine sahip...
7.04.2024 Gündem
Bu lalelere dikkat! Tanesi 244 bin 315 TL
Bu lalelere dikkat! Tanesi 244 bin 315 TL Kahramanmaraş Binboğa Dağı eteklerinde kayaların arasında çiçek açan ters laleler görsel şölen sunuyor. Endemik bitki olan ters lalelerin koparılmasının cezası ise 244 bin 315 TL.
6.04.2024 Gündem
Üst üste yüzlerce otomobil var! 20 metre inince 50 yıl geriye gidiyorlar
Üst üste yüzlerce otomobil var! 20 metre inince 50 yıl geriye gidiyorlar Dünyada tuhaf özellikleriyle öne çıkan yerler arasında öyle bir tanesi var ki her detayıyla 'pes' dedirtiyor. Çürüyen demir, yağ, antifrizle dolu bu mağarada üst üste yüzlerce otomobil var. İşte yerin 20 metre altında çekilen fotoğrafın ardındaki acı gerçek.
6.04.2024 Yaşam
İtalya'da yaban keçilerinden bunalan küçük ada, sahiplendirme kampanyası başlattı
İtalya'da yaban keçilerinden bunalan küçük ada, sahiplendirme kampanyası başlattı İtalya'nın uzak bölgesindeki bir adanın belediye başkanı, adadaki yaban keçilerinin sayısının artması üzerine keçileri sahiplendirme kampanyası başlattı.
5.04.2024 Dünya
Yer: Ankara! Markete giren kediyi tekmeleyip dışarı attı
Yer: Ankara! Markete giren kediyi tekmeleyip dışarı attı Ankara’nın Keçiören ilçesinde market çalışanının, içeriye giren kediyi tekmeleyerek dışarıya atması güvenlik kamerasına yansıdı. Hayvanseverler duruma tepki gösterip, şikayette bulundu.
5.04.2024 Haberler
Yer: Ankara! Markete giren kediyi tekmeleyip dışarı attı
Yer: Ankara! Markete giren kediyi tekmeleyip dışarı attı Ankara’nın Keçiören ilçesinde market çalışanının, içeriye giren kediyi tekmeleyerek dışarıya atması güvenlik kamerasına yansıdı. Hayvanseverler duruma tepki gösterip, şikayette bulundu.
5.04.2024 Gündem
Hollanda'dan geldi, belediye başkanı oldu
Hollanda'dan geldi, belediye başkanı oldu Hollanda’da 22 yıl ticaretle uğraştıktan sonra memleketine kesin dönüş yapan gurbetçi Ulvi Akdemir, doğup büyüdüğü toprakların belediye başkanı oldu.
5.04.2024 Gündem
'Okuldaki Çiftlik Projesi' meyvelerini vermeye başladı! Okul bahçesine fidanlar dikildi
'Okuldaki Çiftlik Projesi' meyvelerini vermeye başladı! Okul bahçesine fidanlar dikildi "Okuldaki Çiftlik Projesi” kapsamında Samsun'da bir okula meyve fidanları dikildi. Okulu'nun bahçesinde bulunan toprak alana 80 adet meyve fidanı dikimi yapıldı.
4.04.2024 Gündem
Yağmur Duası: Yağmur Duası Nasıl Yapılır? Yağmur Duası Türkçe Okunuşu Ve Arapça Yazılışı
Yağmur Duası: Yağmur Duası Nasıl Yapılır? Yağmur Duası Türkçe Okunuşu Ve Arapça Yazılışı Yağmur yağmadığı zaman Müslümanlar Yağmur Duası yapar. Yerleri ve Gökleri yaratan Rabbimiz Yağmuru da yaratır. Bu nedenle kurak geçen günlerde Allah-u Teala’dan yağmurun yağmasını istemeliyiz. Yağmur duası nedir? Türkçesi ve Arapçası Nedir? İşte, tüm detaylar.
4.04.2024 Dini Bilgiler
Botsvana, Almanya'yı 20 bin fil göndermekle tehdit etti
Botsvana, Almanya'yı 20 bin fil göndermekle tehdit etti Botsvana Cumhurbaşkanı, koruma konusundaki bir anlaşmazlık sebebiyle 20 bin fili Almanya'ya göndermekle tehdit etti.
4.04.2024 Dünya
105 yıllık hayatında 13. güneş tutulması
105 yıllık hayatında 13. güneş tutulması ABD’li makine mühendisi, amatör gökbilimci, 105 yaşındaki Laverne Biser, hayatı boyunca 12 tam güneş tutulması izlemiş.
4.04.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Doğa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.