Geri Dön
DünyaDünyanın gözü Cenevre’de

Dünyanın gözü Cenevre’de

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün ilk kez yüz yüze görüşecek. Cenevre’deki tarihi görüşme tüm dünyada merakla bekleniyor

Dünyanın gözü Cenevre’de

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün ilk kez yüz yüze görüşecek. İkilinin görüşmesi uzun zamandır merakla bekleniyordu. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek bugünkü zirvenin 4-5 saat süreceğini açıkladı. Görüşme öncesinde Cenevre’de çok geniş güvenlik önlemlerinin alındığı görülüyor. İkili, Cenevre Gölü kıyısında bulunan ve 18. yüzyıldan kalma ‘Villa La Grange’da buluşacak.

Zirvede iki ülke arasında anlaşmazlık konusu olan ABD’deki siber saldırılar, Kuzey Akım-2, Ukrayna krizi, NATO’nun Rus sınırındaki tatbikatları ve Rus muhalif Aleksey Navalni meselelerinin masada olması bekleniyor. Biden’ın ABD Başkanı seçildikten sonra Putin ile ilk defa yüz yüze yapacağı zirve, ‘ilişkilerin birinci elden ele alınması’ bakımından büyük önem taşıyor.

Hakkari'de 449 kg eroin ele geçirildiHakkari'de 449 kg eroin ele geçirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından açıklama yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet