Geri Dön
DünyaEl Kaide yöneticisi Afganistan’da

El Kaide yöneticisi Afganistan’da

ABD tarafından 2011 yılında öldürülen El Kaide örgütünün lideri Usame Bin Ladin’in en yakınındaki isimlerden biri olan Amin el Hak’ın Afganistan’a döndüğü iddia edildi.

El Kaide yöneticisi Afganistan’da

Afgan gazeteci Bilal Sarwary, sosyal medya hesabından el Hak’ın Afganistan’a dönüşünü gösteren bir video paylaştı. Güvenlik birimleri, henüz videodaki kişinin Bin Ladin’in güvenlikten sorumlu yardımcısı Doktor Amin el Hak olduğunu doğrulanmazken, el Hak’ı bir aracın ön yolcu koltuğunda gösteren videonun, Pazartesi günü Nangarhar’da çekildiği belirtiliyor. Al Hak’ın videoda kendisini karşılayan kalabalığı selamladığı görülüyor. Amin al Hak, 11 Eylül saldırıları sonrası, koalisyon güçlerinin Afganistan’ı işgal etmesinin ardından Tora Bora’dan kaçmıştı.

Sokak düğününde pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açıldıAntalya'da sokak düğününde pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açılması ihbarına giden polis ile davetliler arasında arbede yaşandı. Takviye ekiplerin gelmesiyle gerginlik sona ererken, 1 kişi gözaltına alındı. 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürdürülürken, düğünün yapıldığı sokakta çok sayıda boş kartuş ve kovan ele geçirildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler