Taliban

Taliban

Son dakika Taliban haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Taliban gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Taliban haber sayfamızda...

Taliban

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.458 taliban haberi bulunmuştur.
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad istifa etti
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad istifa ettiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD’nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad’ın istifa ettiğini, yerine yardımcısı Thomas West’in atandığını açıkladı.
19.10.2021Dünya
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi'
'Krizlerde liderliği hep belirleyiciydi'Almanya Şansölyesi’ni Huber Köşkü’nde ağırlayan Erdoğan, Merkel’in 16 yıldır gerçekleştirilen görüşmelerde her zaman sağduyulu ve çözüm odaklı bir yaklaşım sergilediğini, AB’nin içinden geçtiği krizlerde liderliğinin belirleyici olduğunu söyledi...
17.10.2021Siyaset
‘Ekonomik sorunlar nedeniyle gidiyorlar!’
‘Ekonomik sorunlar nedeniyle gidiyorlar!’Taliban’ın Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, insanların güvenlik ve siyasi değil ekonomik nedenlerle Afganistan’ı terk ettiklerini savundu
17.10.2021Dünya
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021Siyaset
FIFA kadın futbolcuların da arasında bulunduğu 100 kişiyi kurtardı
FIFA kadın futbolcuların da arasında bulunduğu 100 kişiyi kurtardıFIFA tarafından Afganistan'dan tahliye edilen 100 mülteci arasında en az 20 kadın futbolcunun da olduğunu düşünüyor.
16.10.2021Dünya
‘Mücadele artık farklı sürecek’
‘Mücadele artık farklı sürecek’Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’deki terör örgütleriyle mücadelenin bundan sonraki süreçte çok daha farklı bir şekilde devam edeceğini belirterek, “Bu terör örgütlerine, Amerika’nın oradaki malum güçlerine, rejim güçlerine karşı her türlü mücadeleyi vereceğiz” dedi
16.10.2021Siyaset
‘Dış politikada küme düşüyoruz’
‘Dış politikada küme düşüyoruz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti Genel Merkezi’nde dün düzenlediği basın toplantısında özetle şunları söyledi:EKONOMİ ŞİŞTİ: Erdoğan yönetiminde ekonomi büyümedi, şişti...
16.10.2021Siyaset
Kandahar’da kanlı cuma
Kandahar’da kanlı cumaAfganistan’da Taliban’ın kalesi olarak bilinen Kandahar vilayetindeki Şii topluluğuna ait Fatımiyye Camisi’ne Cuma namazı sırasında iki intihar bombacısının düzenlediği saldırıda en az 47 kişi hayatını kaybetti
16.10.2021 Dünya
Terör örgütü DEAŞ, Afganistan’da düzenlenen terör saldırısını üstlendi
Terör örgütü DEAŞ, Afganistan’da düzenlenen terör saldırısını üstlendiTerör örgütü DEAŞ, Afganistan’ın Kandahar vilayetinde Şii topluluğuna ait Fatımiyye Camisi'ne düzenlenen terör eylemini üstlendiğini açıkladı.
15.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Suriye'ye yeni harekat olur mu sorusuna Erdoğan, 'Bir yere kadar sabrımız devam etti. Son olarak 2 polisimiz burada şehit oldu. Zaman zaman sivillerden buralarda şehit olanları görüyoruz. Bütün bunlara karşı mücadelemiz bundan sonraki süreçte daha farklı şekilde devam edecektir' dedi.
15.10.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Sabrımız bir yere kadar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Sabrımız bir yere kadarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Suriye'ye yeni harekat olur mu sorusuna Erdoğan, 'Bir yere kadar sabrımız devam etti. Son olarak 2 polisimiz burada şehit oldu. Zaman zaman sivillerden buralarda şehit olanları görüyoruz. Bütün bunlara karşı mücadelemiz bundan sonraki süreçte daha farklı şekilde devam edecektir' dedi.
15.10.2021Siyaset
Son dakika: Afganistan'da camiye bombalı saldırı
Son dakika: Afganistan'da camiye bombalı saldırıAfganistan'da Taliban'ın kalesi olarak bilinen güneydeki Kandahar vilayetinde Şii topluluğuna ait Fatımiyye Camisi'ne iki intihar bombacısının düzenlediği saldırıda 47 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.
15.10.2021Dünya
Taliban heyeti ile Ankara’da ilk temas
Taliban heyeti ile Ankara’da ilk temasTaliban Geçici Hükümeti’nin Dışişleri Bakan Vekili Muttaki başkanlığındaki heyet, Ankara’ya gelerek Çavuşoğlu başkanlığındaki Türk heyeti ile görüştü. Ülke protokolünün uygulanmadığı görüşme sonrası Bakan Çavuşoğlu, “Afganistan’daki son duruma ilişkin bilgi aldık” dedi
15.10.2021Siyaset
Lübnan’da yine  aynı korku!
Lübnan’da yine aynı korku!Beyrut’ta Şii protestocuların üzerine bina tepelerinden ateş açılırken, çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Ordunun müdahalesine rağmen çatışmalar kentin diğer noktalarına sıçrarken, ülkede yeniden “iç savaş” korkusu var
15.10.2021Dünya
Taliban heyeti Ankara'da... Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama
Taliban heyeti Ankara'da... Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk açıklamaDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya Dışişleri Bakanı Manguş ve Afganistan geçici hükümeti Dışişleri Bakan Vekili Muttaki başkanlığındaki heyetin Türkiye ziyaretlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Afganistan'daki durumla ilgili kendilerinden bilgi aldık. İlave göç akınının olmaması konusunu görüştük. Göçmelerin ülkelerine dönmesi için gerekeni yapacaklar." dedi.
14.10.2021Haberler
WSJ: ABD, Afganistan'dan tahliye uçuşlarını sürdürmeyi planlıyor
WSJ: ABD, Afganistan'dan tahliye uçuşlarını sürdürmeyi planlıyorWall Street Journal gazetesi, ABD'nin Afganistan'da kalan az sayıda Amerikan vatandaşı ile özel göçmen vizesi için yeterli şartlara sahip çok sayıda Afgan'ı ülkeden çıkarmak için tahliye uçuşlarını sürdürmeyi planladığını yazdı.
14.10.2021Dünya
Son dakika! Taliban heyeti Ankara'da... Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama
Son dakika! Taliban heyeti Ankara'da... Bakan Çavuşoğlu'ndan ilk açıklamaDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Libya Dışişleri Bakanı Manguş ve Afganistan geçici hükümeti Dışişleri Bakan Vekili Muttaki başkanlığındaki heyetin Türkiye ziyaretlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Afganistan'daki durumla ilgili kendilerinden bilgi aldık. İlave göç akınının olmaması konusunu görüştük. Göçmelerin ülkelerine dönmesi için gerekeni yapacaklar." dedi.
14.10.2021Siyaset
Rusya, Afganistan ile ilgili toplantıya Taliban'ın gelmesini bekliyor
Rusya, Afganistan ile ilgili toplantıya Taliban'ın gelmesini bekliyorRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Afganistan meselesiyle ilgili Moskova Formatı’nda yapılacak toplantıya Taliban’dan heyet gelmesini beklediklerini söyledi.
14.10.2021Dünya
Son dakika! Taliban heyeti Türkiye'de
Son dakika! Taliban heyeti Türkiye'deGelen son dakika bilgisine göre; Afganistan'daki Taliban hükümetinin Dışişleri Bakan Vekili Emirhan Muttaki, temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi.
14.10.2021Gündem
Afgan çalışma grubu kurulsun
Afgan çalışma grubu kurulsunTürkiye’nin maruz kalacağı göç baskısından Avrupa’nın etkilenmesinin kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Erdoğan, “G20 bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulmasını öneriyorum. Türkiye olarak bu grubun başkanlığına talibiz” dedi
13.10.2021Siyaset
Afganistan’a yardım yolda
Afganistan’a yardım yoldaAvrupa Birliği (AB), Afganistan konulu G20 liderler toplantısında, Afgan halkının insani ihtiyaçlarının karşılanması, Afganistan’ın komşularının desteklenmesi ve güvenliğin artırılması amacıyla 1 milyar euro’luk “destek paketi” sundu.
13.10.2021Dünya
Taliban'la görüşme sonrası ABD'den açıklama geldi: Samimi, profesyonel ve olumluydu
Taliban'la görüşme sonrası ABD'den açıklama geldi: Samimi, profesyonel ve olumluyduABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD heyetinin Katar'ın başkenti Doha'daki Taliban temsilcileriyle yaptığı görüşmelerinin samimi, profesyonel ve olumlu geçtiğini söyledi.
12.10.2021Dünya
G20 liderleri Afganistan gündemiyle olağanüstü toplandı
G20 liderleri Afganistan gündemiyle olağanüstü toplandıİtalya Başbakanı Mario Draghi, G20 liderlerinin Afganistan gündemiyle ilk kez bir araya gelmesiyle bu soruna "çok taraflılık" çerçevesinde bir yanıt verildiğini ve Birleşmiş Milletlerin (BM) insani krizi yönetmede ana aktör olacağını söyledi.
12.10.2021Dünya
Merkel'den Afganistan'da açıklaması: Kaosunu izlemek uluslararası toplumun amacı olamaz
Merkel'den Afganistan'da açıklaması: Kaosunu izlemek uluslararası toplumun amacı olamazAlmanya Başbakanı Angela Merkel, Afganistan'da ekonomik bir çöküşün uluslararası yardımla önlenmesi gerektiğini söyledi.
12.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G20 liderlerine çağrı: Başkanlığa talibiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan G20 liderlerine çağrı: Başkanlığa talibizAfganistan gündemiyle toplanan G20 Olağanüstü Liderler Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "G20 bünyesinde bir çalışma grubu kurulmasını öneriyorum. Türkiye olarak bu grubun başkanlığına da talibiz." dedi.
12.10.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

afganistantalibanABDerdoğanmerkel

Taliban ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.