Taliban

Taliban

Son dakika Taliban haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Taliban gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Taliban haber sayfamızda...

Taliban

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.372 taliban haberi bulunmuştur.
'ABD ile ilişkiler iyi bir noktada değil'
'ABD ile ilişkiler iyi bir noktada değil' Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyaretini Türk gazetecilere değerlendirirken iki ülke ilişkilerinin maalesef iyi bir noktada olmadığını vurguladı. Erdoğan, “Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimize hasmane değil, dostane davranalım. Ama şu andaki gidiş pek hayra alamet değil” dedi.
24.09.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değil
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'ta Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye-ABD ile ilişkileriyle ilgili, "Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimizle hasmane değil, dostane davranalım. Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem." dedi.
23.09.2021Siyaset
Pakistan'dan Taliban yönetimindeki Afganistan'ın 'tanınması' için yol haritası
Pakistan'dan Taliban yönetimindeki Afganistan'ın 'tanınması' için yol haritasıPakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ülkesinin barışçıl, istikrarlı ve terör unsurlarının olmadığı Afganistan noktasında uluslararası toplumla birlikte hareket ettiğini ifade ederek İslamabad'ın dünyaya bu ülkeye yaklaşımları konusunda daha gerçekçi olmasını söylediğini belirtti.
23.09.2021Dünya
ABD ve Rus genelkurmay başkanları buluştu
ABD ve Rus genelkurmay başkanları buluştuABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de görüştü.
22.09.2021Dünya
Taliban kontrolündeki Nangarhar'da silahlı saldırı: 3 ölü
Taliban kontrolündeki Nangarhar'da silahlı saldırı: 3 ölüTaliban kontrolündeki Afganistan'ın doğusunda bulunan Nangarhar vilayetinin merkezi Celalabad kentinde düzenlenen silahlı saldırıda 2 Taliban mensubu ile 1 sivil hayatını kaybetti.
22.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının şifreleri! Canlı yayında anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının şifreleri! Canlı yayında anlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de düzenlenen Birleşmiş Milletler Zirvesi 76. Genel Kurulu'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM zirvesindeki verdiği mesajlar ne anlama geliyor? Albright Stonebridge Group Hakan Akbaş CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır'a değerlendirdi.
22.09.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının şifreleri! Canlı yayında anlattı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının şifreleri! Canlı yayında anlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de düzenlenen Birleşmiş Milletler Zirvesi 76. Genel Kurulu'nda konuştu. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM zirvesindeki verdiği mesajlar ne anlama geliyor? Erdoğan'ın Birleşmiş Milletlet Genel Kurulu'ndaki açıklamalarını Albright Stonebridge Group'tan Hakan Akbaş CNN TÜRK canlı yayınında Sultan Arınır'a değerlendirdi.
22.09.2021Gündem
36 yıl sonra aynı bakış!
36 yıl sonra aynı bakış!Afganistan’ın tekrar Taliban’ın kontrolüne geçmesinin ardından1 Eylül’de, Philadelphia’ya giden bir uçağa binmek için Sicilya’daki ABD üssünde bekleyen Afgan aile yansıdı Alessio Mamo’nun objektifine.
22.09.2021Dünya
‘Yeni soğuk savaş istemiyoruz’
‘Yeni soğuk savaş istemiyoruz’ABD Başkanı Joe Biden, “Yeni bir soğuk savaş istemiyoruz” derken, “İlk kez ABD’nin savaşta olmadığı bir günde karşınıza çıkıyorum” ifadelerini kullandı.
22.09.2021Dünya
Son dakika: Taliban'dan BM'ye flaş mektup! Katılma talebinde bulundular
Son dakika: Taliban'dan BM'ye flaş mektup! Katılma talebinde bulundularSon dakika haberine göre; Taliban, Birleşmiş Milletlere (BM) mektup göndererek, Genel Kurul görüşmelerine katılma talebinde bulundu ve sözcülerinden Suheyl Şahin'i BM büyükelçisi adayı gösterdi.
21.09.2021Dünya
Katar Emiri Al Sani: Uluslararası toplum Taliban ile diyaloğu sürdürmeli
Katar Emiri Al Sani: Uluslararası toplum Taliban ile diyaloğu sürdürmeliKatar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, uluslararası toplumu Taliban ile diyaloğu sürdürmeye ve insani yardımları Afganistan'daki siyasi süreçten ayrı tutmaya çağırdı.
21.09.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yoktur
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yokturİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ABD yaptırımlarını bir tür savaşa benzetirken, ülkesinin başta komşular olmak üzere dünya ile geniş kapsamlı ekonomik ve siyasi iş birliği ve yakınlaşma arayışında olduğunu söyledi.
21.09.2021Dünya
Taliban: Kabil Havalimanı kısa sürede uluslararası uçuşlara açılacak
Taliban: Kabil Havalimanı kısa sürede uluslararası uçuşlara açılacakTaliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, Kabil havalimanındaki teknik çalışmaların sonuna gelindiğini, kısa süre sonra uluslararası uçuşlara açılacağını belirtti.
21.09.2021Dünya
İngiltere, 250'den fazla Afgan tercümanın bilgilerini yanlışlıkla paylaştı
İngiltere, 250'den fazla Afgan tercümanın bilgilerini yanlışlıkla paylaştıİngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Afganistan'da görev yapan İngiliz birliklerine tercümanlık yapan 250'den fazla Afgana ait verilerin sızmasıyla ilgili inceleme başlattı.
21.09.2021Dünya
Taliban bakan yardımcılarının listesini açıkladı: Kabinede hiç kadın yok!
Taliban bakan yardımcılarının listesini açıkladı: Kabinede hiç kadın yok!Afganistan’da Taliban, bakan yardımcılarının listesini açıkladı. Uluslararası tepkilere rağmen listede hiçbir kadının ismi yer almadı. Taliban, geçici hükümetteki bakanları bu ayın başında duyurmuş ve bakanlar arasında tek bir kadının bile bulunmaması sert eleştirilere neden olmuştu.
21.09.2021Dünya
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’
‘Türkiye ile ilgili yargıların üstesinden gelmek istiyorum’Almanya seçimlerinde Hıristiyan Birlik partilerinin (CDU/CSU) adayı Armin Laschet, Milliyet’e verdiği demeçte, Türkiye ile ilgili çok fazla klişe ve basmakalıp yargılar olduğunu, kendisinin bunların üstesinden gelmek istediğini belirtti.
21.09.2021Dünya
Taliban’dan ‘tanıdık’ uygulamalar
Taliban’dan ‘tanıdık’ uygulamalarAfganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban, kadınlara yönelik uygulamaları ve açıklamalarıyla eski söylemlerini aratmıyor. Nitekim son olarak yeniden öğrenime açılan ortaokullara yalnızca erkek öğrenciler ile erkek öğretmenler dönebilirken, Taliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, “kız çocuklarının, ancak güvenli ortam oluşturulmasından sonra orta eğitime katılabileceklerini, bunun için ulemanın görüş bildirmesini beklediklerini” söyledi. Özel üniversitelere haremlik-selamlık uygulaması getiren Taliban, ilkokullarda da kız-erkek karışık sınıfları kaldırmıştı.
21.09.2021Dünya
Taliban: ABD geçmişteki eylemlerinden sorumlu tutulmalı
Taliban: ABD geçmişteki eylemlerinden sorumlu tutulmalıTaliban Sözcüsü Zabihullah Mücahid, ABD'nin geçmişteki eylemlerinden sorumlu tutulması gerektiğini söyledi.
20.09.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert ülkesiyiz. Türkiye en çok mülteciyi barındıran ülke. 4 milyonun üzerinde kayıtlı Suriyeli yaşıyor  Türkiye'de, son birkaç aydır değil, 10 yıldır yaşıyor" dedi.
20.09.2021Siyaset
BM'den Çin ve ABD'ye çağrı!
BM'den Çin ve ABD'ye çağrı!Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Çin ve ABD'ye, "soğuk savaş" uyarısında bulunarak tamamen kötü olan ilişkilerini onarmalarını istedi.
20.09.2021Dünya
Fotoğraftaki herkesi buzladılar! Yayınlanamadı
Fotoğraftaki herkesi buzladılar! YayınlanamadıAfganistan’da Taliban'ın yönetimi devralmasının ardından ülkedeki 250 kadın hakimin işine son verildi. Ayrıca bu hakimlerin hapse attığı binlerce tecavüz, aile içi şiddet ve cinayet suçlusu serbest bırakıldı. CNN International'a konuşan kadın hakimler, sürekli ölüm tehditi aldıklarını ve mahkum ettikleri suçluların kendilerinden intikam almalarından korktuklarını söyledi. O hakimlerden biri olan Bibi, ailesi ile sürekli taşındığını belirterek, "Çocuklarımın, annelerinin öldürüldüğünü görmesini istemiyorum" dedi. CNN, hakimlerden birinin aile fotoğrafını yayınlayamadı.
20.09.2021Dünya
Afganistan'dan 230 kişi daha tahliye ediliyor
Afganistan'dan 230 kişi daha tahliye ediliyorAfganistan'ın başkentinde bulunan Kabil Havalimanı'ndan tahliye edilen 230 kişiyi taşıyan bir uçağın Katar'ın başkenti Doha'ya gitmek üzere yola çıktığı bildirildi. Uçakta Afganistan, ABD, Almanya, Belçika, İrlanda, Kanada, Fransa, İtalya, İngiltere, Finlandiya ve Hollanda vatandaşları bulunuyor.
19.09.2021Dünya
Son dakika haberi: Dünya bu görüntülerle hayrete düştü! Ellerine silahlarla...
Son dakika haberi: Dünya bu görüntülerle hayrete düştü! Ellerine silahlarla...Taliban'ın Afganistan'ı hızla ele geçirmesinden sonra peş peşe korkunç olaylar yaşanıyor. Özellikle kadınların tam bir korku içinde başına gelecekleri merak ettiği ülkede çekilen fotoğraflar dünyayı şaşkına çevirdi. Bir yanda protestolar sürerken, Kabil'in geçici belediye başkanının açıklaması kandondurdu.
19.09.2021Dünya
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör oldu
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gerçekleştirilen mülakatta Douglas ve Sarah Allison Dış Politika Merkezi Direktörü Luke Coffey, "Son beş ya da altı yıl bize bir şey öğrettiyse o da Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan'da Türk etkisinin yükselişte olması ve Türkiye'nin bu bölgede daha etkili bir aktör haline gelmesidir. Dolayısıyla şu anda zorlu bir ilişkimiz olmasına rağmen Türkiye'nin müttefikimiz ve NATO'da olması ABD'ye çok büyük yarar sağlıyor." dedi.
19.09.2021Haberler
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör oldu
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Türkiye bölgede etkin bir aktör olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gerçekleştirilen mülakatta Douglas ve Sarah Allison Dış Politika Merkezi Direktörü Luke Coffey, "Son beş ya da altı yıl bize bir şey öğrettiyse o da Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan'da Türk etkisinin yükselişte olması ve Türkiye'nin bu bölgede daha etkili bir aktör haline gelmesidir. Dolayısıyla şu anda zorlu bir ilişkimiz olmasına rağmen Türkiye'nin müttefikimiz ve NATO'da olması ABD'ye çok büyük yarar sağlıyor." dedi.
19.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdtalibanAfganistanbmKabil

Taliban ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.