Taliban

Taliban

Son dakika Taliban haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Taliban gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Taliban haber sayfamızda...

Taliban

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.674 taliban haberi bulunmuştur.
Hepsinin telefonunda bu uygulama var! Kişi başı 150 TL...
Hepsinin telefonunda bu uygulama var! Kişi başı 150 TL...Afganistan’daki savaştan ve Taliban’dan kaçıp Türkiye’ye giriş yapan göçmenlerin sevkiyatını yapan bir insan kaçakçısı, ‘Ben toplayıcıyım, kaçakçı değilim’ demeyi ihmal etmiyor...
27.07.2021Gündem
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"
Deniz Baykal sessizliğini bozdu! "Kendime 'iyi ki cevap vermedin' diyorum"Deniz Baykal, 3 Kasım 2002 seçimleri ile ilgili 'siyasi pazarlık' iddiasında bulunarak kendisini hedef alan Zülfü Livaneli ile ilgili sessizliğini bozdu. Baykal, "Geriye bakınca kendime ‘İyi ki bir cevap vermeye kalkmadın’ diyorum. Çünkü çok kolayca duygusallaşarak insanın içini rahatlatacak laflar da söylenebilir ama şimdi yaşanmışlıkları görünce ‘İyi ki Deniz, hiç konuşmaya girmedin, açmadın’ diyorum" açıklamasını yaptı.
27.07.2021Siyaset
BM: Afganistan'da yılın ilk altı ayında 1659 sivil öldü
BM: Afganistan'da yılın ilk altı ayında 1659 sivil öldüBirleşmiş Milletler (BM) Afganistan Yardım Misyonu (UNAMA), Afganistan'da 2021 yılının ilk yarısında 1659 sivilin öldüğünü bildirdi.
26.07.2021Dünya
ABD: Taliban'a karşı savaşan Afgan güçlere hava desteğini sürdüreceğiz
ABD: Taliban'a karşı savaşan Afgan güçlere hava desteğini sürdüreceğizABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie, Afganistan'da Taliban güçlerine karşı savaşan orduya hava desteği vermeye devam edeceklerini açıkladı.
26.07.2021Dünya
Her geçen gün artıyor... Dikkat çekmemek için bunu yapıyorlar!
Her geçen gün artıyor... Dikkat çekmemek için bunu yapıyorlar!Milliyet, Bitlis’in Tatvan ilçesinde Afganistan’daki savaştan ve Taliban’dan kaçan Afgan göçmenlerle konuştu. Rahva Düzlüğü’nde bir geçitte kendilerini büyükşehire götürecek insan kaçakçılarını bekleyen göçmenler, ‘Taliban askeri olmak istemiyoruz. Yaşamak için kaçmak zorundayız’ diyor.
26.07.2021Gündem
ABD Başkanı Biden'dan Afganistan mesajı
ABD Başkanı Biden'dan Afganistan mesajıABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'a insani yardımlar da  dahil olmak üzere, desteklerini sürdüreceklerini bildirdi.
24.07.2021Dünya
AB’de Afgan göçmen alarmı
AB’de Afgan göçmen alarmıAvrupa Birliği, Taliban baskısı ve ekonomik nedenlerle ülkelerinden kaçan Afgan göçmenleri durdurmak amacıyla kesenin ağzını açmaya hazırlanıyor. AB, bu amaçla Afganistan ve komşu ülkeler Pakistan ile İran’a mali destek yapmayı düşünüyor
24.07.2021Dünya
ABD için flaş Afganistan iddiası
ABD için flaş Afganistan iddiasıABD ordusunun, Afganistan’daki Taliban hedeflerine yönelik 21-22 Temmuz'da en az 4 hava saldırısı gerçekleştirdiği iddia edildi.
23.07.2021Dünya
Son dakika: Rus tankları yola çıktı! Savaş uçakları füzelerle vuracak
Son dakika: Rus tankları yola çıktı! Savaş uçakları füzelerle vuracakSon dakika haberlere göre, dünyanın gözünü çevirdiği Afganistan'ın sınırlarına ulaşacak Rus birliklerine savaş uçaklarının da ekleneceği açıklandı, bir anda işin rengi değişti. İşte dünyadan son dakika gelişmeler...
23.07.2021Dünya
Rusya, Taliban'ı terör örgütleri listesinden çıkarmıyor
Rusya, Taliban'ı terör örgütleri listesinden çıkarmıyorKremlin: Taliban'ın Rusya'daki terör örgütleri listesinden çıkarılmasıyla ilgili bir gelişme yok.
23.07.2021Dünya
Taliban’dan Türkiye açıklamaları...
Taliban’dan Türkiye açıklamaları...Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid, Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak istediklerini söylerken, “Türkiye bizim kardeşimiz, inanca dayalı pek çok ortak noktamız var” ifadesini kullandı.
22.07.2021Dünya
Son dakika... Erdoğan, 'Bu kadar açık söylüyorum' deyip ilan etti: Katillerin kucağına atmayız
Son dakika... Erdoğan, 'Bu kadar açık söylüyorum' deyip ilan etti: Katillerin kucağına atmayızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC’de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Birleşmiş Milletler kurallarına göre, mültecilerin ancak gönüllü ve güvenli bir şekilde evlerine dönebileceğini hatırlatan Erdoğan "Bize sığınan Allah’ın kullarını katillerin kucağına atmayız" diye konuştu.
21.07.2021Siyaset
‘Artık kuzey-güney değil Kıbrıs Türkü diyoruz’
‘Artık kuzey-güney değil Kıbrıs Türkü diyoruz’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs konusunda, “Bundan sonraki süreçte artık biz kuzey - güney demek istemiyoruz. Artık Kıbrıs Türkü diyoruz, olaya böyle bakıyoruz, bundan sonra da böyle devam ettireceğiz” dedi.
21.07.2021Siyaset
Seccadeden kaldıramadılar!
Seccadeden kaldıramadılar!Afganistan’ın başkenti Kabil’de cumhurbaşkanlığı sarayı yakınlarına, bayram namazı sırasında 3 roket mermisi isabet etti. Saldırı, cumhurbaşkanlığı sarayında Cumhurbaşkanı Eşref Gani, yardımcıları, bakanlar, meclis başkanı ve diğer siyasilerin katılımıyla bayram namazı kılındığı sırada gerçekleşti.
21.07.2021Dünya
Kabil'de cumhurbaşkanlığı sarayı yakınına 3 roket mermisi isabet etti
Kabil'de cumhurbaşkanlığı sarayı yakınına 3 roket mermisi isabet ettiAfganistan'ın başkenti Kabil'de cumhurbaşkanlığı sarayı yakınlarına bayram namazı sırasında 3 roket mermisi isabet etti.
20.07.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan KKTC'den ilan etti: Bundan sonra da böyle devam ettireceğiz!
Son dakika: Erdoğan KKTC'den ilan etti: Bundan sonra da böyle devam ettireceğiz!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayram Namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Afganistan'da bölgede yeni bir dönem var. NATO, ABD ve bunun yanında Türkiye." dedi. Erdoğan, gelen bir soru üzerine ise "Artık 'Kuzey-Güney' demek istemiyoruz, artık Kıbrıs Türk'ü diyoruz, olaya böyle bakıyoruz, bundan sonra da böyle devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.
20.07.2021Siyaset
‘Müzakere ancak iki eşit devlet arasında yapılır’
‘Müzakere ancak iki eşit devlet arasında yapılır’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kıbrıs Türkü’nün adada yarım asırdan fazla süredir eşitlik ve adalet mücadelesi verdiğini belirterek, “Bundan sonra yeni bir müzakere süreci olacaksa, bu ancak iki eşit ve egemen devlet arasında yapılabilir” dedi.
20.07.2021Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC ziyareti öncesi flaş açıklamalar
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC ziyareti öncesi flaş açıklamalar"Adadaki kardeşlerimizle birlikte çifte bayram yaşayacağız" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüsle mücadeleyle ilgili, 'Dün evvelsi gün vefat sayılarında düşüş oldu ama dün itibariyle vefat sayıları arttı, yanılmıyorsam 77'ye çıktı. Rakam 7 binleri tekrar yakalandı. Bu bizim için bir tehdittir. Bu tehdide fırsat vermemek gerekiyor.' dedi.
19.07.2021Siyaset
Afganistan'daki bombalı saldırıda 5 sivil öldü
Afganistan'daki bombalı saldırıda 5 sivil öldüAfganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti.
18.07.2021Dünya
Afganistan’da çatışmalar devam ediyor
Afganistan’da çatışmalar devam ediyorAfganistan’da barış süreci belirsizliğini korurken güvenlik güçleri ile Taliban arasındaki şiddetli çatışmalar devam ediyor.
18.07.2021Dünya
Afgan göçüne komandolu önlem! 20 bin Mehmetçik ablukaya aldı...
Afgan göçüne komandolu önlem! 20 bin Mehmetçik ablukaya aldı...Taliban’dan kaçan Afganların olası göçüne karşı Türkiye-İran sınır hattı 20 bin personelle ‘ablukaya’ alındı. 7/24 İHA’larla gözetlenen sınır boyunda komandolar, pusu faaliyetleriyle her türlü kaçak geçişi anında önlüyor. Adeta kuş uçurtulmayan İran sınırında, bu yılın ilk 6 ayında 51 bin 122 kişinin yasadışı geçişi engellendi.
17.07.2021Gündem
Barış için yeni girişim
Barış için yeni girişimAfganistan’da Taliban’ın ilerleyişi sürerken, ülkenin geleceğinden endişe duyan bölge ülkeleri ABD ile birlikte yeni bir girişim oluşturdu.
17.07.2021Dünya
Afgan heyeti, Taliban ile müzakereleri başlatmak istiyor
Afgan heyeti, Taliban ile müzakereleri başlatmak istiyorAfganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah liderliğindeki üst düzey heyet, Taliban ile müzakereleri yeniden başlatmak için Katar'ın başkenti Doha'ya gitti.
16.07.2021Dünya
Pulitzer ödüllü gazeteci Afganistan'da öldürüldü!
Pulitzer ödüllü gazeteci Afganistan'da öldürüldü!Pulitzer ödüllü foto muhabiri Danish Siddiqui, Afganistan güçleri ile Taliban arasında çıkan çatışmada öldürüldü.
16.07.2021Dünya
Son dakika: Yine aynı korku! Taliban ülkeyi yeniden ele geçirebilir
Son dakika: Yine aynı korku! Taliban ülkeyi yeniden ele geçirebilirSon dakika haberlere göre Afganistan, 1978’de başlayan iç savaşı bir türlü sonlandıramazken, Taliban’ın ilerleyişi, ülkede daha önce yaşananları hatırlatıyor. Korkulan, Taliban’ın, tıpkı Sovyet askerlerinin çekilmesi sonrası yaptığı gibi ABD’nin ardından ülkeyi yeniden ele geçirmesi...
16.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

afganistanTalibanson dakika haberlerABDKabil

Taliban ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.