Geri Dön

Son dakika: Endonezya'da 5.3 büyüklüğünde deprem

Pasifik Ateş Çemberi'ndeki adalar ülkesi yerel saatle 10.51'de sallandı, depremin merkez üssü Maluku Adaları'nın kuzeyi.

Son dakika: Endonezya'da 5.3 büyüklüğünde deprem

Endonezya'nın Maluku Adalarında 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem Enformasyon Birimi'nden yapılan açıklamada, Maluku'nun kuzeyinde yerel saatle 10.51'de 5,3 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildiği belirtildi.

Deniz seviyesinin 10 kilometre altında meydana gelen depremin merkez üssünün, Maluku'nun 156 kilometre kuzeydoğusu olduğu bildirildi.

Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.

Maluku genelinde geçen aydan bu yana 3 ayrı deprem meydana gelmişti.

Avrupa'nın en büyük çevre projesi hayat buluyorTRAKYA'da kirliliği ile gündemde bulunan Ergene Nehri başta olmak üzere akarsuları kirlilikten kurtarıp, bölgeye hayat verecek Ergene Havzası Koruma Eylem Planı'nda çalışmalar sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa'nın en büyük çevre projelerinden biri olduğunu belirttiği projeyle Trakya'da kirlilik ortadan kalkacak. Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Hakan Tecer, "Türkiye ve Avrupa'nın en büyük derin deşarj projesi olan bu çalışma nihayete erdiğinde, Türkiye'nin ilk havza koruma projesi tamamlanmış olacak ve Ergene Nehri'ne evsel ve endüstriyel atık suların deşarjı önlenmiş olacak. Bir zaman sonra Ergene Nehri, sulama suyu kalitesine kavuşturulmuş olacaktır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber