Geri Dön
DünyaEtiyopya’da silahlı grup bir ilçeyi ele geçirdi

Etiyopya’da silahlı grup bir ilçeyi ele geçirdi

Hedasi Barajı’nın inşa edildiği Benishangul-Gumuz eyaletinde son aylarda silahlı saldırılar ve etnik şiddet tırmanışa geçti

Etiyopya’da silahlı grup bir ilçeyi ele geçirdi

Etiyopya’da silahlı bir grubun, ülkenin batısındaki bir ilçeyi kontrol altına aldığı bildirildi.

Etiyopya İnsan Hakları Komisyonu (EHRC) yaptığı açıklamada, silahlı bir grubun Benishangul-Gumuz eyaletindeki 25 bin nüfusluk Sedal ilçesini, yaptığı baskınla kontrol atına aldığı ifade edildi.

Grubun evleri ve iş yerlerini ateşe verip yağmaladığı kaydedilen açıklamada, yerel polisin ise bölgeyi terk ettiği aktarıldı.

Açıklamada ayrıca sivillerin öldürüldüğü ve kamu görevlilerinin kaçırıldığı belirtilirken hangi silahlı grubun bu saldırıyı yaptığı ya da faillere ilişkin bilgi verilmedi.

Hedasi Barajı’nın inşa edildiği Benishangul Gumuz bölgesine, son aylarda artan etnik çatışmalardan ötürü çok sayıda asker ve güvenlik görevlisi gönderilmişti.

Addis Ababa hükümeti, sivilleri hedef alan silahlı grupları Hedasi Barajı’nın inşasını sabote etmeye çalışmakla suçluyor.

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet