Etiyopya

Etiyopya

Son dakika Etiyopya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Etiyopya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Etiyopya haber sayfamızda...

Etiyopya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.078 etiyopya haberi bulunmuştur.
Afrikalı iş insanları İstanbul'da yeni ortaklarını arıyor
Afrikalı iş insanları İstanbul'da yeni ortaklarını arıyorTürkiye-Afrika 3. Ekonomi ve İş Forumu'na katılan Afrikalı iş insanları, farklı sektörleri bir araya getiren forumda birlikte çalışacakları yeni ortaklarını arıyor.
22.10.2021Ekonomi
Türkiye Maarif Vakfı, Güney Sudan'daki ilk okulunu 2022'de açacak
Türkiye Maarif Vakfı, Güney Sudan'daki ilk okulunu 2022'de açacakTürkiye Maarif Vakfı (TMV), Afrika ülkesi Güney Sudan'daki ilk eğitim kurumunu gelecek sene açacak.
21.10.2021Eğitim
Kahve Çeşitleri: Kahve Türleri ve İsimleri Nelerdir?
Kahve Çeşitleri: Kahve Türleri ve İsimleri Nelerdir?Kahve günlük olarak en çok tüketilen içeceklerden bir tanesidir. İçerdiği kafein ile zinde kalmayı sağlayan kahve içmek keyif vericidir. Soğuk, sıcak, sütlü ve sütsüz kahve çeşitleri kişinin damak tadına göre ayarlanabiliyor. Kahve kökboyasıgiller familyasının Coffea cinsine ait ağacın çekirdeklerinden üretiliyor. Kendine has aromatik kokusu ile beğenilen kahve, çekirdeklerin kavrulup öğütülmesi ile elde ediliyor. Dünya üzerinde yüzlerce kahve çeşitleri bulunuyor. Ancak her biri işleniş ve yapılış bakımından kahvenin tadında belirleyici faktördür. Kahve türleri ve isimleri nelerdir? “Kahve Çeşitleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
21.10.2021Bilgi
Fransız basınında Erdoğan manşetleri
Fransız basınında Erdoğan manşetleriFransız basını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Angola, Nijerya ve Togo'ya gerçekleştirdiği ziyareti yakından takip ederken, Türk SİHA'lara övgülerde bulundu.
19.10.2021Dizi İzle
Afrika'nın nadir buzulları 2040'a kadar eriyebilir
Afrika'nın nadir buzulları 2040'a kadar eriyebilirDünya Meteoroloji Örgütü (WMO), iklim değişikliği nedeniyle Afrika'nın nadir bulunan buzullarının eriyebileceği uyarısında bulundu.
19.10.2021Dünya
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdır
Emine Erdoğan: Aydınlık geleceğe en önemli katkıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların dünya genelinde desteklenmesinin aydınlık geleceğe en önemli katkı olduğunu belirterek, "Geleceğin, kadın gücüyle imar edileceğine yürekten inanıyorum." dedi.
18.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da resmi törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola'da resmi törenle karşılandıCumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Devlet Başkanı Manuel Gonçalves Lourenço tarafından tarafından başkent Luanda’da resmi törenle karşılandı.
18.10.2021Haberler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Angola'da flaş mesajlar: Korktukça bu zulüm Afrika'yı kuşatacaktır
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Angola'da flaş mesajlar: Korktukça bu zulüm Afrika'yı kuşatacaktır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola Devlet Başkanı Manuel Gonçalves Lourenço ile 7 anlaşmanın imza töreninin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Adil bir dünya talepleri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adil bir dünya için de el ele vermemiz lazım. Korkmamak gerekiyor. Korktukça bu zulüm Afrika'yı kuşatacaktır. Ayağa kalkmak gerekiyor, haklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor." dedi.
18.10.2021Siyaset
NASA'nın aracı Lucy ile Orhan Pamuk'tan alıntı ve Türk atasözü Jüpiter'e gidecek
NASA'nın aracı Lucy ile Orhan Pamuk'tan alıntı ve Türk atasözü Jüpiter'e gidecekDünya'dan 20 mesajın taşındığı uzay gemisinde iki mesajın Türkiye bağlantılı olması dikkat çekti. NASA'nın Jüpiter'e gönderdiği uzay aracı Lucy'ye insanlığa ve Dünya'da yaşama dair anlamlı mesajlar içeren plakalar yerleştirildi.
18.10.2021Teknoloji
Türkiye'nin pul biber ihracatı 9 ayda yüzde 28 arttı
Türkiye'nin pul biber ihracatı 9 ayda yüzde 28 arttıTürkiye'den bu yılın ocak-eylül döneminde yapılan pul biber ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artarak 6 milyon 602 bin dolara ulaştı.
17.10.2021Ekonomi
NASA, Lucy ile 12 yıl boyunca Güneş'te araştırma yapacak
NASA, Lucy ile 12 yıl boyunca Güneş'te araştırma yapacakNASA, bugün Güneş Sistemi'ndeki "fosilleri" ortaya çıkarmak için 12 yıl görev yapacak Lucy uzay aracını fırlattı.
16.10.2021Teknoloji
Yapay zekanın kullanımı adalet anlayışını zedeliyor
Yapay zekanın kullanımı adalet anlayışını zedeliyorİstanbul Medipol Üniversitesi  İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faik Tanrıkulu, yapay  zekanın olumsuz kullanımı ile ilgili, "Bu teknolojilerin değerlendirmelerine  bağlı olarak insanların şüpheli kabul edilmesi adalet anlayışını  zedeleyebiliyor." dedi.
16.10.2021Teknoloji
Gerçekleri gizlemek ile suçlanıyor! Pilot hakim karşısına çıkacak
Gerçekleri gizlemek ile suçlanıyor! Pilot hakim karşısına çıkacakBoeing’in eski baş test pilotuna, 2018 ve 2019 yıllarındaki uçak kazalarında toplam 346 kişinin ölümüne neden olan 737 Max modelinin uçuş kontrolleriyle ilgili federal yetkilileri yanılttığı iddiasıyla dava açıldı.
15.10.2021Dünya
Afrika geleceğini Türkiye’de arıyor
Afrika geleceğini Türkiye’de arıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 Ekim Pazar günü dört günlük Angola, Togo ve Nijerya turuna çıkıyor. Afrika’nın en büyük ekonomilerinden Nijerya ve Angola ile birlikte potansiyeli yüksek ülkelerden olan Togo’ya yapılacak ziyaretlerle Türkiye ve Afrika arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da güçlendirilmesi bekleniyor.
15.10.2021Gündem
Surmalar: En garip kabile
Surmalar: En garip kabileEtiyopya'nın Omo Vadisi'nde yaşayan Surma kabilesi dünya üzerinde yaşayan en garip kabile olarak nitelendiriliyorlar. Bizler de Surmalara Molatik olduk. Bakalım neden bu unvanı almışlar.
15.10.2021Dünya
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Lüksemburg'da toplanacak
AB ülkelerinin dışişleri bakanları Lüksemburg'da toplanacakAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları, 21-22 Ekim'de düzenlenecek AB Liderler Zirvesi öncesinde bir araya gelecek.
15.10.2021Dünya
Biden'in göreve gelince ilk işi olmuştu... Tepki çeken karar
Biden'in göreve gelince ilk işi olmuştu... Tepki çeken kararABD, Trump yönetiminin, "İsrail karşıtı" olduğunu savunarak geri çekildiği Cenevre merkezli Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyine üye seçildi. Konseye insan hakları konusunda zayıf olmakla eleştirilen Eritre, Kamerun, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerin seçilmesi ise insan hakları örgütlerinin tepkisine neden oldu.
14.10.2021Dünya
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
NASA'nın 12 yıl sürecek görevine saatler kaldı
NASA'nın 12 yıl sürecek görevine saatler kaldıNASA, Jüpiter’in çevresinde yer alan asteroitleri incelemek için 16 Ekim Cumartesi günü yeni bir uzay aracı fırlatıyor.
13.10.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika'daki yeni rotası Angola, Nijerya, Togo
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afrika'daki yeni rotası Angola, Nijerya, TogoCumhurbaşkanlığı ve başbakanlığı döneminde bugüne kadar bazılarına birden fazla olmak üzere 28 farklı Afrika ülkesine ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 günlük Angola, Nijerya ve Togo turu 17 Ekim Pazar günü başlayacak.
13.10.2021Siyaset
2019'da 1 milyondan fazla kişinin ölümüne neden oldu
2019'da 1 milyondan fazla kişinin ölümüne neden olduAfrika'da hava kirliliğinin 2019 yılında 1 milyon 91  bin kişinin ölümüne yol açtığı bildirildi.
10.10.2021Dünya
Kuşaklar Z’ye geldi, kral yine Türk kahvesi
Kuşaklar Z’ye geldi, kral yine Türk kahvesiKahve tüketimi giderek artarken Y ve Z kuşağı kahvede çeşitliliği artırıyor. Filtre kahve ve espresso tüketimi artsa da Türk kahvesi hala ilk sırada yer alıyor.
8.10.2021Ekonomi
UNICEF: 5 gençten 1’i depresif
UNICEF: 5 gençten 1’i depresifUNICEF ve Gallup’un 21 ülkede yaptığı araştırmaya göre, Kovid-19 pandemisi gençlerin ruh sağlığını olumsuz etkiledi. 15-24 yaş grubundaki her 5 kişiden 1’i kendini sıklıkla bunalımlı hissediyor
6.10.2021Dünya
Tarım ve hayvancılık fuarı Bursa’da başladı
Tarım ve hayvancılık fuarı Bursa’da başladıTarım ve hayvancılık sektörlerinin merakla beklediği buluşma, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Tarım ve hayvancılık sektörünün 2 yıl aradan sonraki en büyük buluşmaları olan BURTARIM 2021 Bursa 18. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ve BURSA 13. Uluslararası Hayvancılık Ekipmanları Fuarı 1000’in üzerinde yabancı iş insanı ile ulusal ve uluslararası ölçekte 200’e yakın firmayı bir araya getirecek. Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği törenle kapılarını açan fuarlar, 9 Ekim tarihine kadar traktör şovları, yarışmaları ile devam edecek.
5.10.2021Ekonomi
DSÖ'nün hedeflerini 50'den fazla ülke tutturamadı!
DSÖ'nün hedeflerini 50'den fazla ülke tutturamadı!50'den fazla ülke, Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) Eylül ayı sonuna kadar koyduğu 'nüfusun en az yüzde 10'unun aşılanması' hedefini tutturamadı. Bu ülkelerin çoğu Afrika'da. Kıta nüfusunun toplamının sadece yüzde 4,4'ü çift doz aşısını oldu.
2.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

AfrikanasaangolaziyaretTürkiye

Etiyopya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.