Geri Dön
DünyaFetih Hareketi: "Yüzyılın Anlaşması"na karşı direnişe başlayacağız

Fetih Hareketi: "Yüzyılın Anlaşması"na karşı direnişe başlayacağız

Fetih Hareketi, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı  sözde barış planının Filistin davasını tasfiye etme projesi olduğunu, bu planı  başarısız kılmak için direnişe ve çalışmaya başlayacaklarını duyurdu.

Fetih Hareketi: "Yüzyılın Anlaşması"na karşı direnişe başlayacağız

Fetih Hareketi Devrim Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Fayiz Ebu Ayta  AA muhabirine yaptığı açıklamada, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin her tarafında  protestolar düzenlediklerini belirterek, "Bugün hep birlikte Trump’ın planına  karşı meydanlara çıktık." dedi.

Ebu Ayta, Fetih Hareketi'nin direnişe başlayacağına vurgu yaparak,  "Filistin davasını tasfiye etme projesi olan Yüzyılın Anlaşması'nı başarısız  kılmak için direnişe ve çalışmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Filistinlilerin bu planla mücadele etmek için birlik olmaları ve iç  bölünmüşlüğe son vermeleri gerektiğini belirten Ebu Ayta, Arap ülkelerine sözde  barış planına karşı Filistin halkının yanında durma çağrısı yaptı.

Ebu Ayta, Arap ülkelerinin İsrail’le normalleşmeye gitmelerinin,  Filistin’e ihanet anlamına geldiğini sözlerine ekledi.

 
Milli Eğitim Bakanı değiştiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Milli Eğitim Bakanlığına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet