Geri Dön

Fetih Hareketi: "Yüzyılın Anlaşması"na karşı direnişe başlayacağız

Fetih Hareketi, ABD Başkanı Donald Trump'ın açıkladığı  sözde barış planının Filistin davasını tasfiye etme projesi olduğunu, bu planı  başarısız kılmak için direnişe ve çalışmaya başlayacaklarını duyurdu.

Fetih Hareketi: "Yüzyılın Anlaşması"na karşı direnişe başlayacağız

Fetih Hareketi Devrim Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Fayiz Ebu Ayta  AA muhabirine yaptığı açıklamada, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin her tarafında  protestolar düzenlediklerini belirterek, "Bugün hep birlikte Trump’ın planına  karşı meydanlara çıktık." dedi.

Ebu Ayta, Fetih Hareketi'nin direnişe başlayacağına vurgu yaparak,  "Filistin davasını tasfiye etme projesi olan Yüzyılın Anlaşması'nı başarısız  kılmak için direnişe ve çalışmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Filistinlilerin bu planla mücadele etmek için birlik olmaları ve iç  bölünmüşlüğe son vermeleri gerektiğini belirten Ebu Ayta, Arap ülkelerine sözde  barış planına karşı Filistin halkının yanında durma çağrısı yaptı.

Ebu Ayta, Arap ülkelerinin İsrail’le normalleşmeye gitmelerinin,  Filistin’e ihanet anlamına geldiğini sözlerine ekledi.

 
Taksiler plakaya göre trafiğe çıkacakİçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında valiliklere yeni bir genelge gönderdi. Bu gece saat 00.01'den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir'de ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber