Geri Dön
DünyaFilistin şoke eden gerçeği açıklamıştı! Al Jazeera muhabirini öldüren kurşun ABD'ye gidiyor

Filistin şoke eden gerçeği açıklamıştı! Al Jazeera muhabirini öldüren kurşun ABD'ye gidiyor

İsrail güçleri tarafından Filistin’de düzenlenen saldırıda Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh’i öldüren kurşun, adli soruşturma için ABD’ye gönderilecek.

Filistin şoke eden gerçeği açıklamıştı! Al Jazeera muhabirini öldüren kurşun ABD'ye gidiyor

Filistin hükümeti, İsrail güçleri tarafından düzenlenen saldırıda Al Jazeera muhabiri Shireen Abu Akleh’i öldüren kurşunun adli soruşturma için ABD’ye gönderileceğini açıkladı. Filistin Başsavcısı Ekrem el-Khatib konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mermiyi inceleme için ABD'ye göndermeye karar verdik" dedi.

KASITLI ŞEKİLDE VURULDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Filistin hükümeti yürütülen soruşturma ile gazeteci Abu Akleh’in bir İsrail askeri tarafından kasıtlı şekilde vurulduğunu bildirmişti. İsrail ise suçlamayı reddederek, kendi soruşturmasını sürdürdüğünü açıklamıştı.

Filistin şoke eden gerçeği açıklamıştı Al Jazeera muhabirini öldüren kurşun ABDye gidiyor

Muhabir Abu Akleh, 11 Mayıs tarihinde Filistin'in Batı Şeria bölgesinde İsrail güçleri tarafından ateş açılması sonucu yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

 İSRAİL GÜÇLERİ FİLİSTİNLİ BİR KADINI ÖLDÜRDÜ

Öte yandan bölgeden sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail güçleri tarafından Filistin'in Batı Şeria bölgesindeki Al Aroub mülteci kampının girişinde 31 yaşındaki Ghofran Warasnah isimli Filistinli kadının göğsünden vurularak öldürüldüğünü açıkladı. İsrail ordusu ise Filistinli kadının elinde bıçakla bir askere yaklaştığı iddiasında bulunarak, kadının öldürüldüğünü ifade etti. Filistin Kızılayı, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin vurulan kadına ilk müdahalesinin İsrail güçleri tarafından engellediğini iddia etti.

İsrail güçlerinin geçtiğimiz mart ayından bu yana çıkan çatışmalarda en az 30 Filistinliyi öldürdüğü öğrenildi.