Filistin

Filistin

Son dakika Filistin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filistin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filistin haber sayfamızda...

Filistin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.488 filistin haberi bulunmuştur.
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: K Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmaya hazırlanan çiftler için en eğlenceli süreçlerden birisi de bebeklerine verecekleri isim oluyor. Bu dönemde derin bir araştırma sürecine giren anne ve baba adayları erkek isimleri ve anlamları konusunda bilgi topluyor. Karar vermesi zor olan isimler konusunda ebeveynler keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isimler seçmek istiyor. Ancak aileler isimlerin yanı sıra anlamları hakkında da özen gösteriyor. K harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “K ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
27.06.2022Bebek
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan flaş açıklamalar
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan flaş açıklamalarCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İbrahim Kalın tahıl koridoruyla ilgili son bilgileri verdi. Kalın ayrıca NATO zirvesi öncesi salı günü Türkiye, NATO, İsveç ve Finlandiya'nın bir araya geleceğini açıkladı.
26.06.2022Gündem
E ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: E Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
E ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: E Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Aileye yeni katılacak bireyin heyecanını yaşan aileler bebeklerine verecekleri isim için ayrı bir tatlı telaşın içerisine giriyor. Erkek bebek bekleyen anne ve baba adayları çocuklarının hayat boyu taşıyacağı ismi seçerken kararsız kalabiliyor. Bunun için uzun süre isim bulma arayışına giriyorlar. Çiftler çocuklarına en güzel ve en anlamlı isim vermek istiyor. Keşfedilmemiş, duyulmamış, nadir bulunan ve değişik isimler genellikle ailelerin seçenekleri arasında yer alıyor. İsmin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları da dikkat edilen faktörler arasında yer alıyor. E harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “E ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.06.2022Bebek
BM: 'Shireen Abu Akleh'i İsrail güçleri öldürdü'
BM: 'Shireen Abu Akleh'i İsrail güçleri öldürdü'Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Filistinli gazeteci Shireen Abud Akleh'i İsrail güçlerinin öldürdüğünü doğruladı.
24.06.2022Dünya
İsrail’den Türkiye’ye teşekkür: Şükranlarımızı sunuyoruz
İsrail’den Türkiye’ye teşekkür: Şükranlarımızı sunuyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile bir araya geldi. Lapid, İsraillileri hedef alan İranlı suikast timini etkisiz hale getiren Türk istihbaratına teşekkür etti.
24.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu ve Lapid'den ortak basın toplantısı
Bakan Çavuşoğlu ve Lapid'den ortak basın toplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ile ortak basın toplantısı düzenledi. İsrail ile yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkarrılacağını duyurdu.
23.06.2022Haberler
Bakan Çavuşoğlu ve Lapid'den ortak basın toplantısı
Bakan Çavuşoğlu ve Lapid'den ortak basın toplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İsrail ile ilişkilerimizde olumlu diyaloğu somut adımlarla ilerletmeyi teyit ettik. Kısa vadede iki ülke arasındaki üst düzey ziyaretler devam edecek. Diplomatik ilişkilerimizin büyükelçi seviyesine çıkarılması için çalışmalar başlattık" dedi.
23.06.2022Siyaset
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndü
Bakan Soylu: 506 bin Suriyeli, güvenli hale getirilen bölgelere geri döndüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin sınır ötesi askeri harekatlarla terörden arındırarak güvenli hale getirdiği bölgelere 506 bin Suriyelinin gönüllü olarak geri döndüğünü, şu anda güvenli bölgeler için yeni bir proje başlatıldığını söyledi.
18.06.2022Siyaset
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısıSavaş uçakları Salah el Din bölgesine füzeler fırlattı, Tel Aviv yönetimi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'na ait bir silah tesisini hedef aldığını duyurdu.
18.06.2022Haberler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı
İsrail'den Gazze'ye hava saldırısıSavaş uçakları Salah el Din bölgesine füzeler fırlattı, Tel Aviv yönetimi Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları'na ait bir silah tesisini hedef aldığını duyurdu.
18.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştık
Bakan Çavuşoğlu: Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştıkDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslar çerçevesinde geldiği Saraybosna'da katıldığı Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Diploma Töreni'nde, “Çabalarımızla Ukrayna’daki kanı durdurmaya çalıştık” dedi.
17.06.2022Siyaset
İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu! Çavuşoğlu: İki ülkenin nasıl bir tavır sergileyeceğine bakacağız
İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu! Çavuşoğlu: İki ülkenin nasıl bir tavır sergileyeceğine bakacağızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İrlanda Dışişleri ve Savunma Bakanı Coveney ve Norveç Dışişleri Bakanı Huitfeldt ile ortak basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine dair, "İki ülkenin nasıl bir tavır sergileyeceğine bakacağız" sözlerini kullandı. Çavuşoğlu, İki ülkenin Türkiye'ye gönderdikleri belgelerin beklentileri karşılamaktan çok uzak olduğunu kendilerine ve NATO'ya ilettiklerini söyledi. Çavuşoğlu Karadeniz'de tahıl koridoru planına dair ". Rusya'dan olumlu cevap gelirse burada 4'lü bir toplantı gerçekleştireceğiz. İstanbul'da bir merkez kurulması planlanıyor" dedi.
15.06.2022Siyaset
Kamyon kasasında 96 düzensiz göçmen yakalandı
Kamyon kasasında 96 düzensiz göçmen yakalandıGöçmen kaçakçılığının önlenmesi ve düzensiz göç hareketlerinin kontrol altına alınması amacıyla Muğla İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekiplerin il giriş ve çıkışlarındaki kontrol noktalarında denetimleri devam ediyor.
15.06.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Balkan ülkelerine ziyarette bulunacak
Bakan Çavuşoğlu, Balkan ülkelerine ziyarette bulunacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sırbistan, Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Kosova’ya resmi ziyarette bulunacak.
15.06.2022Siyaset
Biden'ın ilk Ortadoğu ziyaretinin detayları belli oldu
Biden'ın ilk Ortadoğu ziyaretinin detayları belli olduBeyaz Saray uzun süredir merak edilen sorunun cevabını sonunda verdi ve Joe Biden'ın İsrail, Filistin ve Suudi Arabistan'ı kapsayacak ziyaretinin tarihini açıkladı. Bugün yapılan duyuruya göre ABD Başkanı'nın Ortadoğu turu, 13-16 Temmuz arasında yapılacak.
15.06.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştü
TBMM Başkanı Şentop, Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı ile görüştüTBMM Başkanı Mustafa Şentop, ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştiren Malezya Temsilciler Meclisi Başkanı Azhar Azizan Harun ile görüştü.
13.06.2022Siyaset
Filistinli çift, İsrail güçlerinin yıktığı evlerinin enkazında evlendi
Filistinli çift, İsrail güçlerinin yıktığı evlerinin enkazında evlendiFilistinli çift, İsrail güçleri tarafından yıkılan gelin evinin enkazında düğün töreni düzenledi.
11.06.2022Haberler
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibiz
Bakan Muş: Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmede pozitif yaklaşıma sahibizGaziantep’te Uluslararası İş Forumu (IBF) 2'nci Türk-Arap İşbirliği Zirvesi’nde konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "2,5 trilyon dolar gayrisafi yurt içi hasılaya, 436 milyon nüfusa sahip Arap dünyası ile ekonomik ilişkileri geliştirmek için daima pozitif yaklaşıma sahibiz" dedi.
11.06.2022Ekonomi
ABD, Filistin misyonunu ‘yükseltti’
ABD, Filistin misyonunu ‘yükseltti’ABD Başkanı Joe Biden’ın Haziran ayının sonunda planlanan İsrail ve Filistin gezisi öncesi, Amerikan Dışişleri Bakanlığı Filistin’deki misyonunun ismini değiştirdi.
10.06.2022Dünya
Türk Kızılay, kurban bedellerini açıkladı
Türk Kızılay, kurban bedellerini açıkladıTürk Kızılay, 2022 kurban bedellerini açıkladı. Kızılay tarafından yapılan açıklamaya göre, yurt dışı kurban bedeli 1475 TL, yurt içi kurban bedeli 2475 TL oldu.
9.06.2022Gündem
Bakan Soylu'dan kaçak göçmen açıklaması
Bakan Soylu'dan kaçak göçmen açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, düzensiz göçle mücadele kapsamında taksicilere yabancı yolcuların seyahat izin belgelerinin kontrolü yükümlülüğü, TIR ve kamyon parklarına da güvenlik kamerası kurulması zorunluluğu getirdiklerini söyledi. Soylu, "Kaçak göçmeni bir ilden bir ile taşımaya kimse aracılık etmesin" dedi.
9.06.2022Gündem
Venezuela ile kritik görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Venezuela ile kritik görüşme! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dört yıl aradan sonra Beştepe'de Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'yu ağırlıyor. Liderlerin ikili görüşmesinin ardından Türkiye ve Venezuela arasında anlaşmalar imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor.
8.06.2022Haberler
Maduro ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'dan net mesaj: NATO teröre çanak tutan bir örgüt değildir
Maduro ile ortak basın toplantısı düzenleyen Erdoğan'dan net mesaj: NATO teröre çanak tutan bir örgüt değildirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dört yıl aradan sonra Beştepe'de Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'yu ağırladı. Liderlerin ikili görüşmesinin ardından Türkiye ve Venezuela arasında anlaşmalar imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında Venezuela ile ticarette yeni hedefin 3 milyar dolar olduğunu duyurdu. Erdoğan, Yunanistan'da kurulan ABD üslerine ilişkin, "9 ABD üssü Yunanistan'da kuruldu. Bu üsler kime karşı kuruluyor? Rusya'ya karşı kuruldu diyorlar, bunu yemezler kusura bakmasınlar." ifadelerini kullandı. Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine dair "NATO bir güvenlik teşkilatıdır, teröre çanak tutan bir örgüt değildir." dedi.
8.06.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Filistin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.