Geri Dön

Firari eski polis memuru yeni video yayınladı

Venezuela'da çalıntı polis helikopteriyle İçişleri Bakanlığı binasına saldırmasıyla ünlenen firari eski polis memuru, yeni bir video yayınladı.

Firari eski polis memuru yeni video yayınladı

Venezuela'da haziran ayında hükümet binalarına saldırı düzenleyen firari eski polis memuru Oscar Perez, askeri bir üsse düzenledikleri baskını gösteren yeni bir video yayınladı.

Perez Twitter üzerinden yayınladığı videoda, kendisi ve bir grup silahlı kişinin, elleri arkadan bağlanmış askeri üniforma giyen birkaç kişiyi alıkoyduğu görülüyor.

Perez, videoda "Rejim değil, halk gerçek güçtür." ifadelerini kullanıyor.

Oscar Perez, 27 Haziran'da çalıntı polis helikopteriyle yaptığı saldırıda İçişleri Bakanlığı binasına ateş açmış, ardından Yüksek Mahkemeye yönelerek binaya ve binayı koruyan ulusal muhafız ekibine İsrail yapımı 4 el bombası atmıştı.

Perez, helikopteri Karayip sahili kıyısında terk ettikten sonra kayıplara karışmıştı.

Hükümet, olayı bir "terör eylemi" olarak nitelemiş, güvenlik güçleri Perez'i yakalamak üzere ülke çapında operasyon başlatmıştı.

İnternetten yayınladığı videolarla eylemi üstlenen Perez, kendisinin güvenlik güçleri içinde Nicolas Maduro hükümetine karşı isyan başlatan bir grubun parçası olduğunu iddia ediyor.

Yer yine Esenyurt! 'Miss Uganda'dan sonra bir şok dahaİstanbul Esenyurt'ta "parti düzenleniyor" ihbarı üzerine harekete geçen polisin baskın yaptığı yer, Nijeryalıların toplandığı bir dernek çıktı. Dernekteki 26 kişiye sosyal mesafe ve maske kuralına uymadıkları gerekçesiyle ceza kesildi. Daha önceden sosyal medyada yayınlanan görüntülerde dernekte Nijeryalılar'ın ayin yaptığı da görülüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet