Geri Dön
DünyaEski Ankara Büyükelçisi duyurdu! Gerçek ajan ‘Q’ aranıyor

Eski Ankara Büyükelçisi duyurdu! Gerçek ajan ‘Q’ aranıyor

İngiltere Dış İstihbarat Teşkilatı’nın (MI6) Başkanı Richard Moore, ünlü İngiliz ajan film serisi “James Bond”ta da yer alan, “Q” koduyla bilinen yüksek teknoloji uzmanının “gerçeğini” bulmak amacıyla eleman arayışına çıktı.

Eski Ankara Büyükelçisi duyurdu! Gerçek ajan ‘Q’ aranıyor

Aynı zamanda İngiltere’nin eski Ankara Büyükelçisi olan Moore, Twitter hesabından “Yeni bir ‘Q’ arıyoruz. MI6’in gelecekteki operasyonel teknolojisini geliştirmesine yardım edip ülkenize hizmet etmek istiyorsanız, lütfen buna bir bakın!” açıklamasını yaptı, MI6’in iş ilanını paylaştı.

“Q”, Bond filmlerinde ajan 007 için tasarladığı patlayıcılı kol saati, kimin gizli silah taşıdığını gösteren X-ray gözlük ve el bombasına dönüşen kalem gibi özgün icatlarıyla biliniyor. Bununla birlikte 2017’de dönemin MI6 Başkanı Sör Alex Younger, “ajan Q’nun teşkilatta görevli gerçek bir benzerinin bulunduğunu” itiraf ederken, kendisinin filmlerdeki gibi erkek değil, “kadın” olduğunu açıklamıştı. 

Uydudan izleniyor! 3 günde 30 kilometre gittiMuğla'da tedavisi tamamlandıktan sonra uydu takip cihazı takılan ve "Talay" ismi verilen nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası, 3 günde yaklaşık 30 kilometre yol katetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet