Geri Dön
DünyaGhislaine Maxwell davası: 14 yaşında uğradığı istismarı anlattı!

Ghislaine Maxwell davası: 14 yaşında uğradığı istismarı anlattı!

Pedofil finansçı Jeffrey Epstein'e cinsel istismar için aracılık yapmakla suçlanan Ghislaine Maxwell'in yargılandığı davada tanıklar dinlenmeye başlandı.

Ghislaine Maxwell davası: 14 yaşında uğradığı istismarı anlattı!

İkinci duruşmada, çiftin istismarına uğradığını söyleyen bir kadın ilk kez tanık sandalyesine oturdu. Jane takma ismiyle ifade veren tanık, Epstein ile 14 yaşındayken cinsel ilişkiye girmeye başladığını, Maxwell'in de o ilişkiler sırasında sıkça aynı odada olduğunu anlattı.

Tanık Jane, Ghislaine Maxwell ve Jeffrey Epstein ile 1994 yılında Michigan'da bir gençlik kampında tanıştığını söyledi. Aynı tanık, Epstein'i, öğrencilere burs veren bir zengin olarak tanıdığını da anlattı.

Savcılığın tanıklığına başvuracağı dört kadından biri olan tanık Jane, Epstein ile tanışmadan kısa süre önce babasını kaybettiğini ve ailesinin maddi olarak güç bir dönem geçirdiğini söyledi.

Jane, cinsel istimara uğradığı anlara ilişkin de ayrıntılı ifadelerde bulundu. Ghislaine Maxwell'in bu anlarda genelde aynı odada ve "oldukça rahat" olduğunu söyledi.

İlk kadın tanık, Maxwell'in kendisi ile seks hakkında konuştuğunu ve sonrasında her hafta bir ya da iki kez Epstein'in evine gitmeye başladığını anlattı.

Jeffrey Epstein ile ilk cinsel deneyimini de anlatan tanık kadın, bunun kendi geleceği ile ilgili konuşmalar sonrasında gerçekleştiğini ifade etti.

Jane isimli tanık, bu olaydan kısa süre sonra Florida'daki malikanede, Epstein ve Maxwell ile bir cinsel tecrübesini mahkemeye anlattı.

Ghislaine Maxwell davası: 14 yaşında uğradığı istismarı anlattı

25 YILLIK PİLOTU DA İFADE VERDİ

Aynı duruşmada Epstein'in uzun yıllar boyunca özel uçağını kullanan pilotu da ifade verdi. Davada tanık Jane'den önce ifade veren Larry Visoski, Prens Andrew, Bill Clinton, Donald Trump ve Kevin Spacey gibi isimlerin uçakta gördüğünü anlattı.

Savcıların, Maxwell'in Epstein'in işlerindeki rolünü sorduğu pilot Visoski, "Epstein büyük bir numaraydı. O ise iki numara." yanıtını verdi.

Visoski, ikilinin ilişkisi için de "romantik olmaktan çok iş ilişkisiydi" ifadesini verdi. 25 yıl Epstein'in pilotluğunu yapan Visoski, uçak içinde cinsel ilişkiye rastlamadığını söyledi.

Larry Visoski, Epstein'i ve Prens Andrew'u cinsel istismarla suçlayan Virginia Roberts Giuffre'ye de uçakta gördüğü yönünde tanıklık verdi. 61 yaşındaki Prens Andrew hakkındaki iddiaları reddediyor. 80 yılla yargılanan Ghislaine Maxwell de, Epstein'in suçları için günah keçisi yapıldığını savunuyor.

Büyük medya ilgisi olan davanın altı hafta süreceği açıklandı.

Kaynak: BBC Türkçe

Ülkenin konuştuğu Türk! Sarah ile Musa'dan sonra Anna-Marie ile Mürsel...
İki ülkenin de başı  büyük belada! Çözüm için son umut
Kripto paralarda büyük kayıp! İşte sebebi...
‘Acele et’ baskısı ölüme götürüyor! '300 arkadaşımızı kaybettik'
Sapık doktorun başka görüntüler de ortaya çıktı! Sedyedeki hastaların çıplak fotoğrafları...
Okan Yalabık-Ezgi Ayvalı'nın dört yıllık aşkı belgelendi!
Striptiz odası ortaya çıktı! Putin'in 'nargile' keyfi
Galatasaray'dan dev transfer hamlesi! Fernando Muslera'nın yerine geliyor
Çarpıcı karne uyarısı! Düşük notun sebebi...
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacak
Startup’a para yağdı! Türkiye'den büyük yatırım...
Acun Ilıcalı'dan bomba transfer! Fenerbahçe'nin yıldızı teklifi kabul etti
Kamu işçisi bekliyor! 4 taksitte ödenecek, bu ay...
'Camdaki Kız’da Cana’dan bomba hamle! ‘Olan yine Nalan’a olacak’
Rezervasyonla şarj, saate göre fiyat! EPDK hazırladı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler