Geri Dön
DünyaGuinness'e giren 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi

Guinness'e giren 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi

ABD Houston'da yaşayan Williams, tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırıyor ve en az iki şişe oje kullanıyordu. Bir dermatologda gerçekleşen kesimde testere kullanıldı.

Guinness'e giren 7 metrelik tırnaklarını 30 yıl sonra kestirdi

Dünyadaki en uzun tırnaklara sahip Ayanna Williams, 30 yıl sonra tırnaklarını kestirdi.

ABD'nin Teksas eyaletindeki Houston şehrinde yaşayan Williams, 2017'de 5,7 metrelik tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmişti. Williams tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırıyor ve en az iki şişe oje kullanıyordu.

Kesim işleminden önce yapılan ölçümde tırnakların uzunluğunun 7,3 metreyi bulduğu görüldü.

Fort Worth bölgesindeki bir dermatologda gerçekleştirilen kesimde, tıbbi amaçlı testere kullanıldı.

Williams "Tırnaklarım olsun olmasın, ben hala kraliçe olacağım" dedi. Guinness rekortmeni, bundan sonra tırnaklarını sadece 15 santimetre uzatmayı planladığını söyledi.

Williams'ın rekor kıran tırnakları Florida eyaletinin Orlando bölgesindeki bir müzede sergilenecek.

Uzun haldeki tırnaklarıyla bulaşık yıkamak ve çarşaf sermek gibi gündelik ev işlerini yapamadığını belirten Williams, bir sonraki rekortmene ilham kaynağı olmak istediğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Independent Türkçe

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet