Guinness Rekorlar Kitabı

Guinness Rekorlar Kitabı

Son dakika Guinness Rekorlar Kitabı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Guinness Rekorlar Kitabı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Guinness Rekorlar Kitabı haber sayfamızda...

Guinness Rekorlar Kitabı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.120 guinness rekorlar kitabı haberi bulunmuştur.
Hamsi festivalinde 15 ton balık dağıtıldı
Hamsi festivalinde 15 ton balık dağıtıldı “2002 metre en uzun mangal” ödüllü Kdz. Ereğli Hamsi Festivali’nde halka 15 ton hamsi dağıtıldı. Ereğli ve çevre illerden gelen on binlerce vatandaş Karadeniz ezgileri eşliğinde mangalda-tavada hamsi yedi, horon tuttu.
28.11.2021Gündem
Küçük kasabadan dünya sahnesine
Küçük kasabadan dünya sahnesine11 Grammy ödülü olan, rekorlara doymayan ABD'li şarkıcı Taylor Swift, her geçen gün parlayan yıldızıyla gençlere ve kadınlara ilham kaynağı oluyor. Müziğin zirvesinde olması da boşuna değil Taylor Swift'in. Öyle duygu tutumlusu biri ki biten aşklarını da kalbinin çöplüğüne atmayıp şarkı sözüne dönüştürüyor
28.11.2021Dünya
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatları
Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021: Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu Markaları ve Fiyatlarıİnsan yaşamının merkezi haline gelen cep telefonları hiç de ucuz değiller. 10-15 bin TL’ye kadar olan telefonlar pahalı gibi görünüyor. Telefon özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlar tasarımına göre milyon dolarları bulunuyor. 10-15 bin TL ne kadar pahalı gözükse de değeri 48 milyon doları bulan telefonlar da mevcut. Ancak bu kadar değerli olmalarının sebebi ise genellikle tasarımları. Dünyanın en pahalı cep telefonu sıralaması ve fiyatlarını merak ediyorsanız “Dünyanın En Pahalı Telefonu 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Teknoloji
Zonguldak'taki festivalde 15 ton hamsi dağıtıldı
Zonguldak'taki festivalde 15 ton hamsi dağıtıldıZonguldak'ın Ereğli ilçesinde düzenlenen 14. Karadeniz Ereğli Hamsi Festivali'nde 15 ton balık dağıtıldı.
21.11.2021Haberler
2002 metre uzunluğundaki mangalda 15 ton hamsi pişirdiler
2002 metre uzunluğundaki mangalda 15 ton hamsi pişirdilerZonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2002 yılında 2002 metrelik en uzun mangal ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren hamsi festivalinin 14'üncüsü, yine aynı uzunluktaki mangalda 15 ton hamsinin dağıtılıp pişirilmesiyle yapıldı. Uzun kuyrukların oluştuğu festivalde vatandaşlar, hamsileri pişirerek yedi. Çalan müzikler eşliğinde doyasıya eğlendi.
21.11.2021Gündem
Görenler şaşıp kalıyor! Hepsini bir ağaçta yetiştirdi
Görenler şaşıp kalıyor! Hepsini bir ağaçta yetiştirdiBir ağaçta en fazla kaç tane meyve yetişebilir? Hussam Saraf, Hamdi Sırrı Yılmaz ve Sam Van Aken akla gelebilecek bütün cevapları yerle bir etti.
20.11.2021Gündem
Yanan orman alanlarının ağaçlandırılmasına 11 Kasım'da başlanacak
Yanan orman alanlarının ağaçlandırılmasına 11 Kasım'da başlanacakOrman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Türkiye'de bu yıl meydana gelen orman yangınlarının verdiği hasarı en kısa sürede telafi edeceklerini belirterek, "Hasar gören alanların telafisi için bu yıl özellikle orman yangınına maruz kalmış sahalarda 11 Kasım'da fidan dikme etkinliği yapalım istedik." dedi.
5.11.2021Ekonomi
Bahçe bakımı yaparken 8 kiloluk 'yeni rekortmen' patatesi buldular
Bahçe bakımı yaparken 8 kiloluk 'yeni rekortmen' patatesi buldularYeni Zelanda'da bir çift, bahçe bakımı yaparken şans eseri neredeyse 8 kilogramlık bir patates buldu. Çift, Guinness Rekorlar Kitabı'na başvuru yaptıklarını ve yetkililerden yanıt beklediklerini söyledi.
4.11.2021Dünya
Son dakika... Dünyanın en uzun kadını Rumeysa: Farklı olmak kötü bir şey değil
Son dakika... Dünyanın en uzun kadını Rumeysa: Farklı olmak kötü bir şey değilKarabük’ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 2 metre 15 santim uzunluğundaki Rumeysa Gelgi (24), 'dünyanın en uzun boylu kadını' olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Gelgi, ‘’Farklı olmak sandığınız kadar kötü bir şey değil. Sizi hiç ummadığınız başarılara götürebiliyor” dedi.
14.10.2021Gündem
Son dakika... Rümeysa Gelgi, dünyanın en uzun boylu kadını olarak Guinness'e girdi!
Son dakika... Rümeysa Gelgi, dünyanın en uzun boylu kadını olarak Guinness'e girdi!Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yaşayan 2 metre 15 santim uzunluğundaki Rümeysa Gelgi (24), 'Dünyanın un uzun boylu kadını' olarak 'Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Gelgi, daha önce 'Dünyanın 18 yaş altı en uzun boylu kızı' olarak kitaba girmişti.
14.10.2021Gündem
Bölgede herkes bunu konuşuyor! Dünyanın en büyük çay bardağı Guinness’e aday
Bölgede herkes bunu konuşuyor! Dünyanın en büyük çay bardağı Guinness’e aday Türkiye'de çayın yetiştirildiği Rize'de, 'Çay Çarşısı' projesi kapsamında 30 metre yüksekliğinde inşa edilen ve sona gelinen ince belli çay bardağı şeklindeki 7 katlı bina için Guinness Rekorlar Kitabı'na resmi başvuru yapıldı. Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, "Rize’den bir yapının Guinness Rekorlar Kitabı içerisine girmesi bizim içinde gurur kaynağı olacak" dedi. Rizeliler ise çay bardağı binası için ‘Biraz demli oldu', 'Paris’in Eyfel Kulesi varsa, bizim de çay bardağımız var' yorumlarında bulundu.
10.10.2021Gündem
Bölgede herkes bunu konuşuyor! Dünyanın en büyük çay bardağı Guinness’e aday
Bölgede herkes bunu konuşuyor! Dünyanın en büyük çay bardağı Guinness’e aday Türkiye'de çayın yetiştirildiği Rize'de, 'Çay Çarşısı' projesi kapsamında 30 metre yüksekliğinde inşa edilen ve sona gelinen ince belli çay bardağı şeklindeki 7 katlı bina için Guinness Rekorlar Kitabı'na resmi başvuru yapıldı. Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, "Rize’den bir yapının Guinness Rekorlar Kitabı içerisine girmesi bizim içinde gurur kaynağı olacak" dedi. Rizeliler ise çay bardağı binası için ‘Biraz demli oldu', 'Paris’in Eyfel Kulesi varsa, bizim de çay bardağımız var' yorumlarında bulundu.
10.10.2021Gündem
Dünyanın yaşayan en uzun insanı: Bana 5 doz aşı yapılmasını istedim
Dünyanın yaşayan en uzun insanı: Bana 5 doz aşı yapılmasını istedim Mardin'den İstanbul'a gelen 2 metre 51 santimetre boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na göre yeryüzünün yaşayan en uzun insanı Sultan Kösen, geçen yıl Koronavirüs nedeniyle 5 günü yoğun bakımda olmak üzere 10 gün hastanede yattığını söyledi. Kösen, iki doz aşı olduğunu, doktoruna boy ve kilosuna göre 5 doz aşı olması gerektiğini belirtti.
6.10.2021Gündem
Dünyanın yaşayan en uzun insanı: Bana 5 doz aşı yapılmasını istedim
Dünyanın yaşayan en uzun insanı: Bana 5 doz aşı yapılmasını istedim  Mardin'den İstanbul'a gelen 2 metre 51 santimetre boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na göre yeryüzünün yaşayan en uzun insanı Sultan Kösen, geçen yıl Koronavirüs nedeniyle 5 günü yoğun bakımda olmak üzere 10 gün hastanede yattığını söyledi. Kösen, iki doz aşı olduğunu, doktoruna boy ve kilosuna göre 5 doz aşı olması gerektiğini belirtti.
6.10.2021Gündem
Türk Telekom – Galatasaray birlikteliğinde 11 yıla 14 kupa
Türk Telekom – Galatasaray birlikteliğinde 11 yıla 14 kupaTürk Telekom ile Galatasaray’ın 11 yıl süren ‘Türkiye’nin ilk stadyum isim hakkı anlaşması’nın süresi, 2020-2021 sezon sonu itibarıyla doldu. Taraflar, yeni bir uzatmaya gitmeme konusunda anlaştılar. Bu dönem, 5 şampiyonluk ve 14 kupayla, Türk spor ve Galatasaray tarihine damgasını vurdu. Basketboldan amatör sporlara kadar pek çok spor branşına desteğini sürdüren Türk Telekom, GSMobile ve akıllı stadyum gibi iş birlikleri ile Galatasaray taraftarlarına destek vermeye devam ediyor.
5.10.2021Galatasaray
Trabzon'da 72 yaşındaki amatör futbolcu futbola geri döndü!
Trabzon'da 72 yaşındaki amatör futbolcu futbola geri döndü!Trabzon'da yaşayan 72 yaşındaki amatör futbolcu Şerif Kunt, salgın nedeniyle ara verdiği futbola yeniden başlamanın mutluluğunu yaşıyor. Evinden bisikletle Beşirli Mahallesi'ndeki sahaya gelen Kunt, bireysel olarak yeniden çalışmalarına başladı.
1.10.2021Trabzonspor
Avrupa'nın en büyük binası Romanya Parlamento Sarayı
Avrupa'nın en büyük binası Romanya Parlamento SarayıPalatul Parlamentului veya Casa Poporului, Romanya'nın başkenti Bükreş'in merkezinde bulunan ülkenin ulusal meclis binasıdır. Avrupa'nın en büyük binası olma özelliği taşıyan bu devasa yapı aynı zamanda ABD'deki Pentagon'un ardından dünyanın da en büyük ikinci binası olma özelliği taşımaktadır. Günümüzde parlamentonun yanı sıra müzelere de ev sahipliği yapan Casa Poporului, karşısında yer alan Union Bulvarı ve onun etrafındaki simetrik binalar ile birlikte yapısal bir bütünlük de oluşturur. Balkanların Paris'i olarak da anılan Bükreş'teki bu devası binanın yapımına 1983 yılında başlandı ve inşası altı sene sürdü. Guinness Rekorlar Kitabı'na da giren bu görkemli yapıya daha yakından bakalım.
28.09.2021Tatil
Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki en ilginç rekorlar
Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki en ilginç rekorlarGuinness Rekorlar Kitabı her daim bizlerin ilgisini çekmiştir. Tarihe geçen rekorların kaydedildiği yerdir Guinness Rekorlar Kitabı. Ancak bazı rekorlar var ki bizlere ‘Yok artık’ dedirtiyor. Bizler de Guinness Rekorlar Kitabı’na giren en ilginç rekorlara Molatik olduk.
28.09.2021Hayat
Zamana meydan okuyan en havalı ajan: 007 James  Bond
Zamana meydan okuyan en havalı ajan: 007 James Bond“Ben Bond... James Bond” cümlesiyle hafızalara kazınan ve sinemanın zamana en dayanıklı ajanı olan 007 James Bond’un yeni filmi 1 Ekim’de vizyona giriyor. Seyirci, Daniel Craig’in son kez Bond olduğu “Ölmek İçin Zaman Yok” filmiyle yeni maceralara hazırlanırken, efsanevi casusun beyaz perdedeki 59 yıllık serüvenine bir göz attık
26.09.2021Dünya
Dünyanın en yaşlı ikizleri 107 yaşında
Dünyanın en yaşlı ikizleri 107 yaşındaJaponya'da 107 yaşlarındaki Umeno Sumiyama ve Koume Kodama "yaşayan en yaşlı ikiz" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
21.09.2021Dünya
Ülke tarihinde ilk! 86 bini aştı
Ülke tarihinde ilk! 86 bini aştıJaponya'da, yaşı 100'ün üzerinde olanların nüfusunun, ilk kez 86 bini geçtiği bildirildi.
15.09.2021Dünya
Son dakika haberi - Dario Costa: Bir rüya gerçeğe dönüştü
Son dakika haberi - Dario Costa: Bir rüya gerçeğe dönüştüÇatalca’daki tünellerden uçağıyla geçerek Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Red Bull sporcusu İtalyan pilot Dario Costa, o heyecan dolu anları şöyle anlattı: “Motoru çalıştırdığımda bu işi hakkıyla yapmam gerektiğini biliyordum. Büyük bir mutlulukla, bir rüya gerçeğe dönüştü”
11.09.2021Diğer
Hugh Jackman'ın acı günü! Babasını kaybetti
Hugh Jackman'ın acı günü! Babasını kaybettiAvustralyalı aktör Hugh Jackman'ın babası Christopher John Jackman hayatını kaybetti. Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Jackman, üzüntüsünü takipçileriyle paylaştı.
7.09.2021Cadde
Red Bull sporcusu Dario Costa'nın tünel geçişi Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi
Red Bull sporcusu Dario Costa'nın tünel geçişi Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiRed Bull sporcusu Dario Costa, Kuzey Marmara Otoyolu, Çatalca Mevki T1 ve T2 Tünelleri’nden 43,44 saniyede geçerek, "Uçak ile En Uzun Tünel Uçuşu" dünya rekorunu kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.
4.09.2021Yaşam
Tünellerin içinden uçakla geçti, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi
Tünellerin içinden uçakla geçti, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiDünyanın en önemli gösteri pilotlarından biri olarak kabul edilen Red Bull sporcusu Dario Costa bir kez daha imkansıza yakın bir gösteriyi başardı. İtalyan pilot, "Tunnel Pass" projesinde, Kuzey Marmara Otoyolu, Çatalca Mevki T1 ve T2 Tünelleri'nden 43.44 saniyede geçerek dünyada havacılık tarihinde yeni bir sayfa açtı. Dario Costa, dikkat çekici performansıyla birçok ilke imza atarken 'Uçak İle En Uzun Tünel Uçuşu' Dünya Rekoru'nu kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
4.09.2021Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Guinness Rekorlar Kitabı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.