Geri Dön
DünyaGürcistan’da gözaltı krizi

Gürcistan’da gözaltı krizi

Gürcistan’da geçen yıl düzenlenen protestolarda eylemcileri kışkırttığı gerekçesiyle gözaltına alınıp kefaletle serbest bırakılan ana muhalefet lideri Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı Nika Melia, bu kefaleti ödemeyince dün yeniden gözaltına alındı.

Gürcistan’da gözaltı krizi

Yeni gözaltı kararı sonrası teslim olmayacağını açıklayan Melia için, dün sabah, partisinin başkent Tiflis’teki merkez ofisine operasyon düzenlendi. 1 saat süren operasyonda parti binasına çatıdan giren özel kuvvetlerle, Melia’nın destekçileri ve diğer muhalefet partilerinin temsilcileri arasında arbede yaşandı. Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Melia’yla ilgili hükümetin anayasaya uygun adımlar attığını savundu.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet