Gürcistan

Gürcistan

Son dakika Gürcistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Gürcistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Gürcistan haber sayfamızda...

Gürcistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.380 gurcistan haberi bulunmuştur.
‘Mısır ile anlaşma imzalayabiliriz’
‘Mısır ile anlaşma imzalayabiliriz’Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mısır’ın Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin kıta sahanlığına saygı duyarak hareket ettiğini belirterek, “İlişkilerimizin seyrine göre deniz yetki alanları konusunu Mısır ile müzakere edebilir, ileride anlaşma imzalayabiliriz” dedi.
4.03.2021Dünya
Dündar Bey nasıl öldü, tarihte kimdir? Kuruluş Osman Dündar Bey gerçek ismi nedir, kim oynuyor?
Dündar Bey nasıl öldü, tarihte kimdir? Kuruluş Osman Dündar Bey gerçek ismi nedir, kim oynuyor?Kuruluş Osman dizisinde Dündar Bey öne çıkıyor. Dizide Dündar Bey'i ise Ragıp Savaş oynuyor. Osman Gazi'nin amcası olan Dündar Bey tarihte nasıl öldü, ne zaman öldü soruları da araştırılıyor. Kuruluş Osman dizisinde Dündar rolünü oynayan Ragıp Savaş kimdir, nereli, kaç yaşında?
3.03.2021Cadde
Bakan Çavuşoğlu'dan dış politika değerlendirmesi: Milletimizin çıkarı her şeyin üzerinde
Bakan Çavuşoğlu'dan dış politika değerlendirmesi: Milletimizin çıkarı her şeyin üzerindeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, güvenlik ve çıkarların korunmasının, sahada ve masada güçlü bir dış politikadan geçtiğini belirterek, "Müzakere, diyalog ve kazan-kazan anlayışı her zaman önceliğimiz. Ancak naif de değiliz. Milletimizin çıkarını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bu yöntemlerin işlemediğini gördüğümüzde, sahada mevcudiyetle masayı, diplomasiyi yeniden hakim kılıyoruz. Son dönemde Suriye’de, Libya'da, Doğu Akdeniz'de yaptığımız işte budur." dedi.
3.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Gürcistan Dışişleri Bakanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Gürcistan Dışişleri Bakanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'ye ziyaret gerçekleştiren Gürcistan Dışişleri Bakanı David Zalkaliani'yi kabul etti.
3.03.2021Siyaset
Yunanistan'da deprem! Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşıyla görüştü
Yunanistan'da deprem! Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
3.03.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır açıklaması: Kendi aramızda bir anlaşma imzalayabiliriz
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Mısır açıklaması: Kendi aramızda bir anlaşma imzalayabilirizGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, 'İlişkilerimizin seyrine göre biz de Mısır'la deniz yetki alanlarını müzakere ederek bir anlaşma imzalayabiliriz' dedi.
3.03.2021Siyaset
‘Telefon bütün gün elinden düşmüyor’
‘Telefon bütün gün elinden düşmüyor’Yazı dizimizin son gününde bakıcılardan yakınan aileler konuştu. Bazı bakıcıların işlerini yeteri kadar ciddiye almadığını söyleyen aileler telefonla fazla zaman geçirmesinden şikâyetçi...
3.03.2021Gündem
Gürcistan hükümeti erken seçimi kabul etmiyor
Gürcistan hükümeti erken seçimi kabul etmiyorGürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, muhalefetin istediği erken seçimlerin yapılmayacağını belirterek "Ülkede erken seçim talep etmek için meşru bir dayanak yok." dedi.
2.03.2021Dünya
Gürcistan'da fırtına dinmiyor
Gürcistan'da fırtına dinmiyorGürcistan'da ana muhalefetteki Birleşik Ulusal Hareketinin lideri Nika Melia'nın tutuklanmasını protesto eden eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı.
2.03.2021Dünya
AB Konseyi Başkanı Michel: Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruz
AB Konseyi Başkanı Michel: Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü destekliyoruzAvrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, "AB, uluslararası tanınan sınırlar içerisinde Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini destekliyor." dedi.
1.03.2021Dünya
Son dakika... Negatif şebekesi! Her şeyleri sahte çıktı
Son dakika... Negatif şebekesi! Her şeyleri sahte çıktıİstanbul’da elebaşılığını Gürcü sosyal medya fenomeninin yürüttüğü çete, 300 dolara sahte negatif Kovid-19 raporu satıyordu. Polisin çökerttiği çeteye yönelik baskınlarda binlerce sahte Kovid-19 raporu ve yabancılara ait pasaportların fotokopileri ele geçirildi.
1.03.2021Gündem
Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar kim, nasıl ve ne zaman öldü? Melik Tapar'ı kim oynuyor?
Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar kim, nasıl ve ne zaman öldü? Melik Tapar'ı kim oynuyor? Melik Tapar, Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle ekrana geliyor. Ali Gözüşirin tarafından canlandırılan Tapar karakteri izleyici karşısına çıkıyor. Dizi takipçileri Melik Tapar nasıl öldü merakla araştırıyor. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu Melik Tapar tarihte kimdir? İşte, detaylar...
28.02.2021Cadde
Sahte koronavirüs raporu düzenleyen çeteye operasyon
Sahte koronavirüs raporu düzenleyen çeteye operasyonİstanbul'da polis ekipleri, sahte koronavirüs raporu hazırlayan bir suç örgütüne operasyon düzenledi. Gelen son dakika haberine göre; milyonlarca takipçisi olan çetenin lideri sosyal medya fenomeniydi. Operasyonda, sokak ortasında doktor kılığında insanlardan sürüntü alıp sahte negatif rapor verdiği belirlenen 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin rapor için 150 ile 300 dolar arasında para aldıkları belirlendi.
28.02.2021Haberler
Son dakika... Ünlü fenomen de gözaltına alındı! Sahte koronavirüs raporu düzenleyen çeteye operasyon
Son dakika... Ünlü fenomen de gözaltına alındı! Sahte koronavirüs raporu düzenleyen çeteye operasyonİstanbul'da polis ekipleri, sahte koronavirüs raporu hazırlayan bir suç örgütüne operasyon düzenledi. Gelen son dakika haberine göre; milyonlarca takipçisi olan çetenin lideri sosyal medya fenomeniydi. Operasyonda, sokak ortasında doktor kılığında insanlardan sürüntü alıp sahte negatif rapor verdiği belirlenen 12 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin rapor için 150 ile 300 dolar arasında para aldıkları belirlendi. İşte haberin ayrıntıları...
28.02.2021Gündem
Kadim kent Tiflis tarihiyle büyülüyor
Kadim kent Tiflis tarihiyle büyülüyorBir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Gürcistan'ın başkenti Tiflis, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırıyor. Türkiye'nin yanı başında olan ve geçerli kimlik kartıyla ziyaret edilebilen Gürcistan'ın başkenti Tiflis, Batum ile birlikte ülkenin en çok turist çeken kentlerinden biri.
28.02.2021Tatil
Muhalefet liderinin gözaltına alındığı Gürcistan'da sular durulmuyor
Muhalefet liderinin gözaltına alındığı Gürcistan'da sular durulmuyorNika Melia taraftarları bir kez daha sokağa dökülüp parlamento binasına yürüdü, ana muhalefet liderinin serbest bırakılmasınının yanı sıra erken seçim istedi.
26.02.2021Dünya
Çorum Yeni Şehir Stadı, "2020 Yılın Statları" yarışmasında Türkiye'yi temsil ediyor
Çorum Yeni Şehir Stadı, "2020 Yılın Statları" yarışmasında Türkiye'yi temsil ediyorÇorum Belediyesi tarafından inşa edildikten sonra Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilen Çorum Yeni Şehir Stadı, 2020 yılında tamamlanan statların yarıştığı "2020 Yılın Statları" yarışmasına aday gösterildi.
26.02.2021Süper Lig
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, 3 girişimcinin bulduğu 50 milyon tona yakın tuz rezervi, bölge halkını sevindirdi. 'Tuz dağı'na kepçelerle giren işçilerin kamyon kamyon çıkardığı tuz, karla mücadelede ve hayvancılıkta kullanılıyor. Girişimcilerden Selahattin İlter, "Sondaj çalışmalarımıza 2018'de başladık ve yeni damar bulduk. Bu damar, yapılan incelemelere göre, 30 ile 50 milyon ton civarında. Malum kış şartlarından dolayı Karayolları, tuzu kar ve buzla mücadelede kullanıyor. Yurt dışı olarak şimdilik Gürcistan'a ihraç ediyoruz" dedi.
26.02.2021Haberler
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, 3 girişimcinin bulduğu 50 milyon tona yakın tuz rezervi, bölge halkını sevindirdi. 'Tuz dağı'na kepçelerle giren işçilerin kamyon kamyon çıkardığı tuz, karla mücadelede ve hayvancılıkta kullanılıyor. Girişimcilerden Selahattin İlter, "Sondaj çalışmalarımıza 2018'de başladık ve yeni damar bulduk. Bu damar, yapılan incelemelere göre, 30 ile 50 milyon ton civarında. Malum kış şartlarından dolayı Karayolları, tuzu kar ve buzla mücadelede kullanıyor. Yurt dışı olarak şimdilik Gürcistan'a ihraç ediyoruz" dedi.
26.02.2021Ekonomi
Türkiye'nin muz üretimi arttı
Türkiye'nin muz üretimi arttıTarım ve Orman Bakanlığı'nın yürüttüğü çalışmalarla muz üretimi geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 32,8 artarak 728 bin 133 tona yükseldi.
24.02.2021Ekonomi
Gürcistan’da gözaltı krizi
Gürcistan’da gözaltı kriziGürcistan’da geçen yıl düzenlenen protestolarda eylemcileri kışkırttığı gerekçesiyle gözaltına alınıp kefaletle serbest bırakılan ana muhalefet lideri Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı Nika Melia, bu kefaleti ödemeyince dün yeniden gözaltına alındı.
24.02.2021Dünya
ABD Dışişleri Sözcüsü Price: İran nükleer yükümlülüklerinden uzaklaşıyor
ABD Dışişleri Sözcüsü Price: İran nükleer yükümlülüklerinden uzaklaşıyorABD Dışişleri Sözcüsü Ned Price, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) müfettişlerine özel denetim izinleri veren Ek Protokol'ü askıya alan İran'ın yanlış yöne gittiğini ve nükleer konusundaki sınırlamalarından uzaklaştığını söyledi.
23.02.2021Dünya
Gürcistan'da muhalifler yolları kapattı
Gürcistan'da muhalifler yolları kapattıGürcistan'ın başkenti Tiflis'te ana muhalefet lideri Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı Nika Melia'nın, özel kuvvetlerce düzenlenen operasyonla yakalanması protesto edildi.
23.02.2021Haberler
Gürcistan'da muhalifler yolları kapattı
Gürcistan'da muhalifler yolları kapattıGürcistan'ın başkenti Tiflis'te ana muhalefet lideri Birleşik Ulusal Hareketi Başkanı Nika Melia'nın, özel kuvvetlerce düzenlenen operasyonla yakalanması protesto edildi.
23.02.2021Dünya
Çavuşoğlu, Türkmenistanlı mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu
Çavuşoğlu, Türkmenistanlı mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmen gazının Türkiye'ye gelmesi ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaşması için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.
23.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

gürcistanprotestotürkiyeTiflismevlüt çavuşoğlu

Gürcistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.