Geri Dön

Hesabın yarısını devlet ödedi, 64 milyondan fazla sipariş verildi!

İngiltere'de hükümetin koronavirüs salgınında yeme-içme sektöründe zora giren işletmeleri desteklemek amacıyla başlattığı ve bugün sona erecek kampanyada Ağustos ayı boyunca 64 milyondan fazla sipariş verildi.

Hesabın yarısını devlet ödedi, 64 milyondan fazla sipariş verildi!

"Eat Out, Help Out" (Dışarıda ye, yardım et) adıyla uygulamaya konulan program kapsamında ülke genelinde 72 bin lokanta, pub ve kafelerde 20 sterline kadar olan hesapların 10 sterline kadar olan bölümü devlet tarafından karşılandı.

Ülkede Ağustos ayı boyunca Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri geçerli olan kampanyayla dışarıda yenen yemeklerde geçen yıla göre yüzde 95'lik bir artış yaşandı.

Birkaç restoran zinciri ise Eylül ayında indirime devam edeceklerini söyledi.

BBC Türkçe'nin aktardığına göre İngiliz Maliye Bakanı Rishi Sunak, yaptığı açıklamada insanlardan dışarıda yemek yemeye devam etmelerini istedi.

Sunak yaptığı açıklamada, "Program bize bir ulus olarak dışarıda yemek yemeyi sevdiğimizi hatırlattı. Dışarıda yemek yiyenleri ekonomik iyileşmemize devam etmeye yardımcı olmaları için dışarıda yemeye devam etmeye çağırıyorum" dedi.

Sunak, restoran çalışanlarına da gösterdikleri özveri sebebiyle teşekkür etti.

Hükümetin daha önce açıkladığı verilere göre Nisan ayında bu sektördeki işletmelerin yüzde 80'i hizmet veremedi.

İngiltere'de salgın sebebiyle 1 milyon 400 bin sektör çalışanı zorunlu izne çıkarıldı.

4 Temmuz'da yeniden açılan restoran ve pub'lar karantina önlemleri kapsamında düşük kapasiteyle hizmet vermeye devam ediyor.

 

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 20 Ekim 2020 )Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 116 bin 565 Kovid-19 testi yapıldı, 1894 kişiye hastalık tanısı konuldu, 74 kişi hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber