Geri Dön

Hindistan'da Mao saldırısı! 8 ölü

Hindistan'ın Orissa eyaletinde yola yerleştirilen mayınların patlaması sonucu 8 polis hayatını kaybetti. Saldırının Çin'in kurucu lideri Mao Zedong'tan esinlenen Maocu gerillalar olduğu hatmin ediliyor.

Hindistan'ın doğusundaki Orissa eyaletinde yola yerleştirilen mayınların patlaması sonucu 8 polisin hayatını kaybettiği bildirildi.

Üst düzey emniyet yetkililerinden K.B. Singh, Maocu isyancılar tarafından Koraput bölgesinde yola döşenen mayınların polis aracı geçerken patladığını söyledi.

Singh, 8 polisin öldüğü saldırıda 5 polisin de yaralandığını ifade etti. Singh, bölgede Maocu gerillaların etkin olduğuna dikkati çekti.

Çin'in kurucu lideri Mao Zedong'tan esinlenen Maocu gerillalar, 1967'den bu yana Hindistan'ın kuzeyi, doğusu ve merkezindeki birçok eyalette silahlı eylemler düzenliyor. Maocu isyancılar, kabile halklarının ve yoksulların daha geniş haklara sahip olması için mücadele ettiklerini ileri sürüyor.

Hindistan İçişleri Bakanlığı verilerine göre, örgüt, ülkenin 29 eyaletinin 20'sinde faaliyet gösteriyor.

Sağlık Bakanı Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret ettiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarına ziyarette bulundu.Koca, Twitter hesabından ziyarete ilişkin yaptığı paylaşımda, "Keçiören EAH Acil Servisindeki arkadaşlarımı ziyaret ettim. Emniyet güçlerimizce incelenen kamera kayıtları, arkadaşlarımızın beyanı olayın ciddiyetini ortaya koymuştur. Cumhuriyet Başsavcılığımız süreci başlatmıştır. Sağlık camiası olarak üzgün ve konunun takibinde kararlıyız." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber