Geri Dön
DünyaHusilerden Suudi köyüne füze

Husilerden Suudi köyüne füze

Yemen'deki İran destekli Husilerin, Suudi Arabistan'ın güneyindeki Cazan kentine düzenlediği saldırı, 2'si Yemenli 3'ü Suudi Arabistanlı 5 sivilin yaralanmasına yol açtı.

Husilerden Suudi köyüne füze

Cazan Sivil Savunma İdaresi Sözcüsü Muhammed el-Gamidi, Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan açıklamasında, Yemen'deki Husilerin, Cazan'ın sınır bölgelerindeki bir köye füze saldırısı düzenlediğini belirtti.

Füzenin köy yoluna düşmesi sonucu 2'si Yemenli, 3'ü Suudi Arabistanlı 5 sivilin yaralandığını aktaran Gamidi, yaralıların tedavi için hastaneye nakledildiklerini söyledi.

Gamidi, saldırıda ayrıca 2 ev, 3 araç ile bir dükkanın hasar gördüğünü ekledi.

Yemen'deki İran destekli Husiler, sık sık Suudi Arabistan'ın güney bölgelerini hedef alıyor.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet