Husiler

Husiler

Son dakika Husiler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Husiler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Husiler haber sayfamızda...

Husiler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 962 husiler haberi bulunmuştur.
Gazze'deki savaşta son durum... İsrail askeri havaya uçtu! Filistin bayrağını indirmeye gitti, korkunç görüntüler
Gazze'deki savaşta son durum... İsrail askeri havaya uçtu! Filistin bayrağını indirmeye gitti, korkunç görüntüler 1 Nisan'da İsrail, İran'ın Hizbullah ve Orta Doğu için en önemli komutanlarını Suriye'de öldürdü. Bloomberg ise söz konusu saldırının yeni detaylarını ortaya çıkarırken Suriye lideri Esad'ın saldırının istihbaratını çoktan aldığını yazdı. Filistin bayrağını indirmeye giden İsrail askerinin başına gelenler ise dünyada yankı uyandırdı.
21.04.2024 Dünya
İran ve İsrail ordularını karşılaştırdılar! Dünyanın merak ettiği soruya ABD'li dergi noktayı koydu
İran ve İsrail ordularını karşılaştırdılar! Dünyanın merak ettiği soruya ABD'li dergi noktayı koydu İran ve İsrail ordularının bütün özelliklerini karşılaştıran ABD merkezli Globalfire'ın analizi, iki ülkenin muhtemel bir savaşa girmesi durumundaki sonucu yansıtıyor.
19.04.2024 Dünya
Gizemli casus uçağı İran için havalandı! ABD ve İsrail ortak geliştirdi: 1 milyar dolarlık ‘MARS2’
Gizemli casus uçağı İran için havalandı! ABD ve İsrail ortak geliştirdi: 1 milyar dolarlık ‘MARS2’ İran geçtiğimiz hafta sonu tarihi bir saldırı düzenleyerek İsrail'e yüzlerce füze ve intihar dronu fırlattı. Bu füzelerin birçoğu ABD ve İsrail savunma güçleri tarafından düşürüldü. İngiliz medyası ise saldırının neden beklenilen etkiyi veremediğini anlattığı bir analiz yayınladı. Söz konusu analizde ABD ve İsrail tarafından geliştirilen 'MARS2'nin özelliklerine yer verildi.
17.04.2024 Dünya
İran-İsrail savaşını engelleyen telefon: Bu gece değil!
İran-İsrail savaşını engelleyen telefon: Bu gece değil! İsrail televizyonları, Tel Aviv'in İran'a dün gece saldıracağını ancak gizli bir telefon görüşmesi sonrası bu kararın ertelendiğini duyurdu. Channel 14 televizyonu telefonun diğer ucundaki sesin İsrail'e 'Bu gece değil' dediğini aktardı.
15.04.2024 Dünya
İran'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili dikkat çeken yorum: Yeni saldırı emri verebilir!
İran'ın İsrail'e saldırısıyla ilgili dikkat çeken yorum: Yeni saldırı emri verebilir! İran, İsrail'e insansız hava araçları ve füzeler ile dün gece saldırı başlattı. İsrail'de savaş kabinesi acil toplanırken ülkelerden peş peşe açıklamalar yapıldı. Peki İran'ın bu saldırısı ne anlama geliyor? İsrail'in karşı hamlesi ne olur? Türkiye ve bölgedeki diğer ülkeler nasıl etkilenir? Yaşanan son gelişmeleri milliyet.com.tr'ye değerlendiren TEPAV Dış Politika Programı Direktörü ve eski diplomat Gülru Gezer, Refah ve Lübnan'a dikkat çekerek bu iki bölgeye bir anda saldırı emrinin gelebileceğini söyledi.
14.04.2024 Dünya
Son dakika...  ABD, İran'ı vuracak mı? Biden'ın gizli telefon görüşmesi sızdı
Son dakika... ABD, İran'ı vuracak mı? Biden'ın gizli telefon görüşmesi sızdı İran dün gece bir ilki gerçekleştirerek İsrail'e saldırdı. İsrail kanadı ise saldırıya cevap vermek için hazırlıklara başladı öyle ki İsrailli yetkililerden savaş çağrısı bile gelmeye başladı. Dünyanın merak ettiği 'ABD, İran'ı vuracak mı?' sorusunun cevabı ise gizli bir telefon görüşmesinde ortaya çıktı.
14.04.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... Dünyanın gözü İran'ın üstünde! İsrail'e füze yağdı...
Gazze'deki savaşta son dakika... Dünyanın gözü İran'ın üstünde! İsrail'e füze yağdı... Dünya İran'ın İsrail'e yapacağı saldırıya kilitlenmişken bir son dakika gelişmesi yaşandı. Güney Lübnan'dan İsrail'e 50'den fazla roket fırlatıldığı belirtildi. İsrail Ordu Sözcülüğünden yapılan açıklamada ise, füze saldırılarının engellendiği ifade edildi. ABD Başkanı Biden'dan sıcak gelişme ile ilgili ilk açıklama geldi...
12.04.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'i haritadan silecek 6 madde! Yerel basın felaket senaryosunu yazdı: İran saldıracak kaçınılmaz son
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail'i haritadan silecek 6 madde! Yerel basın felaket senaryosunu yazdı: İran saldıracak kaçınılmaz son Dünya İran'ın İsrail'e nasıl bir misilleme saldırı gerçekleştireceğine kilitlendi. ABD ordusundan bir yetkili ise Arap basınına olası bir saldırı sonrası İran'ı neyin beklediğini ifade etti. Jerusalem Post gazetesi ise İran'ın yapacağı saldırıya dair yayınladığı analizde felaket senaryosunu yayınladı.
11.04.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika! Orta Doğu'nun beklediği savaş: ABD'li dergi İran ve İsrail ordusunu karşılaştırdı
Gazze'deki savaşta son dakika! Orta Doğu'nun beklediği savaş: ABD'li dergi İran ve İsrail ordusunu karşılaştırdı İsrail, İran'ın üst düzey generallerini Suriye'de hava saldırısı sonucunda öldürdü. Büyük bir saldırıya hazırlanan İran hakkında ABD kanadı yine olası saldırının tarihini verdi, İran kanadında ise İsrail'e yönelik 2 bin kilometre uzaklıktan bir saldırı hazırlandığı öne sürüldü, bu bağlamda gizli yer altı üssü "Kartal44" açığa çıktı. ABD'li dergi ise yaklaşan olası savaş öncesi İran ve İsrail ordusunun güçlerini karşılaştırdı.
6.04.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail bir günde ikinci kez vuruldu, Zibdin havaya uçtu!
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail bir günde ikinci kez vuruldu, Zibdin havaya uçtu! Havalimanı yakınlarındaki bir roket deposunun vurulmasıyla Halep'i sarsan bir dizi patlama tetiklendi, yerel kaynaklar 36 Suriye askeri ve altı Hizbullah üyesinin öldüğünü duyurdu. Arka arkaya misillemeler ise sabah saatlerinde gerçekleşti.
29.03.2024 Dünya
Son dakika... İsrail askeri vurdu, iş makinesi gömdü! Skandal yayınlandı, korkunç görüntüler
Son dakika... İsrail askeri vurdu, iş makinesi gömdü! Skandal yayınlandı, korkunç görüntüler Arap basını İsrail ordusunun plajda yürüyen sivilleri vurduktan sonraki skandalını yayınladı. Olayın korkunç görüntüleri tüm dünyada sansasyona yol açtı.
28.03.2024 Dünya
Gazze'de son durum... Dünyada son dakika... Tek başına 7 saat savaştı! Savaşta tarihi fotoğraf, İsrail askerleri çaresiz kaldı
Gazze'de son durum... Dünyada son dakika... Tek başına 7 saat savaştı! Savaşta tarihi fotoğraf, İsrail askerleri çaresiz kaldı Arap basınında çıkan haberlerde ise İsrail SİHA'larının sivilleri füzelerle tek tek öldürdüğü görüntüler yayınlandı, görüntülerin kaynağı ise İsrail İHA'sı. Batı Şeria'da tam 7 saat boyunca hem İsrail ordusu hem de İsrail askerleriyle çatışan bir Filistinli helikopter saldırısıyla öldürüldü. Olayın detayları dünyada ses getirdi.
22.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... Jerusalem Post yazarı yine Türkiye'ye kin kustu! Skandal paylaşımlar
Gazze'deki savaşta son dakika... Jerusalem Post yazarı yine Türkiye'ye kin kustu! Skandal paylaşımlar İsrail ordusu 48 saat gizlediği saldırıyı doğruladı, 1700 kilometre öteden Eilat'ın vurulması fırtına kopardı. Jerusalem Post gazetesinde Türkiye karşıtı yazılarıyla tanınan isim ise, bu kez X hesabından arka arkaya mesajlar paylaştı.
20.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail Hizbullah'ı bir başka ülkede vurdu! Savaş yayılıyor, İngilizler doğruladı
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail Hizbullah'ı bir başka ülkede vurdu! Savaş yayılıyor, İngilizler doğruladı Beyaz Saray Hamas'ın üç numarası Mervan İsa'nın öldürüldüğünü doğruladı, İsrail ekonomi gazetesi Globes ise Türkiye'nin Orta Doğu'da dengeleri değiştirecek planını yazdı. İsrail ise Hizbullah'a ait noktaları bir başka ülkede havaya uçurdu, söz konusu saldırı İngilizler tarafından doğrulandı.
19.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... 'Gazzelileri yok etmeden barış yapmayacağız!' İsrailli yetkili çizgiyi aştı: Bana göre zafer budur
Gazze'deki savaşta son dakika... 'Gazzelileri yok etmeden barış yapmayacağız!' İsrailli yetkili çizgiyi aştı: Bana göre zafer budur Gazze'deki Han Yunus mahallesinin hemen altında bulunan tünellerden çıkan Hamas savaşçıları ise RPG ile İsrail tankını havaya uçurdu. İsrailli yetkili ise savaşın 163. gününde rezalet bir açıklamaya imza attı.
17.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika haberi... İsrail askerleri akıl sağlığını kaybediyor! Savaşa dönmeyi reddediyorlar, 1973'ten beri en büyüğü
Gazze'deki savaşta son dakika haberi... İsrail askerleri akıl sağlığını kaybediyor! Savaşa dönmeyi reddediyorlar, 1973'ten beri en büyüğü İsrail'e yeni bir cepheden meydan görüntülerde 'Genişliyor... genişliyor' mesajı dikkat çekici, 1 dakika 9 saniyelik video ses getirdi. İsrail ordusu, askerler arasında ciddi bir akıl sağlığı krizi olduğunu resmen kabul etti.
16.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika haberi... İsrail gece boyunca Gazze'yi vurdu! Çok sayıda can kaybı var
Gazze'deki savaşta son dakika haberi... İsrail gece boyunca Gazze'yi vurdu! Çok sayıda can kaybı var ABD uçağına binen uluslararası ajansların foto muhabirleri, dünyayı şoka uğratan bir kare servis etti. Beyrut'taki buluşmanın ayrıntıları ise, haftalar sonra ortaya çıktı. Başbakan Netanyahu'nun ofisinden yapılan son dakika açıklamasında, İsrail'in Gazze'nin güneyinde yer alan Refah'a saldırı planlarının onaylandığı kaydedildi.
16.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail ordusundan skandal fotoğraf! El ve gözlerini bağladıkları Filistinliler önünde poz verdiler
Gazze'deki savaşta son dakika... İsrail ordusundan skandal fotoğraf! El ve gözlerini bağladıkları Filistinliler önünde poz verdiler Financial Times ABD ve İran'ın Umman'da gizlice yaptığı görüşmeyi deşifre etti, RIA ve Sputnik gibi Rus ajansları ise İsrail ve Batılı ülkelere kafa tutan Husilerin yeni silahının detaylarını yazdı. İsrail askerleri ise bir kez daha çıplak ve elleri bağlı Filistinliler önünde skandal bir fotoğrafa imza attı.
14.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... Kassam Tugayları İsrail karargahını drone'la vurdu!
Gazze'deki savaşta son dakika... Kassam Tugayları İsrail karargahını drone'la vurdu! Hamas'tan ateşkes müzakerelerine ilişkin açıklama geldi. Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, İsrail ile devam eden ateşkes müzakerelerine ilişkin, “Düşman hala, ateşkes ve halkımıza yönelik saldırıları durdurma konusunda garanti vermeyi reddediyor" dedi. Öte yandan İsrail bombardımanı altındaki Gazze Şeridi’nde ilk teravih namazı kılındı.
10.03.2024 Dünya
Yemenli Husiler saldırılarını sürdürüyor: ABD gemilerini hedef alındı
Yemenli Husiler saldırılarını sürdürüyor: ABD gemilerini hedef alındı Yemenli Husiler, Aden Körfezi ve Kızıldeniz'deki ABD gemilerine deniz füzeleri ve 37 insansız hava aracı (İHA) ile geniş çaplı saldırılar gerçekleştirdi. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ise, 15 İHA'nın düşürüldüğünü duyurdu.
9.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... ABD ordusu Orta Doğu'ya gidiyor! Savunma Bakanlığı açıkladı, 2 ay sürecek plan
Gazze'deki savaşta son dakika... ABD ordusu Orta Doğu'ya gidiyor! Savunma Bakanlığı açıkladı, 2 ay sürecek plan Aylardır devam eden İsrail-Hamas arasındaki savaş sonrası Orta Doğu'da yeni bir devlet kurulması gündemde. Uydu fotoğraflarına yansıyan karelerde ise bu devletin olası sınırlarına dair kanıtlar ortaya çıktı. ABD Savunma Bakanlığı ise yüzlerce ABD askerinin Gazze'ye gideceğine dair bir plan açıkladı, söz konusu açıklamada dünyada ses getirdi.
9.03.2024 Dünya
Saldırılar Kızıldeniz’de can aldı
Saldırılar Kızıldeniz’de can aldı Yemen’deki İran destekli Husiler, Kızıldeniz’de ticari gemilere yönelik saldırılarını sürdürürken, saldırılarda ilk kez can kaybı yaşandı.
8.03.2024 Dünya
Gazze'de son durum... ABD savaş gemileri Gazze'ye mi gidiyor? Biden'dan flaş ateşkes çağrısı
Gazze'de son durum... ABD savaş gemileri Gazze'ye mi gidiyor? Biden'dan flaş ateşkes çağrısı ABD ordusunun yayınladığı ölümcül saldırının fotoğrafını Hindistan donanmasının paylaştığı daha net görüntüler izledi. El Ahram gazetesi ise, ayak sesleri duyulan savaşın detaylarını sayfasına taşıdı. Biden'dan acil ateşkes çağrısı geldi. İşte detaylar...
8.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... Saldırılar neden aniden durdu? ABD'liler sesiz 5 Mart'ın sebebini açıkladı
Gazze'deki savaşta son dakika... Saldırılar neden aniden durdu? ABD'liler sesiz 5 Mart'ın sebebini açıkladı Filistin lideri Abbas'ı Ankara'da ağırlayan Erdoğan'ın sözleri Al Jazeera'dan Xinhua'ya kadar dünyada ses getirdi. ISW ve CTP ise, sessiz günün detaylarını paylaşıyor.
6.03.2024 Dünya
Gazze'deki savaşta son dakika... ABD ordusu sabah 06.05'te paylaştı: Battı!
Gazze'deki savaşta son dakika... ABD ordusu sabah 06.05'te paylaştı: Battı! Hamas İsrail'in kritik iki şartı kabul etmesi halinde ateşkesin 24 ila 48 saat içinde başlayabileceğini duyurdu, ABD'li bir yetkili ise "Top şimdi Hamas'ın sahasında" dedi. CENTCOM'un yayınladığı net fotoğraf ise, soru işaretlerine yanıt verdi.
3.03.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Husiler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.