Geri Dön
Dünyaİktidar partisinin üyesi aday yerel seçimde 1 oy aldı

İktidar partisinin üyesi aday yerel seçimde 1 oy aldı

Hindistan'ın Tamil Nadu eyaletinde yapılan yerel seçimlerde D. Karthik adlı aday sadece bir oy aldı. BJP üyesi olan Karthik, olayın sosyal medyada yankı bulmasının ardından seçime bağımsız aday olarak girdiğini açıkladı.

İktidar partisinin üyesi aday yerel seçimde 1 oy aldı

Hindistan merkezli bazı basın organları seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Coimbatore şehrine bağlı Periyanaickenpalayam'da meclis üyesi olmak için yarışan Karthik'in iktidardaki Hindistan Halk Partisi (Bharatiya Janata Party - BJP) üyesi olduğunu ve ailesindeki 4 kişinin de ona oy vermediğini öne sürdü.

Twitter'da bunun ardından #SinglevoteBJP (BJP'ye bir oy) hashtag'i trend oldu. Hintli yazar ve aktivist Meena Kandasamy, başka adaylara oy verdiği için Karthik'in ailesini tebrik etti. Sosyal medya kullanıcıları da Karthik'le epey dalga geçti

Independent Türkçe'de yer verilen haberde bir kullanıcı "Tamil Nadu'daki BJP adayının ailesi bile onlara oy vermenin bir işe yaramadığını biliyor" derken bir başkası şöyle yazdı:

BJP'nin Tamil Nadu'daki yerel seçimlerde tek bir oy alması komik. Ama oy veren bu aptalın kim olduğunu düşünmek daha da komik. Belki kendine oy vermiştir.

Ancak Karthik daha sonra yaptığı açıklamada BJP üyesi olmasına rağmen seçime bağımsız aday olarak girdiğini bildirdi. Karthik, kendisi ve ailesinin 4. bölgede oy kullandığını ancak seçime 9. bölgeden girdiğini de açıkladı:

Bazı siyasi oluşumlar aldığım oy sayısını partime bağlayarak BJP'nin imajını zedelemeye çalışıyor. Ailemin bana oy vermediğini söylemek yanlış. Bir oy aldım ve bu benim için başarı. 4. bölgede mücadele edip çok çalışacağım ve bir sonraki seçimde zafer kazanacağım.

Ancak Sputnik International'ın haberine göre Twitter kullanıcıları, Karthik'in seçim kampanyasında Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve İçişleri Bakanı Amit Shah gibi BJP liderlerinin fotoğraflarını sık sık kullandığını ortaya çıkardı.

 

THY yolcularını meme kanseri konusunda bilgilendiriyorMisafirlerinin seyahat sağlığı ve güvenliğini en ön planda tutan bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları 15 – 31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceği 160 uçuşta meme kanseri riskine dikkat çekecek. Kabin ekiplerinin pembe kurdele takacağı ve özel anons ile yolcuların bilgilendirileceği uçuşların ilki İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleşti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler