Geri Dön
Dünyaİlk kadın Arap astronot

İlk kadın Arap astronot

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), ilk kadın Arap astronotun seçildiğini ve ABD’nin NASA uzay üssünde eğitime başlayacağını duyurdu.

İlk kadın Arap astronot

Dubai Emiri Şeyhi Al Maktum, astronot yetiştirme programına BAE’li 4 bin kişinin başvurduğunu, bunlar arasından 2 bin kişinin seçildiğini belirterek “İlk Arap kadın olarak Nora Al Matruşi ve ayrıca Muhammed Al Mulla, BAE’nin yeni astronotları oldu” dedi. Al Maktum, iki yeni adayın yakın bir sürede, ABD’nin NASA Astronot Programı’nda eğitim almaya başlayacaklarını söyledi. İlk kadın Arap astronot olacak Al Matruşi 27 yaşında ve BAE Üniversitesi Mekanik Mühendisliği bölümü mezunu.

 

 

 

Boğulma tehlikesi geçiren torunlarını kurtardı ama kendisi boğulduManisa'nın Saruhanlı ilçesinde, serinlemek için girdikleri yangın söndürme göletinde boğulma tehlikesi geçiren 3 torununu kurtaran ancak kendisi dipteki balçığa saplanarak yaşamını yitiren Bilhan Yılmaz (59), gözyaşları içinde toprağa verildi. Yılmaz'dan geriye kurtardığı torunlarından kardeş olan ikisiyle çektirdiği fotoğrafı kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet