Nasa

Nasa

Son dakika NASA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NASA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NASA haber sayfamızda...

Nasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.389 nasa haberi bulunmuştur.
Isınmaya karşı ‘hack’ önerisi
Isınmaya karşı ‘hack’ önerisi NASA’daki araştırmacılar, küresel ısınmaya karşı atmosferi “hack”leme önerisinde bulundu.
1.03.2024 Dünya
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik'
'İlk Türk astronotum' diye Japonları kandırdı! '130 yıllık tarihimizde böyle bir şey görmedik' Sahte doktordan sahte öğretmene birçok meslek grubunun suistimal edildiğini gördük. Ancak astronotun sahtesini hiçbirimiz duymamıştık, ta ki Serkan Anılır'ın hikâyesini öğrenene kadar. Tüm dünyayı, en başta da Japonları 'İlk Türk astronotum' diyerek kandıran Serkan Anılır gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sırra kadem bastı.
1.03.2024 Yaşam
Evrenin sırları, yeni keşfedilen galakside
Evrenin sırları, yeni keşfedilen galakside NASA’nın (ABD Havacılık ve Uzay Dairesi) James Webb Teleskobu, Dünya’nın içinde bulunduğu Samanyolu’na benzeyen bir galaksi tespit etti.
28.02.2024 Dünya
NASA'nın yeni gözdesi! Nemrut Krater Gölü'nü uzaydan fotoğrafladılar
NASA'nın yeni gözdesi! Nemrut Krater Gölü'nü uzaydan fotoğrafladılar Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Krater Gölü'nün NASA astronotları tarafından uzaydan fotoğrafı çekildi.
27.02.2024 Gündem
Okyanuslar yeşillendi
Okyanuslar yeşillendi NASA (ABD Havacılık ve Uzay Dairesi) iklim değişikliğinin kademeli ısınma etkisi nedeniyle, Dünya’daki okyanusların yarısından çoğunun renginin son 20 yılda maviden yeşile döndüğünü açıkladı.
27.02.2024 Dünya
Nötron yıldızı: Astronomlar 160 bin yıl önce yaşanan süpernovanın gizemini çözdü
Nötron yıldızı: Astronomlar 160 bin yıl önce yaşanan süpernovanın gizemini çözdü Bilim insanları 1987 yılında gözlemlenen bir süpernovanın gizemini çözdüklerini açıkladılar.
24.02.2024 Dünya
Bir ilk gerçekleşti! Nova-C uzay aracı Ay yüzeyine indi
Bir ilk gerçekleşti! Nova-C uzay aracı Ay yüzeyine indi Intuitive Machines şirketi tarafından geliştirilen ve NASA’ya ait bilimsel faydalı yükler taşıyan insansız uzay aracı Nova-C, Ay yüzeyine güvenli bir şekilde inmeyi başardı. Nova-C, Ay’a inen ilk özel uzay aracı olarak kayıtlara geçti.
23.02.2024 Dünya
Gezeravcı: Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştı
Gezeravcı: Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştı Uluslararası Uzay İstasyonu'nda insanlı ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, “Ben 44 yaşında hasbelkader bu göreve nail olabilmiş, Türkiye’nin başardığı bu görevi gözlemleyebilmiş bir insanım. Bugüne kadar da bu görev gerçekleşene kadar bu hayale teşebbüs edememiş bir insanım. Hiçbir zaman hayalimin bir parçası olmamıştı. Filmlerin, belgesellerin içerisinde gördüğümde de hep kendime telkinim bu hayal başka milletlerin hayali elinde olan mutluluklarla tatmin olmayı bil ve elinde olanla mutlu ol diye kendime telkin ederdim" dedi.
20.02.2024 Gündem
Ay’a seyahat başladı
Ay’a seyahat başladı ABD’de Rusya’nın uzay silahı ile iddialar gündemdeyken, Houston merkezli havacılık ve uzay şirketi Intuitive Machines tarafından inşa edilen Ay’a iniş aracı Odysseus, perşembe günü erken saatlerde Florida’dan fırlatıldı.
16.02.2024 Dünya
Ay’ın güneyini kapma yarışı
Ay’ın güneyini kapma yarışı ABD, çok su olduğu umulan Ay’ın güneyini kapmak için Rusya, Çin, Hindistan, Japonya ve Avrupa’ya karşı atağa kalktı. Amaç, Ay’ın güneyinde kalıcı işgali sağlamak!
15.02.2024 Dünya
‘İnci dizileri’
‘İnci dizileri’ NASA’nın Hubble Uzay Teleskobu, galaksi çarpışmalarının sonuçlarını gösteren bir gök olayını ortaya çıkardı.
13.02.2024 Dünya
Mevduat faizlerindeki düşüşün 2 nedeni! Aylık kazanç 38 bin bin oldu
Mevduat faizlerindeki düşüşün 2 nedeni! Aylık kazanç 38 bin bin oldu Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru zirve yapan mevduat faizleri yeni yıl itibarıyla geriledi. Merkez Bankası’nın faiz artırımına rağmen mevduat faizlerinin gerilemesinin nedeni ne? Bankalar neden faizleri geri çekti?
10.02.2024 Ekonomi
Matematiği sıfırdı ama NASA’ya girdi
Matematiği sıfırdı ama NASA’ya girdi Karne çocuğun başarısının tek kriteri değil. NASA’daki 10 yıllık çalışmasının ardından Türkiye’ye dönen Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız, bunun kanıtı.
10.02.2024 Gündem
Alper Gezeravcı uzaydan dönüyor
Alper Gezeravcı uzaydan dönüyor İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın da içinde bulunduğu Dragon uzay aracı ve Axiom-3 görev ekibinin dünyaya dönüş yolculuğu başladı.
7.02.2024 Haberler
Rus kozmonot Oleg Kononenko, uzayda 878 gün geçirerek rekor kırdı
Rus kozmonot Oleg Kononenko, uzayda 878 gün geçirerek rekor kırdı Uzaydaki yaşamının bir çocukluk hayali olduğunu söyleyen Rus kozmonot Oleg Kononenko, "Dünya'ya döndüğümde, uzayda geçirdiğim süre boyunca ailemden ve burada yaşananlardan ne kadar uzak kaldığımı fark ediyorum. Çocuklarım da babasız büyüyor. Ve kimse bu zamanı bana geri vermeyecek." dedi.
5.02.2024 Dünya
Yeni Dünya keşfedildi
Yeni Dünya keşfedildi NASA, 137 ışıkyılı uzakta potansiyel olarak yaşanabilir “süper Dünya” keşfetti.
5.02.2024 Dünya
Mars çöplüğü
Mars çöplüğü Yeni yayımlanan bir harita, insanlığın henüz Mars’a (Kızıl Gezegen) ayak basmamasına rağmen onu kirlettiğini ortaya koydu.
4.02.2024 Dünya
Mars’ta hayat var mıydı? Kızıl gezegendeki bulgu umut yarattı
Mars’ta hayat var mıydı? Kızıl gezegendeki bulgu umut yarattı NASA’nın (ABD Uzay Dairesi) 2020’de “Kızıl Gezegen” Mars’a yolladığı Perseverance (Azim) adlı aracı, müthiş bir keşif gerçekleştirdi. Perseverance, Mars’ta 3 milyar yıl önce hayat olabileceğini düşündüren eski bir gölün kanıtını buldu.
31.01.2024 Dünya
NASA, uzaya 4 tonluk kargo gönderdi
NASA, uzaya 4 tonluk kargo gönderdi NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’na 4 tonluk kargo gönderdi
30.01.2024 Haberler
NASA, uzaya 4 tonluk kargo gönderdi
NASA, uzaya 4 tonluk kargo gönderdi NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’na 4 tonluk kargo gönderdi. İşte detaylar...
30.01.2024 Dünya
ABD'li pilot yıllar sonra itiraf etti: Uzaylılarla temasa geçtim, gemilerine bindim
ABD'li pilot yıllar sonra itiraf etti: Uzaylılarla temasa geçtim, gemilerine bindim ABD'li pilot, katıldığı bir konferansta kendisinin galaksiler arası yolculuk yaptığını iddia etti ve UFO'lara dair adeta bir itirafta bulundu.
30.01.2024 Dünya
Bakan Kacır Türkiye'nin uzaydaki hedeflerini CNN Türk'te tek tek açıkladı
Bakan Kacır Türkiye'nin uzaydaki hedeflerini CNN Türk'te tek tek açıkladı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında konuştu. Alper Gezeravcı'nın uzay programıyla ilgili detayları aktaran Bakan Kacır, "10 yıl sonra aslında Türkiye hem bölgesinde hem de küresel düzeyde uzay ekosisteminin önemli oyuncularından biri olacak." dedi. Öte yandan Bakan Kacır, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Alper Gezeravcı arasında yaşanan görüşmedeki sürpriz detayı da açıkladı.
29.01.2024 Gündem
Alper Gezeravcı soruları yanıtladı! İşte en çok özlediği Türk yemeği
Alper Gezeravcı soruları yanıtladı! İşte en çok özlediği Türk yemeği Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan canlı bağlantı ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gezeravcı, Türkiye'nin ilk astronotu olması nedeniyle olağanüstü mutlu ve gurur dolu olduğunu belirtti. Gezeravcı, en çok özlediği yemeği de açıkladı.
29.01.2024 Haberler
Alper Gezeravcı soruları yanıtladı! İşte en çok özlediği Türk yemeği
Alper Gezeravcı soruları yanıtladı! İşte en çok özlediği Türk yemeği Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan canlı bağlantı ile basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gezeravcı, Türkiye'nin ilk astronotu olması nedeniyle olağanüstü mutlu ve gurur dolu olduğunu belirtti. Gezeravcı, en çok özlediği yemeği de açıkladı.
29.01.2024 Gündem
Ay'a iniş yaptıktan sonra uyutulan Japon uzay aracı 'hayata döndü'
Ay'a iniş yaptıktan sonra uyutulan Japon uzay aracı 'hayata döndü' Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA), 20 Ocak Cumartesi günü Ay'a yumuşak iniş gerçekleştiren, ancak güneş panellerindeki sorun nedeniyle uyku moduna alınan uzay aracındaki sorunun çözüldüğünü duyurdu.
29.01.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.