Nasa

Nasa

Son dakika NASA haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan NASA gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan NASA haber sayfamızda...

Nasa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.927 nasa haberi bulunmuştur.
Jüpiter'e çarpan gök cismi böyle görüntülendi!
Jüpiter'e çarpan gök cismi böyle görüntülendi!Amatör gözlemciler, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'e 13 Eylül'de çarpan gök cismini görüntüledi.
20.09.2021Haberler
Jüpiter'e çarpan gökcismi böyle görüntülendi!
Jüpiter'e çarpan gökcismi böyle görüntülendi!Amatör gözlemciler, Güneş Sistemi'nin en büyük gezegeni Jüpiter'e 13 Eylül'de çarpan gökcismini görüntüledi.
20.09.2021Dünya
NASA'dan 500 milyon yıllık Mars krateri 'sırrı'
NASA'dan 500 milyon yıllık Mars krateri 'sırrı'Mars'ın atmosferi, çok eski yanardağlardan kaynaklanan son derece şiddetli patlamalarla dolu 500 milyon yıllık bir dönem sonucu önemli ölçüde değişti.
18.09.2021Teknoloji
Elon Musk'ın projesindeki  'uzay turistlerinden' ilk görseller geldi
Elon Musk'ın projesindeki 'uzay turistlerinden' ilk görseller geldiABD'nin uzay programını yöneten NASA'nın uzay taşımacılığından sorumlu SpaceX tarafından uzaya gönderilen ve tamamı sivillerden oluşan astronotlardan ilk görseller paylaşıldı.
17.09.2021Teknoloji
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği tarihi an! 4 yolcu ile uzaya...
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği tarihi an! 4 yolcu ile uzaya...ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX'in ilk defa içinde astronot olmayan Esinlenme-4 (Inspiration4) adını verdiği roket, 4 özel yolcusuyla dünyanın çevresini 3 günde gezmek üzere Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatıldı
16.09.2021Teknoloji
Elon Musk tamamen sivillerden oluşan ekibi uzaya gönderiyor
Elon Musk tamamen sivillerden oluşan ekibi uzaya gönderiyorCrew Dragon’la uzaya çıkacak ekip, Karman Hattı’nı geçmekle kalmayacak, aynı zamanda yörüngede tam üç gün geçirecek.
13.09.2021Teknoloji
Güvenlik kamerasına ‘zombi’ gibi davranan bir kadın takıldı!
Güvenlik kamerasına ‘zombi’ gibi davranan bir kadın takıldı!Bir çift geceleri dışarıdan sesler duyduktan sonra koydukları güvenlik kamerasından neler olduğunu takip etmeye başladı. Evin ahşap girişinde uyuyan kadının ayağa kalktığı zamanlarda ‘zombi’ gibi davranması çifti dehşete düşürdü.
13.09.2021Dünya
NASA duyurdu, dünya kilitlendi! İlk kez olacak...
NASA duyurdu, dünya kilitlendi! İlk kez olacak...ABD Havacılık ve Uzay Ajansı yani NASA, biririnden heyecan verici projelerle hayal gücümüzün sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Son yıllarda başarıya ulaşan sayısız misyondan sonra, önümüzdeki yıllarda gerçekleşmesi hedeflenen projeler dünyayı heyecanlandırıyor. NASA son olarak James Webb Uzay Teleskobu'nun fırlatılması için tarih verdi ve 18 Aralık'ı işaret etti. James Webb teleskobu, 18 Aralık Cumartesi günü Avrupa Uzay Üssü’nden uzaya gönderilecek.
14.09.2021Teknoloji
Son dakika: Tarih belli oldu! 18 Aralık'ta uzay yolcusu
Son dakika: Tarih belli oldu! 18 Aralık'ta uzay yolcusuABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Hubble Uzay Teleskobu'nun yerini alması planlanan yeni nesil James Webb Uzay Teleskobu'nu 18 Aralık’ta fırlatmaya hazırlanıyor.
8.09.2021Teknoloji
Elon Musk, Jeff Bezos'u tiye aldı: "İşe yaramazsa ölüme dava açacak"
Elon Musk, Jeff Bezos'u tiye aldı: "İşe yaramazsa ölüme dava açacak"Teknoloji milyarderi daha önce de "Lobicilik ve avukatlarla yörüngeye çıkılabilseydi, Bezos şu anda Plüton'da olurdu" demişti.
8.09.2021Teknoloji
NASA’dan açıklama geldi! Dünya’nın yörüngesine yakın geçecek
NASA’dan açıklama geldi! Dünya’nın yörüngesine yakın geçecekNASA tarafından 2021RE olarak adlandırılan devasa astreoidin, cuma günü Dünya’ya yaklaşması bekleniyor. Söylendiği kadarıyla bu devasa taş, Dünya’ya yaklaşan 6 astreoidden yalnızca biri. Yaklaşık 137 metre çapında olan bu asteroit 10 Eylül tarihinde dünyamıza yaklaşacak.
8.09.2021Teknoloji
İlk örnek alındı! Cevabı bu kayanın içinde
İlk örnek alındı! Cevabı bu kayanın içindeABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) Mars'a gönderdiği Persevarence keşif aracının Mars’tan ilk kaya örneğini aldığı bildirildi.
7.09.2021Teknoloji
İda'nın neden olduğu petrol sızıntısı uzaydan görüntülendi
İda'nın neden olduğu petrol sızıntısı uzaydan görüntülendiABD'nin Meksika Körfezi'ndeki eyaleti Louisiana kıyılarındaki sularda en az 16 kilometreye yayılan bir petrol sızıntısı uydu görüntüleriyle yakalandı.
6.09.2021Dünya
NASA’nın Mars gezgini Perseverance ilk kaya örneğini almayı başardı
NASA’nın Mars gezgini Perseverance ilk kaya örneğini almayı başardıMars gezgini Perseverance’ın en büyük görevi dünyadaki bilim insanlarına ‘Mars’taki yaşamı anlayacak deliller’ getirmek. Bunun için Mars’tan ilk kaya örneklerini getirmesi gerekirken bunu başaramayan gezgin, ikinci denemesinde ilk kaya örneğini sorunsuz almayı başardı.
4.09.2021Teknoloji
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleri
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Kedilerin 70’ten fazla ırkı bulunur. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Sahipler kedi isimleri konusu üzerine derin bir araştırma sürecine girerler. Ancak isim seçme konusunda kararsızlık yaşarlar. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2021 içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.09.2021Evcil Hayvan
Jeff Bezos'un SpaceX'e açtığı dava ertelendi, sebebi: 'PDF dosyaları çok büyük'
Jeff Bezos'un SpaceX'e açtığı dava ertelendi, sebebi: 'PDF dosyaları çok büyük'Blue Origin'in 7 GB'tan büyük PDF halindeki devasa dava dosyası, kurumun bilgisayarlarının çökmesine neden oluyor.
3.09.2021Teknoloji
NASA ilk kez uçan taksi denemelerine başladığını duyurdu
NASA ilk kez uçan taksi denemelerine başladığını duyurduJoby Aviation adlı şirketle işbirliği yapan NASA, elektrikli dikey kalkış ve iniş (electric vertical takeoff and landing - eVTOL) denen uçan taksinin deneme uçuşlarına başladı.
3.09.2021Teknoloji
NASA, 40 yeni ötegezegen keşfettiğini açıkladı
NASA, 40 yeni ötegezegen keşfettiğini açıkladıTwitter’dan yapılan açıklamada, "Kepler uzay aracı 2018'de emekli oldu ama gökbilimciler verilerinde yeni dünyalar bulmaya devam ediyor!" ifadeleri yer aldı.
2.09.2021Teknoloji
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmış
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmışDünyamız son veriler ışığında 4.5 milyar yaşında. Tüm kıtaların birbirine yapışık olduğu ve süper kıta olarak da anılan Pangea'dan milyonlarca yıl sonra mavi gezegen en nihayetinde bugünkü halini aldı. Bu esnada da sayısız canlı türü ve farklı iklimsel değişimler dünya tarihinden gelip geçti. Peki uçsuz bucaksız okyanuslar, ormanlar, çöller bir zamanlar nasıldı? Bilim insanları uzun süredir bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın en büyük çölü Sahra üzerine yapılan araştırmalar ezberleri bozacak nitelikte. Uçsuz bucaksız Sahra Çölü bir zamanlar ormanlarla kaplıymış.
31.08.2021Tatil
Alevli bir kılıç gibi uzanan oluşum görüntüledi! Dünya'dan bin 300 ışık yılı uzaklıkta
Alevli bir kılıç gibi uzanan oluşum görüntüledi! Dünya'dan bin 300 ışık yılı uzaklıktaAmerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) ve Avrupa Uzay Ajansı’nın (ESA) yönettiği Hubble Uzay Teleskobu yeni ve çarpıcı bir görüntü kaydetti. Yayımlanan fotoğrafta alevli bir mavi kılıç, dev bir kozmik cismin içinden geçiyormuş gibi görünüyor.
31.08.2021Teknoloji
İnsanların Mars'a gitmesi için en uygun zaman belirlendi!
İnsanların Mars'a gitmesi için en uygun zaman belirlendi!Gökbilimciler, insanların Mars’a seyahat edebileceği en uygun zamanın Güneş’in "solar maksimum" evreleri olduğunu keşfetti.
30.08.2021Teknoloji
SpaceX, NASA için roketini fırlattı! Avokado, limon ve dondurma gönderdi
SpaceX, NASA için roketini fırlattı! Avokado, limon ve dondurma gönderdiAmerikan SpaceX firmasının Uluslararası Uzay İstasyonu'na malzeme taşıyan roketi fırlatıldı.
29.08.2021Teknoloji
İnsan yaşamına uygun gezegenler keşfedildi!
İnsan yaşamına uygun gezegenler keşfedildi!Bilim insanları güneş sistemi dışında insan yaşamına uygun gezegenler keşfetti. Bilim insanları, güneş sisteminin dışında insan yaşamının mümkün olduğu birden fazla gezegen keşfettiklerini duyurdu. Yeni keşif, Dünya dışında yaşam arayışı için dönüm noktası olabilir.
26.08.2021Teknoloji
NASA, Mars'ın panoramik görüntülerini yayımladı
NASA, Mars'ın panoramik görüntülerini yayımladıAmerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'ın panoramik görüntülerini yayımladı.
25.08.2021Teknoloji
Mars küçük kum fırtınalarından bile kuraklaşıyor
Mars küçük kum fırtınalarından bile kuraklaşıyorBilim insanları, küçük kum fırtınalarının da büyükleri gibi Mars'ı kuraklaştırdığını keşfetti.
25.08.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

nasamarsSpaceXuzayElon Musk

Nasa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.