Geri Dön
Dünyaİmran Han’ın ‘şehit’ lafı tartışma yarattı

İmran Han’ın ‘şehit’ lafı tartışma yarattı

Pakistan Başbakanı İmran Han’ın, mecliste yaptığı konuşmada, terör örgütü El Kaide’nin eski lideri Usame bin Ladin’in ABD tarafından 2011 yılında Pakistan’da öldürülmesi için “şehit edildi” demesi ülkede tartışmaya yol açtı.

İmran Han’ın ‘şehit’ lafı tartışma yarattı

Han, konuşmasında “ABD, Abbottabad’a geldi ve Bin Ladin’i öldürdü, şehit etti. Sonra ne oldu? Bütün dünya bize lanet okudu, hakkımızda kötü konuştu. ABD operasyonu bize haber vermedi” ifadelerini kullandı. Bin Ladin’in öldürüldüğü dönemde iktidarda bulunan Pakistan Halk Partisi’nin (PPP) Genel Başkanı Bilaval Butto-Zerdari, “Han’ın bu açıklaması, şiddet yanlısı aşırıcılığa olan yatkınlığıyla tutarlıdır” diyerek tepki gösterdi. Eski Dışişleri Bakanı Khawaja Asif ise, “Bin Ladin, ülkemize terörizm getirdi. Bu dört dörtlük teröriste, Başbakan nasıl ‘Şehit’ der?” ifadelerini kullandı. Başbakanı savunmaya çalışan Teknoloji Bakanı Fawad Chaudhry ise “dil sürçmesi” yaşandığını iddia etti.

Kastamonu'da, 6 kardeşe ait 6 evde yangın çıktıKastamonu'nun Cide ilçesinde, 6 kardeşe ait olan ve yan yana bulanan 6 evde yangın çıktı. Ekiplerin alevlere müdahalesi sürerken, 1'i dumandan etkilenen 1'i de ayaklarından yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet