İmran Han

İmran Han

Son dakika İmran Han haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İmran Han gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İmran Han haber sayfamızda...

İmran Han

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 332 imran han haberi bulunmuştur.
Pakistan'da Şahbaz Şerif yeniden başbakan seçildi
Pakistan'da Şahbaz Şerif yeniden başbakan seçildi İmran Han'ın desteklediği bağımsızların ipi göğüslediği Pakistan seçimlerinden dört hafta sonra koalisyon hükümeti kuruldu, sandıktan ikinci sırada çıkan Pakistan Müslüman Ligi-Navaz’ın lideri Şerif bir kez daha başbakanlık koltuğuna oturdu.
3.03.2024 Dünya
Pakistan’da koalisyon çabası
Pakistan’da koalisyon çabası Pakistan’da hapisteki İmran Han’ın desteklediği bağımsız adaylar mecliste çoğunluk sağlasa da, Navaz Şerif öncülüğündeki PML-N ile Bilaval Butto önderliğindeki PPP arasında bir koalisyon kurulması bekleniyor.
11.02.2024 Dünya
Pakistan seçiminde beklenmedik yarış!
Pakistan seçiminde beklenmedik yarış! Pakistan seçimlerinde hapisteki eski başbakan İmran Han’ın desteklediği adaylar beklenenin çok üzerinde oy aldı ve büyük bir sürprize imza attı. Hükümet kuracak sayıya kimse erişemezken, büyük çekişmeye sahne olan seçimde Navaz Şerif’in partisi ikinci sırada kaldı.
10.02.2024 Dünya
Pakistan’da kritik seçim
Pakistan’da kritik seçim Pakistan’da halk genel seçimler için dün sandık başına gitti. Ülkeyi 5 yıl boyunca yönetecek yeni hükümetin belirleneceği seçim günü internet ve cep telefonu hizmetlerinin kesilmesi ise dikkat çekti.
9.02.2024 Dünya
Pakistan seçimleri neden önemli?
Pakistan seçimleri neden önemli? Pakistan'da siyasi karışıklık, ekonomik kriz ve artan güvenlik endişeleri eşliğinde 8 Şubat'ta genel seçimler yapılıyor.
8.02.2024 Dünya
Pakistan gergin seçimde sandık başında: Telefon hizmeti kesildi
Pakistan gergin seçimde sandık başında: Telefon hizmeti kesildi Pakistan, eski Başbakan İmran Han'ın iktidardan düşürülmesinin ardından aylar süren politik gerginlik sonrası sandık başında.
8.02.2024 Dünya
Pakistan: İmran Han ve eşine 14’er yıl hapis cezası
Pakistan: İmran Han ve eşine 14’er yıl hapis cezası Pakistan’da devlet hediyelerini sattıkları gerekçesiyle yargılandıkları yolsuzluk davasında suçlu bulunan eski Başbakan İmran Han ve eşi Büşra Han, 14’er yıl hapis cezasına çarptırıldı.
31.01.2024 Dünya
İmran Han, 'devlet sırlarını ifşa etmekten' 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı
İmran Han, 'devlet sırlarını ifşa etmekten' 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı İmran Han’ın avukatları, İslamabad mahkemesinin bugünkü kararına çarşamba günü itiraz edip bir üst mahkemeye başvuracak.
30.01.2024 Dünya
İran’a yönelik tepkiler büyüyor
İran’a yönelik tepkiler büyüyor İran’ın Kuzey Irak ve Suriye’den sonra Pakistan’ı da hedef alması bölgedeki gerginliği daha da artırdı. Saldırıda iki çocuğun öldüğünü duyuran Pakistan’dan gelen sert açıklamalar dikkat çekti.
18.01.2024 Dünya
2024 yılında dünya genelinde yapılacak tüm seçimler
2024 yılında dünya genelinde yapılacak tüm seçimler Gezegendeki nüfusun neredeyse yarısına ev sahipliği yapan onlarca ülkede 2024 yılında genel seçimler yapılacak. Bununla birlikte oy kullanma hakkını kullanan vatandaşların sayısının çokluğu, pek de iyiye işaret etmiyor. Öyle ki bu yıl, en sağlam demokrasiler bile bir anlamda test edilecek.
10.01.2024 Dünya
İmran Han yapay zekayla miting yaptı
İmran Han yapay zekayla miting yaptı Partisinin halka açık miting düzenlemesine izin verilmeyen Pakistan’ın hapisteki eski başbakanı İmran Han, destekçilerine seslenmek için yapay zekayı kullandı.
19.12.2023 Dünya
Başkan Biden’in kardeşi FBI dinlemesine takılmış
Başkan Biden’in kardeşi FBI dinlemesine takılmış ABD Başkanı Joe Biden’ın kardeşi James Biden’ın, 1990’larda bir rüşvet davası kapsamında FBI dinlemesine takıldığı ortaya çıktı.
19.12.2023 Dünya
‘Güzel’in saçı sorun oldu
‘Güzel’in saçı sorun oldu Fransa güzeli seçilen Eve Gilles, yarışmanın 103 yıllık tarihinde kısa saçıyla birincilik elde eden ilk yarışmacı oldu. Bu da ülkede tartışma yarattı.
19.12.2023 Dünya
Pakistan’da akılalmaz olay! Senatör ile avukat canlı yayında kavga etti
Pakistan’da akılalmaz olay! Senatör ile avukat canlı yayında kavga etti Pakistan’da canlı yayına katılan Pakistan Adalet Hareketi Partisi’nden (PTI) avukat ve hukuk uzmanı Sher Afzal Marwat ile Pakistan Müslüman Birliği-Navaz’ın (PML-N) senato üyesi Afnan Ullah Khan, tekme tokat birbirlerine girdi.
28.09.2023 Dünya
Florida’yı Idalia Kasırgası vurdu: Nadir görülen hava olayı kokpitten kaydedildi
Florida’yı Idalia Kasırgası vurdu: Nadir görülen hava olayı kokpitten kaydedildi ABD’nin Florida eyaletini vuran Idalia Kasırgası ile meydana gelen hava olayı uçağın kokpitinden kaydedildi. Kasırga nedeniyle birçok bölgede 850’den fazla uçuş iptal oldu.
30.08.2023 Dünya
Imran Han'ın tutukluluğu 14 gün uzatıldı
Imran Han'ın tutukluluğu 14 gün uzatıldı Pakistan'da mahkeme, eski Başbakan Imran Khan'ın devlet sırlarını sızdırmakla suçlandığı davada tutukluluk süresini 14 gün uzattı.
30.08.2023 Dünya
Pakistan'da genel seçimler ertelenecek
Pakistan'da genel seçimler ertelenecek Pakistan’da ulusal parlamento resmen feshedildi. Ancak 90 gün içinde yapılması planlanan seçimler muhtemelen ertelenecek.
10.08.2023 Dünya
Pakistan eski Başbakanı İmran Han tutuklandı
Pakistan eski Başbakanı İmran Han tutuklandı Pakistan'ın eski Başbakanı İmran Han tutuklandı. Görevi sırasında aldığı hediyelerden dolayı yolsuzluktan suçlu bulunan Han, üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.
5.08.2023 Dünya
Pakistan’da 'Imran Khan' protestosu! 'Köleliğin zincirlerini her zaman kırdık'
Pakistan’da 'Imran Khan' protestosu! 'Köleliğin zincirlerini her zaman kırdık' Pakistan’da eski Başbakan Imran Khan’ın Yüksek Mahkeme tarafından serbest bırakılması, hükümet destekçileri tarafından protesto edildi.
15.05.2023 Dünya
İmran Han protesto çağrısı yaptı!
İmran Han protesto çağrısı yaptı! Pakistan’da tutuklanması sonrası başlayan gösterilerin ardından kefaletle serbest bırakılan eski Başbakan İmran Han, pazar günü ülke genelinde her cadde ve köyde ‘özgürlük’ için protestolar düzenlenmesini istedi.
15.05.2023 Dünya
Pakistan'da gergin pazar! İmran Han, halka 'özgürlük için' protesto çağrısı yaptı
Pakistan'da gergin pazar! İmran Han, halka 'özgürlük için' protesto çağrısı yaptı Pakistan'da parlamentoda 10 Nisan 2022'de yapılan güven oylamasında 174 "hayır" oyuyla İmran Han hükümetinin düşürülmesinin ardından başlayan gerginlik şiddet olaylarıyla devam ediyor.
14.05.2023 Dünya
İmran Han evine döndü
İmran Han evine döndü Pakistan’ın eski başbakanı İmran Han, tutuklanmasının yasa dışı ilan edilmesinin ardından dün Lahore kentindeki evine döndü.
14.05.2023 Dünya
İmran Han kefaletle serbest
İmran Han kefaletle serbest Pakistan’da mahkeme eski başbakan İmran Han’ın 2 haftalık geçici kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi.
13.05.2023 Dünya
İmran Han’a tahliye kararı
İmran Han’a tahliye kararı Pakistan’da eski başbakan İmran Han’ın yolsuzluk nedeniyle salı günü yaka paça tutuklanması sebebiyle taraftarlarının sokağa dökülmesinin ardından, dün Anayasa Mahkemesi’den “Han’ın serbest bırakılması” kararı çıktı.
12.05.2023 Dünya
Pakistan savaş alanına döndü
Pakistan savaş alanına döndü Pakistan eski başbakanı İmran Han, tutuklanmasının ardından dün yüksek güvenlik önlemleri altında duruşmaya çıkarken, ülkede sokaklar savaş alanına döndü.
11.05.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İmran Han ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.