Geri Dön

İngiltere Dışişleri Bakanı’ndan büyük gaf

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson Bristol’da bir sih tapınağını ziyaret etti.  Ziyaret sırasında sih inancına göre başına türban takılan Johnson alkolle ilgili büyük bir gafa da imza attı.

İngiltere Dışişleri Bakanı’ndan büyük gaf

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, ülkesinde bir Sih Tapınağı’nı ziyaret etti. İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla yeni ticari atılımlarla ilgili konuşan Johnson, Hindistan’a viski ihracatını desteklediğin, söyledi ve İngiltere’den daha çok viski alınması gerektiğini belirtti.

Ancak Sih inancında alkol kullanılmıyor. Tamamen yasak olmasa da alkol Sih inancı için yanlış. Özellikle Sih Tapınağı’nda alkol tüketimine karşı dini kurallar mevcut. Bu durumda Johson'ın bu tavrı büyük bir gad olarak yorumlandı.

BBC muhabiri olayla ilgili ‘Sayın Johson meydan okudu: Sen bir Sih tapınağında nasıl alkolden söz edersin’ yorumunu yaptı.

Sih’lerin Boris Johson’a türban giydirdiği görüntüler de İngiliz basının da büyük ilgi gördü.

En yakın arkadaşı anlattı: Kocası kıskanmasın diye giyimini bile değiştirdiAntalya'da doktor eşi Yusuf Onur Kaan Bozkurt'un (58) tabancayla vurup öldürdüğü diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt'un (38) en yakın arkadaşı ve danışanı Tuğba Pekdiri Avcı, "Gamze, kocası kıskanmasın diye giyimini bile ona göre ayarlıyordu. Yaşarken melek gibiydi, şimdi melek oldu gitti" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet