Boris Johnson

Boris Johnson

Britanyalı muhafazakar politikacı ve gazeteci. Londra Belediye Başkanı olan Johnson, daha önce Henley milletvekilliği görevinde bulundu. Ayrıca The Spectator dergisinde editör olarak çalıştı.Oxford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra The Times'da kariyerine başladı. Daha sonra editör asistanı olduğu The Daily Telegraph'a gecti. 1999'da The Spectator dergisinde editör oldu. 2001 Genel Seçimlerinde House of Commons'a seçildi ve ülkenin en yüksek profile sahip politikaciları arasında yerini aldı.Osmanlı'nın son döneminde Dahiliye Nazırlığı yapmış olan Ali Kemal'in öz torunu Stanley Johnson'un oğludur. İngiltere Muhafazakar Parti Henley milletvekili iken girdiği mahalli seçimlerde, 1 Mayıs 2008 tarihinde Londra Belediye Başkanı seçilmiştir.

Boris Johnson

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.015 boris johnson haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan Kolombiya Cumhurbaşkanı Marquez'in eşi María Juliana Ruiz'le görüştü
Emine Erdoğan Kolombiya Cumhurbaşkanı Marquez'in eşi María Juliana Ruiz'le görüştüEmine Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanı Ivan Duque Marquez'in eşi María Juliana Ruiz ile bir araya geldi.
20.05.2022Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boris Johnson ile görüştü
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boris Johnson ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İngiltere Başbakanı Johnson ile görüşmesinde, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik talebi ve Ukrayna-Rusya savaşı dahil bölgesel gelişmeler ele alındı. Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson'a, Finlandiya ve İsveç'in Türkiye'nin meşru endişelerini bihakkın gözeteceğinden emin olmak istediklerini belirtti.
20.05.2022Siyaset
Rusya’ya kafa tutan Instagram çağının lideri
Rusya’ya kafa tutan Instagram çağının lideriFinlandiya Başbakanı Sanna Marin, dümeni NATO’ya kırıp ülkesinin tarafsızlığına son vererek Rusya’ya meydan okuyor. Dünyanın en genç başbakanı olan feminist siyasetçi, Instagram paylaşımlarıyla da ünlü. İşte 36 yaşındaki Marin’in hikâyesi
15.05.2022Dünya
Rusya'dan Finlandiya’ya 'elektrik' şoku!
Rusya'dan Finlandiya’ya 'elektrik' şoku!Rusya, Finlandiya'nın NATO'ya başvuru yapması halinde misilleme yapmak zorunda kalacağını duyurmuştu. Alınan karar sonrası Rus devlete ait firma, "Bu durum istisnai ve yirmi yılı aşkın ticaret tarihimizde ilk kez oldu" dedi.
14.05.2022Ekonomi
Başbakan Boris Johnson'dan flaş talimat! 91 bin kişiyi işten çıkaracak
Başbakan Boris Johnson'dan flaş talimat! 91 bin kişiyi işten çıkaracakİngiltere'de hükümetin kamu personelinden sorumlu en üst düzey yetkilisi, hükümetin, tasarruf amacıyla, devlet memuru sayısını beşte bir oranında azaltarak 91 bin kadroyu kapatmak istediğini söyledi.
13.05.2022Ekonomi
Son dakika... Kremlin Finlandiya'ya ateş püskürdü! NATO depremi
Son dakika... Kremlin Finlandiya'ya ateş püskürdü! NATO depremiSon dakika haberlere göre, Devlet Başkanı Niinisto ve Başbakan Marin imzalı ortak açıklamada, Finlandiya'nın gecikmeden ittifaka başvuru yapması gerektiği belirtildi. Kremlin'den yapılan ilk açıklamada ise Helsinki yönetimine tehditler savruldu.
12.05.2022Dünya
İngiltere’den Finlandiya ve İsveç’e ‘koruma’ sözü
İngiltere’den Finlandiya ve İsveç’e ‘koruma’ sözüİsveç ve Finlandiya, NATO’ya üyelik başvurusu öncesinde İngiltere ile güvenlik anlaşması imzaladı.
12.05.2022 Dünya
59 yıl sonra Kraliçesiz açılış
59 yıl sonra Kraliçesiz açılışİngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, her yıl katıldığı İngiltere Parlamentosu’nun resmi açılış törenine 59 yıl sonra ilk kez katılmadı.
11.05.2022Dünya
Johnson'dan iki ülkeye dikkat çeken NATO ziyareti
Johnson'dan iki ülkeye dikkat çeken NATO ziyaretiİngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yarın NATO’yu katılmayı değerlendiren İsveç ve Finlandiya’yı ziyaret edeceği açıklandı.
10.05.2022Dünya
İngiltere’den Ukrayna’ya 1.6 milyar dolarlık ek askeri destek paketi
İngiltere’den Ukrayna’ya 1.6 milyar dolarlık ek askeri destek paketiİngiltere, Ukrayna'ya 1.6 milyar dolar (1.3 milyar sterlin) ek askeri destek paketi gönderileceğini duyurdu.
8.05.2022Dünya
Zelenskiy'nin poları İngiltere'de 90 bin sterline satıldı
Zelenskiy'nin poları İngiltere'de 90 bin sterline satıldıİşgalin başlamasıyla Ukrayna liderinin üstünden çıkarmadığı haki polar, İngiltere Başbakanı Johnson'ın yönettiği açık artırmada rekor fiyata alıcı buldu.
7.05.2022Dünya
Boris kan kaybetti
Boris kan kaybettiLondra İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’ın siyasi geleceği için önemli bir veri olarak görülen yerel seçimler gerçekleşti.
7.05.2022Dünya
İngiltere'de yerel seçimlerin ilk sonuçları, muhalefetteki İşçi Partisi ve Liberal Demokratlar lehine
İngiltere'de yerel seçimlerin ilk sonuçları, muhalefetteki İşçi Partisi ve Liberal Demokratlar lehineBirleşik Krallık'ı oluşturan İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda'da seçmenler, dün sandık başına gitti. İngiltere'deki yerel seçimlerde ilk sonuçlara göre Başbakan Boris Johnson liderliğindeki Muhafazakar Parti, seçmenlerinin bir kısmını ana muhalefetteki İşçi Partisi'ne ve diğer muhalefet partisi Liberal Demokratlara kaptırmış görünüyor.
6.05.2022Dünya
Ukrayna'ya yeni destek paketini açıkladı! Putin'e çok sert sözler
Ukrayna'ya yeni destek paketini açıkladı! Putin'e çok sert sözlerİngiltere Başbakanı Boris Johnson, videokonferans yoluyla Ukrayna parlamentosuna yaptığı hitabında, Ukrayna’ya 300 milyon poundluk askeri destek paketini duyurdu.
3.05.2022Dünya
Son dakika... 'Kıyamet Günü' uçağı 12 yıl sonra göründü!
Son dakika... 'Kıyamet Günü' uçağı 12 yıl sonra göründü!Son dakika haberlere göre, Ukrayna'da hayal kırıklığı yaşayan Rus lider Putin'i muhtemel bir nükleer savaşta taşıyacak uçak, 2010'dan bu yana ilk kez Moskova semalarında uçtu. Günlerce havada kalabilen ve pencereleri bulunmayan uçağın görünmesiyle Putin'in Batılı ülkelere bir mesaj verdiği tahmin ediliyor.
4.05.2022Dünya
Carpenter: Rusya, sahte referandumlarla Donetsk ve Luhansk'ı ilhak edebilir
Carpenter: Rusya, sahte referandumlarla Donetsk ve Luhansk'ı ilhak edebilirABD'nin Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) temsilcisi Michael Carpenter, Rusya'nın Ukrayna'nın doğusunda işgal ettiği bölgeleri 'düzmece referandumlarla' ilhak etmeye hazırlandığını söyledi.
3.05.2022Dünya
Ukrayna işgali toplu yıkıma götürebilir! Batı ittifakını parçalayabilecek beş sorun
Ukrayna işgali toplu yıkıma götürebilir! Batı ittifakını parçalayabilecek beş sorunRusya'nın Ukrayna'yı işgali Batı'yı birleştirdi ve Batı değerlerini odak noktasına oturttu ancak çatışma bir sonraki aşamaya doğru evrildiğinde, bu beraberlik ne kadar sürecek?
28.04.2022Dünya
İngiltere’den nükleer adım
İngiltere’den nükleer adımİngiltere hükümeti açıkladığı yeni enerji stratejisinde ülkedeki mevcut nükleer santrallere 8 yeni nükleer reaktör eklemeyi planlıyor...
26.04.2022Vitrin
Büyük dedesi üzerinden çağrı!
Büyük dedesi üzerinden çağrı!Dünyanın önde gelen gazeteleri arasında bulunan ABD’li “New York Times”ta dün yayınlanan bir ilanda, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a büyük dedesi Ali Kemal hatırlatılarak, sözde Ermeni Soykırımı’nın tanıması çağrısı yapıldı.
26.04.2022Dünya
‘Temel İçgüdü’  iddiası için büyük tepki
‘Temel İçgüdü’ iddiası için büyük tepkiİngiltere’de muhalif siyasetçi Angela Rayner, iktidar partisi mensuplarınca parlamentoda başbakanın aklını karıştırmak için ‘Temel İçgüdü’ filmindeki bacak bacak üstüne atma taktiğini kullanmakla suçlandı. Ama bu iddia büyük tepki gördü.
25.04.2022Dünya
Rus helikopterine binmeyi reddetti
Rus helikopterine binmeyi reddettiBirleşik Krallık (BK) Başbakanı Boris Johnson, Hindistan’ı ziyaret etti. Independent Türkçe’de yer alan habere göre ziyaret sırasında Johnson’ın güzergahındaki gecekondular beyaz örtülerle kapatıldı. BK Başbakanı’nın bineceği Rus yapımı helikopterin ise ABD yapımı bir helikopterle değiştirildiği ortaya çıktı.
24.04.2022Dünya
Son dakika... Dünya ilk kez gördü! Putin'in tank mezarlığı
Son dakika... Dünya ilk kez gördü! Putin'in tank mezarlığıRus generalin Ukrayna işgalinden sonra üçüncü bir ülkeden söz etmesi deprem etkisi yarattı, sokaklarda cesetlerin yattığı Mariupol'de Rus işgalciler yeniden saldırıya geçti. Kremlin'in gözde yayın organı yanlışlıkla Ukrayna'da öldürülen asker sayısını yayınladı, silinen haberde 13 bin 414 askerin yitirildiği yazıyordu. İşgale katılan Rus özel kuvvetleri askerlerinin taktığı peçler ise, gözdan kaçacak gibi değil, sınırdaki gizli tank mezarlığı ise ilk kez görüntülendi.
23.04.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu: Savaş üçüncü ülkeye kapı aralayacak
Son dakika... Rus ordusu: Savaş üçüncü ülkeye kapı aralayacakSon dakika haberlere göre, Rusya'nın Mariupol'deki vahşeti uydudan göründü, yeni toplu mezarların uzunluğu 85 metre. Rus ordusu gün içinde yaptığı açıklamada işgalin asıl hedefini duyurdu, işgalciler Ukrayna'nın güneybatı komşusuna ulaşmayı amaçlıyor.
22.04.2022Dünya
Son dakika... Rusya'dan İngiltere'ye: Ukrayna'ya silah göndermeyi durdur!
Son dakika... Rusya'dan İngiltere'ye: Ukrayna'ya silah göndermeyi durdur!Londra'yı açık şekilde uyaran Moskova, Mariupol'de yakalanan iki İngiliz savaşçı için "Merak etmeyin, onlara iyi bakıyoruz" açıklamasını yaptı.
21.04.2022Dünya
Ukrayna’ya silah akışı hızlandı
Ukrayna’ya silah akışı hızlandıRusya’nın Ukrayna’nın Donbas bölgesine yönelik büyük bir saldırı başlatmasının ardından, Batılı ülkeler, Kiev yönetimine silah teslimatlarını hızlandırdı.
21.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Boris Johnson ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.