Boris Johnson

Boris Johnson

Britanyalı muhafazakar politikacı ve gazeteci. Londra Belediye Başkanı olan Johnson, daha önce Henley milletvekilliği görevinde bulundu. Ayrıca The Spectator dergisinde editör olarak çalıştı.Oxford Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra The Times'da kariyerine başladı. Daha sonra editör asistanı olduğu The Daily Telegraph'a gecti. 1999'da The Spectator dergisinde editör oldu. 2001 Genel Seçimlerinde House of Commons'a seçildi ve ülkenin en yüksek profile sahip politikaciları arasında yerini aldı.Osmanlı'nın son döneminde Dahiliye Nazırlığı yapmış olan Ali Kemal'in öz torunu Stanley Johnson'un oğludur. İngiltere Muhafazakar Parti Henley milletvekili iken girdiği mahalli seçimlerde, 1 Mayıs 2008 tarihinde Londra Belediye Başkanı seçilmiştir.

Boris Johnson

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.521 boris johnson haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...
Son dakika haberi: Korkulan oldu! Savaş gemileri karşı karşıya...Son dakika haberlere göre, Manş Denizi'ndeki bir adada patlak veren kriz İngiltere ve Fransa'yı karşı karşıya getirdi, bir limanı ablukaya alan 70 balıkçı teknesini İngiliz savaş gemileri izliyor. İngiliz gazeteleri 'Savaşa hazırız' manşetleri atarken, Fransa lideri Macron da bir başka savaş gemisiyle misilleme yaptı.
6.05.2021Dünya
İngiltere yerel seçimler için sandık başında
İngiltere yerel seçimler için sandık başındaİngiltere'de yaklaşık 48 milyon seçmen, yerel yönetimleri belirlemek için 143 seçim bölgesinde sandık başına gidiyor.
6.05.2021Dünya
Boris Johnson'dan İskoçya açıklaması: Sorumsuzluk
Boris Johnson'dan İskoçya açıklaması: Sorumsuzlukİngiltere Başbakanı Boris Johnson, İskoçya'da ikinci bir bağımsızlık referandumu düzenlemenin sorumsuzluk olacağını savundu.
5.05.2021Dünya
Son dakika... İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Dışişleri Bakanı Blinken’le görüştü!
Son dakika... İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Dışişleri Bakanı Blinken’le görüştü!İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında ülkede bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'le bir araya geldi. Açıklamada, Johnson'ın 11-13 Haziran'da İngiltere'nin Cornwall kasabasında gerçekleştirilecek G7 Liderler Zirvesi için ülkeye gelecek ABD Başkanı Joe Biden'ı karşılamayı dört gözle beklediği bildirildi.
4.05.2021Dünya
Kişisel numarası halka açıkmış!
Kişisel numarası halka açıkmış!İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın kişisel telefon numarasının 15 yıldır internette dolaştığı ortaya çıktı. 2006’da gölge Yüksek Öğretim Bakanı olan Johnson’ın, bir düşünce kuruluşunun basın bülteninde yayınlanan telefon numarasının o tarihten bu yana internette herkese açık şekilde dolaştığı belirtildi.
1.05.2021Dünya
Rehber Star emekli  oldu
Rehber Star emekli olduAnkara dipomatlarının renkli siması Büyükelçi Moore’un eşine eşlik eden rehber köpeği Star emekli oldu. Moore yaptığı paylaşımda Star’ın VIP bulaşmalara tanıklık ettiğine vurgu yaptı
29.04.2021Gündem
Johnson'a resmi konuttaki tadilattan soruşturma
Johnson'a resmi konuttaki tadilattan soruşturmaİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın Başbakanlık konutundaki dairesinin tadilat giderlerini bağış paralarıyla karşıladığı iddiaları üzerine tadilatın finansmanına yönelik resmi soruşturma başlatıldığı bildirildi.
28.04.2021Dünya
Zengin ülkelere çağrı: Aşılarınızı Hindistan'la paylaşın!
Zengin ülkelere çağrı: Aşılarınızı Hindistan'la paylaşın!İngiltere'nin önde gelen bilim insanları, Hindistan gibi düşük gelirli nüfusun fazla olduğu ülkelerde artan koronavirüs vakalarıyla mücadele için Başbakan Boris Johnson ve diğer zengin ülkelerin liderlerine Covid-19 aşılarını paylaşmaları çağrısı yapıyor.
28.04.2021Dünya
Johnson için çember daralıyor
Johnson için çember daralıyorSon haftalarda bizzat en yakın çevresinde yer almış kişiler tarafından hemen her gün basına sızdırtılan yeni haberlerle ciddi siyasi baskı altında kalan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bugün kabinesini toplantıya çağırdı.
27.04.2021Dünya
Daily Mail: Johnson 'cesetler üst üste yığılsın' dedi
Daily Mail: Johnson 'cesetler üst üste yığılsın' dediİngiliz gazetesinin manşetten verdiği haber gündeme bomba gibi düştü, Londra yönetimi sabah ilk iş olarak Daily Mail'i yalanladı.
26.04.2021Dünya
İngiltere'de Başbakan Johnson'ın tadilat masraflarıyla ilgili tartışma büyüyor
İngiltere'de Başbakan Johnson'ın tadilat masraflarıyla ilgili tartışma büyüyorİngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın, Başbakanlık Konutu'ndaki dairesinin tadilatıyla ilgili tartışma sürüyor. Uluslararası Ticaret Bakanı Liz Truss, Johnson'ın tadilat masraflarını kendi cebinden ödediğini söyledi.
25.04.2021Dünya
Son dakika... Biden'ın ilk yurt dışı ziyareti açıklandı!
Son dakika... Biden'ın ilk yurt dışı ziyareti açıklandı!Gelen son dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden ilk yurt dışı ziyaretini haziran ayında İngiltere ve Belçika'ya gerçekleştirecek. Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, Biden'ın İngiltere ziyareti kapsamında İngiltere Başbakanı Boris Johnson da dahil G7 liderleri ile ikili görüşmeler gerçekleştireceğini kaydetti.
23.04.2021Dünya
Boris Johnson kararlı!
Boris Johnson kararlı!İngiltere sınırları içerisinde Avrupa Süper Ligi maçlarını oynattırmayacağını açıklayan ve hükümet olarak yasa çıkaracaklarını belirten İngiltere Başbakanı Johnson, çalışmaların aksamasını istemiyor.
Dip dalgası devleri vurdu!
Dip dalgası devleri vurdu!UEFA’dan ayrılarak Avrupa Süper Ligi’ni kurmaya kalkışan 12 kulüpten önce 6 İngiliz ayrıldı, arkasından Milan, Inter, Juventus, Atletico Madrid de gelince yeni oluşum tamamen çatırdadı. Futbolcu, taraftar; oyunun asıl aktörleri direnç koyunca mega proje alabora oldu.
İngiltere karbon emisyonunu azaltmayı planlıyor
İngiltere karbon emisyonunu azaltmayı planlıyorİngiliz hükümeti ülkede karbon emisyonunun 2035 yılına kadar yüzde 78 azaltılması yönündeki kapsamlı planını açıkladı.
21.04.2021Uzmanpara
Birleşik Krallık emisyonları 2035'e kadar yüzde 78 azaltacak
Birleşik Krallık emisyonları 2035'e kadar yüzde 78 azaltacakBirleşik Krallık hükümeti, ülkede emisyonları 2035 yılına kadar, 1990 yılındaki düzeylerinden yüzde 78 azaltmayı öngören planlarını açıkladı. Böylece, 2050 yılında "sıfır emisyonu" hedefleyen Birleşik Krallık, emisyonları 2035 yılına kadar yüzde 68 azaltmayı hedefleyen önceki hedefini yukarı yönlü güncellemiş oldu.
21.04.2021Ekonomi
Son dakika - Ceferin: Avrupa Süper Ligi projesiyle çok büyük bir hata yaptınız
Son dakika - Ceferin: Avrupa Süper Ligi projesiyle çok büyük bir hata yaptınızAleksander Ceferin, yaşanan süreci değerlendirip Avrupa Süper Ligi’ni hedef aldı: Bencillik ve açgözlülük
21.04.2021Futbol
Johnson tartışmalı Hindistan ziyaretini iptal etti
Johnson tartışmalı Hindistan ziyaretini iptal ettiİngiltere Başbakanı Boris Johnson, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında ve ölümlerinde ciddi artış görülen Hindistan'a 26 Nisan'da yapacağı ziyareti iptal ettiğini açıkladı.
19.04.2021Dünya
Futbolda para savaşları başlıyor
Futbolda para savaşları başlıyorAvrupa futbolundaki yayın, reklam, sponsorluk gelirlerini toplayan ve dağıtımını sağlayan UEFA ile büyük kulüpler gelir savaşlarına girişti.
Son dakika haberleri - Avrupa futbolunda yer yerinden oynadı! 'Devrim, futbol savaşta'
Son dakika haberleri - Avrupa futbolunda yer yerinden oynadı! 'Devrim, futbol savaşta'Avrupa futbolu dün gece adeta devrime tanık oldu. 12 dev kulüp Avrupa Süper Ligi'nin kurulması konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı. İşte dev turnuvanın Avrupa medyasındaki yankıları;
19.04.2021Futbol
Son dakika - Avrupa’da tarihi kaos! UEFA'dan karşı hamle
Son dakika - Avrupa’da tarihi kaos! UEFA'dan karşı hamleUzun süredir tartışılan Avrupa Süper Ligi için 6 İngiliz, 3 İspanyol ve 3 İtalyan kulübünün girişimiyle resmen sona gelindi. UEFA ise La Liga, Premier Lig ve Serie A yönetimiyle birlikte hareket edip, “Katılan kulüpler ve oyuncular tüm organizasyonlardan men edilecektir” dedi.
19.04.2021Futbol
Son dakika... Nasıl kaçacağını bilemedi! İngiliz basınından 'korkak' yorumları
Son dakika... Nasıl kaçacağını bilemedi! İngiliz basınından 'korkak' yorumlarıGelen son dakika haberine göre İngiltere'de yer yerinden oynuyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ve Çin'i ülkenin en büyük tehditlerinden birisi olarak gösteren raporun ardından, İngiliz Kraliyet Donanması'nın aldığı karar ülkede büyük tepki çekti.
15.04.2021Dünya
Son dakika... İngiltere Başbakanı Johnson, Kral Abdullah'la görüştü!
Son dakika... İngiltere Başbakanı Johnson, Kral Abdullah'la görüştü!Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Johnson'ın Kral Abdullah'ı telefonla arayarak, ülkesinin Ürdün'ün güvenlik ve istikrarına, ikili ilişkilerin derinliğine verdiği desteği vurguladığı ifade edildi.
13.04.2021Dünya
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldi
Kovid-19 aşısı: İngiltere’de sıra 45-49 yaş aralığına geldiİngiltere'de 50 yaş ve üzerindekiler ile yüksek risk gruplarında bulunanlara randevuların tamamlanmasının ardından Kovid-19 aşısında sıranın 45-49 yaş aralığına geldiği açıklandı.
13.04.2021Dünya
İngiltere'de yeni dönem: Aylar sonra mağazalar ve restoran bahçeleri açılıyor
İngiltere'de yeni dönem: Aylar sonra mağazalar ve restoran bahçeleri açılıyor30 milyonu aşkın insanın aşılandığı ülkede koronavirüs kısıtlamalarının bir kısmı daha kaldırılıyor. Başbakan Johnson, yeni atılan adımın önemli olduğunu vurgulayıp insanların dikkatli olmasını istedi.
12.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İngiltereBoris Johnsonfutbolkoronavirüsabd

Boris Johnson ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.