Geri Dön
Dünyaİran Dışişleri Bakanı: ‘Biden’a güvenmiyorum!’

İran Dışişleri Bakanı: ‘Biden’a güvenmiyorum!’

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Antalya Diplomasi Forumu’nda yaptığı konuşmada, İran’ın batılı güçlerle nükleer görüşmelerindeki sorunların aşılmaz olmadığını ve Ağustos ayından önce bir sonuç elde etmeyi umduğunu söylerken, uranyum zenginleştirmeye devam edeceklerine de vurgu yaptı.

İran Dışişleri Bakanı: ‘Biden’a güvenmiyorum!’

Ecem Toplar - ABD Başkanı Joe Biden’ın İran konusunda yürüttüğü politikalarda daha gerçekçi olduğunu ifade eden Zarif, ancak diplomaside kimseye güven olmayacağının altını çizdi. Zarif, güvence vermesi gereken tarafın ABD olduğuna dikkati çekerek, “Biden yönetimi, Trump’ın politikalarının başarısız olduğu konusunda bir anlayışa vardı ve Trump’ın başarısız politikalarını koz olarak kullanıyor. ABD tamamen izole olduğunu bilmelidir. Biden’a güvenmiyorum. Diplomaside kimse kimseye güvenmez. Diplomaside eylemleri doğrulamak zorundasınız. Güven inşa etmeli ve öngörülebilir olmalısınız” dedi.

 

Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner