Geri Dön
Dünyaİsrail'de corona virüs salgınında iyileşenlerin sayısı aktif vakaları geçti

İsrail'de corona virüs salgınında iyileşenlerin sayısı aktif vakaları geçti

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında iyileşenlerin sayısı, aktif vaka sayılarını geride bıraktı.

İsrail'de corona virüs salgınında iyileşenlerin sayısı aktif vakaları geçti

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 teşhisi konulan 4 hastanın daha yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ülkede böylece koronavirüs kaynaklı can kaybı 212'ye ulaşırken, 193 kişide daha Covid-19 tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 15 bin 782'ye yükseldiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, aktif Covid-19 vaka sayısının 7 bin 641'e düştüğü, 7 bin 929 hastanın da sağlığına kavuştuğu belirtildi.

Bu gelişmeyle, ilk Covid-19 vakasının 21 Şubat'ta tespit edildiği İsrail'de iyileşen hasta sayısı, aktif vaka sayısını geride bırakmış oldu.

İsrail'de Kovid-19 önlemleri kapsamında tüm okullarda eğitime ara verilirken, ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklanmıştı.

Tel Aviv yönetimi, salgın nedeniyle İsrail'de ikamet edenler hariç tüm yabancıların ülkeye girişine de yasak getirmişti.

 

Marmara Denizi'ndeki tehlike! 'Salya' su altı kamerasıyla görüntülendiMarmara Denizi'nin dibine çökerek üreme mevsiminde olan balıkların, midye türleri ve mercanları yok eden "deniz salyası" su altı kamerasıyla görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet